Skocz do zawartości

Sd Kfz 222 Tamiy 1/'35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Fajny modelik, blaszki też super ale...skrajnie z lusterkami wstecznymi źle zamontowane , na osłonach przeciwodłamkowych braki zastrzałów i uchwytów. Na razie tyle wypatrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

 

Kwestie wyglądu rozwiąże dopiero podkład, który uświadomi(mnie) gdzie są babole modelarskie...oby jak najmniej ich było.

 

Zestaw, spekulował nie będę - nie mam zielonego pojęcia, z góry zakładam że to kotlet odgrzany(dodana lufka i kosz/siata)

 

Blachy , to taki zestawik LR(LAS35006)

 

Ograniczniki - obawiam się, że jesteś w błędzie - na zdjęciach z epoki widnieją montowane w różnych konfiguracjach ułożenia(na 221/222/223).

Między innymi i ta(jak w moim modelu) bywa - a czym to spowodowane nie wiem.

 

Uchwyty, fakt niedorobione.W zestawie blaszek nie wspomniano o nich...a i ja akurat podlepiałem na bazie fotek, które nie miały tych że.

 

Zastrzały - a tu to poproszę paluszkiem, bo zielonego pojęcia nie mam co to <:F

 

 

 

thx & p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ograniczniki - obawiam się, że jesteś w błędzie - na zdjęciach z epoki widnieją montowane w różnych konfiguracjach ułożenia(na 221/222/223).

Między innymi i ta(jak w moim modelu) bywa - a czym to spowodowane nie wiem.

Ogranicznik lub skrajnia bardziej odgięty czy mniej to kwestia ustawienia mnie chodzi o lusterka na skrajniach/ogranicznikach. Są źle ustawione , kierowca nie widziałby do tyłu.

 

Zastrzały to w tym przypadku podpórka podtrzymująca siatkę przeciwodłamkową , tak na skos

 

zdjęcie obrazujące te przypadki znajdziesz na www.odkrywca.pl w temacie rekonstrukcji sd.kfz 222

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać malowania! Twój 222 na razie wygląda imponująco z tym całym złotem na pokładzie! xD

Sam mam takiego małego "Siegfrieda" i to jeden z moich ukochanych modeli...

Tamiya odwaliła kawał dobrej roboty, szczerze polecam wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie świetna robota. Obserwuję.

Ogranicznik lub skrajnia bardziej odgięty czy mniej to kwestia ustawienia mnie chodzi o lusterka na skrajniach/ogranicznikach. Są źle ustawione , kierowca nie widziałby do tyłu.

Dokładnie. W tym momencie lusterka są skierowane na podłoże przed pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dooobryyyyyywieeeeeczóóóóór

 

 

Bez wyliczania, odpowiedzi(różne okresy, wersje, teatry działań):

2221.jpg

2223.jpg

222.jpg

2224.jpg

 

Fotki z kolekcji własnej, tylko do dyskusji.

 

 

 

A lustereczka się majtają, gdyż, bo, ponieważ nie są doklejone

 

doooobraaaanoooc.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.