Skocz do zawartości

7TP 1/72 Mirage Hobby


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule model lekkiego czołgu wzorowanego na konstrukcji vickersa.Model bardzo przyjemnie się składało ,palnuje zakup wersji dwuwieżowej.Na zdjeciach czołg może stoi troszke krzywo ,było to spowodowane urwaniem jednego z wózków jezdnych ,zobaczyłem to dopiero po wklejaniu zdjęć i nie chciało mi się ponownie ładować 23 zdjęć ,wszystko jest już naprawione. Model ma mocno zapuszczone linie podziału więc na niektórych zdjęciach mogą one wygladać jak szczeliny.

 

dsc03755l.jpg

dsc03722p.jpg

dsc03724us.jpg

dsc03725d.jpg

dsc03726w.jpg

dsc03727a.jpg

dsc03728f.jpg

dsc03734s.jpg

dsc03739.jpg

dsc03740c.jpg

dsc03741v.jpg

dsc03742d.jpg

dsc03743j.jpg

dsc03744j.jpg

dsc03745t.jpg

dsc03746m.jpg

dsc03747f.jpg

dsc03748p.jpg

dsc03749.jpg

dsc03750x.jpg

dsc03751c.jpg

dsc03753b.jpg

dsc03754o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru zacnego i rzadkiego na tym forum tematu. A co do modelu:

Co on taki powyginany ?

Nawierciłeś lufę i tłumik to nawierć jeszcze piasty wózków tak będzie poprawniej merytorycznie.

Koniecznie wyrzuć ten łańcuch nie ta skala na pewno...

Zamieniłbym jeszcze te uchwyty na takie z cieniutkiego drutu te dziwnie wielkie się wydają

Brakuję wielu elementów do poprawności historycznej ale nie wiem czy w tej skali można np: dorobić nity zamienić plastikowe wyloty z komory silnikowej na siatkowe?

No i te kolorki mało bliskie prawdzie historycznej

Chyba że w zamyśle autora były inne priorytety?

Generalnie fajny !

Gratuluje ukończenia modelu i pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory to zestaw z Agamy dostępny na JadarHobby.Wpisz w wyszukiwarce polish khaki i tam bedą pozostałe.Co do łańcucha nie jest on wklejony miał być tylko przymiarką.Lufa i tłumnik są nawiercowe.Kolory to wina zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw z Agamy

Od dawna nie są to prawidłowe barwy do Polskiej pancerki

Lufa i tłumnik są nawiercowe

Tak właśnie napisałem z sugestia ażeby nawiercić piasty wózków model zyska krok do prawdy

To Twój model zrobisz co zechcesz

Powodzenia przy dwugłowej 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam problem ,chce kupic TKS z RPM 1/72 i mógł mi ktoś zasugerować jakie numery farb Humbrola albo Revella były by najlepsze na te 3 kolory ? Był bym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery farb Humbrola albo Revella

tego nie wiem i raczej numerami nie trafisz.... tylko mieszanie....

Przyjęte jako najbardziej prawdopodobne (i pamiętaj o rozjaśnieniu kolorów tak jak wspomniał Panzer4 im mniejszy tym jaśniejszy być powinien):

http://www.whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=75&t=79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,chyba kupie te z Agamy i je rozjaśnie.Może to wina czarnego podkładu ?

 

PS.Mam jeszcze pytanie ,sorry że tak w jednym temacie.Armo produkował kiedyś zestaw luf do TKS i TK-3 ??? Gdzie można je jeszcze zdobyć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.