Jump to content

Zimowa dioramka w skali 1:144


cysior
 Share

Recommended Posts

Zimówka ukończona. Ponownie jest to skala 1:144 - figurki szkopów mają około 12mm wysokości. Czołgi oczywiście nie są przytwierdzone do podłoża, więc można dowolnie zmieniać ich ilość, zgodność historyczną etc....Chodzi tu o pokazanie podstawki

 

Aq551C0.jpg

XDCml8r.jpg
sUPxzOz.jpg
hcekjTx.jpg
mKgkBvR.jpg

Edited by cysior
Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony fajnie, że chce ci się walczyć w tak małej skali. Jednak na twojej dioramie jest jakiś lekki groch z kapustą.

Z jednej stronie ruiny i rozwałka, a z drugiej nienaruszony kościołek z dzwonnicą, taki wręcz sielski.

Jedną drogą jadą pojazdy z końca wojny, Królewski Tygrys czy JagdPanthera. A tuż obok wczesny Stug czy Panzer II. I to w malowaniu z pierwszej połowy wojny.

Wydaje mi się, że coś nie tak jest jednak z kompozycją.

Link to comment
Share on other sites

No tak, żeby zadowolić forumowych "historyków" mogłem do zdjęć nie kłaść połowy tanków i było by git ;) Nie mniej czołgi nie są przytwierdzone do podłoża i można kombinować z wyposażeniem tej podstawki na wszelkie sposoby.

 

 

Tak jak w mojej letniej tak i w tej czynnikiem decydującym w doborze tanków był..kolor kamuflażu. Jak widać nie jest to uchwycony i poprawnie przedstawiony historycznie moment lecz zwykła podstawka do wyeksponowania moich niemieckich czołgów w zimie.. Na pewno ciekawsza niż te które przychodzą w komplecie z czołgiem..

Ograniczeniem był tu rozmiar podstawki (musiała się mieścić w mojej gablotce)

A tak w ogóle żeby wystawić swoje kilkadziesiąt modeli czołgów zgodnie z prawda historyczną to musiałbym wykonać nie 3 dioramy tylko 20-30 i ustawiać po 1-2 czołgi na każdej z jednym drzewkiem czy kawałkiem muru - dla mnie to bezsens..

 

Odnośnie kościółka - zastanawiałem się czy nie poszperać i tez walnąć ruinę.. Ale że miałem już cały plastikowy z tamtego okresu to przemalowałem i postawiłem ten.. Miasteczko czy wieś zbombardowane a kościółek na uboczu się ostał cały - osobiście akurat w tym nie widzę nic dziwnego.

 

Jak się kolega przyjrzy to zobaczy również że w stronie "miasteczkowej" są resztki topniejącego śniegu natomiast za drogą jest tego śniegu znaczenie więcej - wygląda to jak dwie diorama połączone płynnie w jedno - i to tez było zamierzone

Link to comment
Share on other sites

No tak, żeby zadowolić forumowych "historyków" mogłem do zdjęć nie kłaść połowy tanków i było by git

 

Mówisz tak jakby kolega Mac Eyka Cię zaatakował, a on tylko wyraził swoją opinię. Na tym chyba polega komentowanie czyż nie? Sam uważam się za historyka pasjonata, pomimo, że dyplomu historyka nie mam, ale 15 lat się tą historią zajmuję.

 

Przechodząc do Twojej pracy:

 

Mnie osobiście bardzo podoba się pomysł dioram w 1:72, 1:144 i podobnych skalach, bo można przedstawić bardzo fajne scenki, z większą ilością bajerów i nie rzadko mniejszym kosztem.

Wielkość projektu i ilość pracy jaką włożyłeś w tę dioramę budzą mój głęboki szacunek. Szczególnie budynki i detale są miłe dla oka.

 

To co mi się nie podoba, to właśnie to rozdzielenie. Tak jakby chodziło o dwie różne scenki, a nie jedną. Kościółek rzeczywiście mógł pozostać nie ruszony (widziałem wiele zdjęć, przedstawiających scenki które można by uznać za cudowne ocalenie:) ), ale jest jednak nieco za czysty i mocno kontrastuje z drugą stroną dioramy. Chodzi mi o efekt wizualny.

Czołgi jak już to wcześniej napisałeś, można ściągnąć, tak więc ten galimatias nie stanowi problemu. Może jednak w Twojej, pokaźnej kolekcji znalazłyby się maszyny chociażby z podobnego okresu, tak żeby zrobić kilka fotek tylko z nimi ? Byłoby fajnie

 

Czekam na kolejne projekty i życzę powodzenia

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie. Kościółek wciąż nie jest przytwierdzony do podstawy i rozmyślam nad sposobem realistycznego przybrudzenia go

Ale to raczej już ostatni mój projekt (drugi w życiu i ostatni) ze względu na zaspokojenie celów Podstawki/dioramki są w gablocie- czołgi wyeksponowane

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś kontynuować pracę dioramkowicza i zabrać się za kolejne projekty. Talent masz, warsztat też całkiem całkiem i przy odpowiednim nakierowaniu merytorycznym mogłyby wyjść spod Twojej ręki całkiem fajne prace.

 

Pomyśl o tym...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.