Skocz do zawartości

M998 HMMWV "Desert Patrol" - 1/35 Italeri


filon

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą przedstawiam zdjęcia modelu zrobionego na potrzebę Oldmanowego konkursu na KW.

(jak na razie przedostanie miejsce zajmuje - może jeszcze się uda zająć zaszczytne ostatnie )

Model zrobiłem w ciągu 5 dni roboczych podzczas przedświątecznego rozluźnienie w pracy ( + szósty dzień w domu malowanie).

Wykonanie "prosto z pudła" - nie dodałem nawet połączenia wlewu paliwa ze zbiornikiem.

Jedyne co wymieniłem, (w ramach takiej mojej tradycji - od drugiego modelu w 1/35) to antenka ... wykonana z ... kociego wąsa

Oczywiście nie gonię kota z nożycami w celu pozyskania antenki, tylko mając od zawsze 1-2 koty w domu znajduje się od czasu do czasu zgubiony wąs.

 

th_82957_sm100_2295_122_381lo.JPG th_82962_sm100_2297_122_514lo.JPG th_82967_sm100_2298_122_439lo.JPG

th_82972_sm100_2300_122_302lo.JPG th_82977_sm100_2301_122_396lo.JPG th_82982_sm100_2302_122_385lo.JPG

 

W czasie malowania umarł mi jeden agregat z lodówki, okazało się, że mój aerograf (hybrydowa modyfikacja ps.Iwaty dyszą od Badgera) jest konstrukcyjnie niedostosowany do malowania Pactrą bez retardera, i takie tam pomniejsze problemiki pokonałem po drodze.

A'propos malowania: bazowy Dark Green (Humbrol 116) aerografem, na to plamy Field Drab (Pactra A23) też aerografem :devil1: i plamki pędzlem z czarnego (Pactra A46) i Sand (Humbrol 121). Potem kalkomanie, delikatny (i niezbyt udany) wash plakatówkami, suchy pędzel Mud'em (Pactra A52) i na wszystko bezbarwny matowy humbrola (taki z prawie sześciennego słoiczka). Karabin: gunmetal metalizer Humbrola (27004) przetarty wacikiem (kosmetycznym) na patyczku.

 

Do oglądania z odległości nie mniejszej niż metr nadaje się znakomicie (i żonie podoba się malowanie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

z podstawkom dobry pomysł ale HMMWV "Desert Patrol" nigdy nie został skierowany do produkcji seryjnej

 

testowany był w US Army National Training Center w Forcie Irwin w Kalifornii.więc podstawkę trzeba będzie zrobić na treningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.