Skocz do zawartości

SCANIA R620 6x4 - Do przewozu drewna


Gość TheKingPL

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie oznajmiam, że budowa modelu rozpoczęta. Zestaw ma się składać z Scania r620 6x4 z ładowarko do drewna za kabiną i + naczepa do przewozu drewna. Na pewno budowa modelu się jeszcze bardzo przedłuży z powodu braku czasu, ale może kiedyś uda mi się skoczyć ten model

 

Małe pomoce i wzory:

pa091688.jpg

pa091694.jpg

152524775.jpg

12311534434961e9235b137.jpg

12311534344961e91a09482.jpg

 

 

 

A to już budowa:

dscn0568a.jpg

dscn0599g.jpg

dscn0600.jpg

dscn0602.jpg

dscn0617g.jpg

dscn0616k.jpg

dscn0618j.jpg

dscn0619k.jpg

dscn0620p.jpg

dscn0622u.jpg

dscn0583.jpg

dscn0630.jpg

dscn0635wo.jpg

dscn0636.jpg

dscn0633q.jpg

dscn0634.jpg

dscn0643.jpg

dscn0290i.jpg

dscn0285xn.jpg

dscn0289.jpg

dscn0280j.jpg

dscn0372t.jpg

dscn0371q.jpg

dscn0369l.jpg

dscn0300m.jpg

dscn0299k.jpg

 

I to by było na tyle… Dalsza cześć relacji z budowy modelu będzie po długiej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo fajny. Życzę powodzenie i wytrwałości bo trochę roboty przy nim masz. A masz wybrane już malowanie. Według mnie ładnie by wyglądał ciemnozielony ciągnik + czerwona naczepa

Jeszcze raz powodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych kalek wszędzie ? Po co jako podłokietnik na fotelu kierowcy jest dźwignia systemu Telligent z Actrosa ? Ta Scania na której się wzorujesz to 6x2, a nie 6x4

Trochę się opanuj z tymi komentarzami bo to jego model i on decyduję ile będzie na nim kalek a ile nie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych kalek wszędzie ? Po co jako podłokietnik na fotelu kierowcy jest dźwignia systemu Telligent z Actrosa ? Ta Scania na której się wzorujesz to 6x2, a nie 6x4

Trochę się opanuj z tymi komentarzami bo to jego model i on decyduję ile będzie na nim kalek a ile nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michuXCZ prawda, to jego sprawa, ale Wojtek tak jak każdy użytkownik forum ma prawo wypowiedzieć swoją opinię na ten temat i zgadzam się z nim w 100%, zarówno liczba kalkomanii jak i podłokietnik z Actrosa niezbyt dobrze się prezentuje ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucknology To tak ta scania 6x2 to tylko mała pomoc chodzi mi o całokształt odległość miedzy kolami itp. A jak pewnie wiesz model nie jest skoczny również dotyczy to takich szczegółów jak ten podłokietnik który zostanie i tak skrócony a co do kalki to poczekaj na końcowy efekt ok? Dzięki za swoje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij dźwignie biegów i od biegów może być. Mnie osobiści przejadły się Scanie te nowe. Osobiście w tej roli widział bym Stare 143. Albo Iveco lub Volvo. Bo z przekonania prędzej znajdę to w lesie niż nowe R620. Ale jednak model zapowiada się dobrze.

ale może kiedyś uda mi się skoczyć ten model Very Happy

 

To po co zaczynać jak ma się nie ukończyć. Raczej powinieneś napisać ze będzie to długa relacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 Ta scania ma być bardziej na drogi publiczne i dłuższe trasy i przedni zderzak jak i naczepa będzie nisko zawieszona dlatego nie widzę jej za bardzo w lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piersze jeżeli ma ona być na droge to nie widze powodu robienia jej w 6x4. Co za tym idzie to dźwig nie będzie potrzebny. Jeżeli ma być tylko do przewozu to poprostu inny samochód będzie go ładował. Pozatym to dźwig nie ima się rzeczywistości! Jest poprostu za słaby i całkiem innej konstrukcji niż powinien być. Chyba, że zmienisz zdanie i zrobisz typowy sprzęt do lasu to wtedy możesz liczyć na moją pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro kolega robi go w 6x4 i w dodatku z HDSem to ewidentnie jest to samochód do lasu. Co do dźwigu to faktycznie powinien mieć ciut inna konstrukcje, zwlaszcza jego końcowa część, ale myśle że wkładając w ten trochę pracy uda się go przerobić na taki jaki powinien być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckertomCo wyście się uparli, że 6x4 musi być tylko do lasu. Na drodze też się przydaje dodatkowa oś np. po to żeby lepiej rozłożyć ciężar czy przełożywszy całą moc na asfalt. A co do dźwigu nie jest jescze skończony brakuje mu przewodów z hydrauliką i chwytaka do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby lepiej rozłożyć ciężar stosuje się konfiguracje 6x2, ale oczywiście masz racje, przy duzych ciężarach przydaje sie dodatkowa oś NAPĘDZANA, nie tylko w lesie, w tamtym poście chciałem tylko odpowiedzieć na to co napisał Badur .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj mam dla Ciebie takie opcje:

 

1. Naczepa konicowa + Scania 6x4 bez dźwigu!

e82d2da15c6b2e0f.jpg

8f00029b16d4a9c8med.jpg

 

2. Naczepa konicowa + Scania 4x2 również bez dźwigu

06f8a209598a4548med.jpg

 

3. Naczepa konicowa + Scania 6x4 z dźwigiem nad kabiną (czyli przebudowa kabiny) Tutaj akurat 6x6.

bf988201d0add2cemed.jpg

 

4. Naczepa konicowa + Scania 6x4 z dźwigiem składanym za kabiną (w tym przypadku Topline może być, chociaż nie za bardzo) Tutaj 6x6 i inna kabina.

b61b687d08fca4a0med.jpg

 

5. Lub całkiem coś innego Scania 6x6 z dźwigiem nad kabiną i wózkiem ciąganym na rozworze Nie no żarcik.

 

Co do dźwigu hmm... Popatrz:

To jest prawidłowy dźwig do dłużycy:

2318adafd0cacd2cmed.jpg

 

A to mniej więcej taki jaki ty chcesz dać:

d08be40d9b7a331emed.jpg

 

Chyba widać różnicę? Mam nadzieje, że się rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.