Jump to content

Panzer I Ausf. A "Breda" - MB 1/35


arekmir
 Share

Recommended Posts

mbm3503.jpg

Zabrałem się za kolejny model a jest to Panzer I Ausf. A "Breda" firmy master box.Model pojazdu dosyć ciekawego i tu duży plus dla panów z MB. Dosyć dobrze zdetalowany z ogniwkowymi gąsienicami w pudełku.

Niestety same części odlane są dość niedbale. Kilka jamek skurczowych na widocznych elementach, przesunięcia formy, nadlewki. Spasowanie części (przynajmniej kadłuba też nie najlepsze. Jednym słowem szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla.

Instrukcja też nie najlepsza. Miałem wiele problemów aby w końcu ogarnąć jak ma wyglądać podwozie. Na szczęście udało się ale dopiero po poszukaniu fotek oryginalnego pojazdu w sieci.

Mimo to myśle, że z modelu da się wykonać całkiem przyzwoitą replikę tylko trzeba włożyć w to trochę pracy i wiele nerwów.

dsc03370u.jpg

dsc03371q.jpg

dsc03369b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przy użyciu znaczącej ilości szpachli udało się doprowadzić budowę do końca.

dsc03418e.jpg

Potem nadeszła kolej na malowanie. Zdecydowałem się na malowanie jakie proponuje producent. Czy jest ono poprawne nie wnikam . Próbowałem to jakoś zweryfikować ale tu pojawia się problem, gdyż w zasadzie każdy producent posiadający ten model w ofercie podaje inny przykład malowania i oznaczenia. Fotek oryginalnych pojazdów również jest nie za wiele (znalazłem 2) ale są one dosyć niewyraźne i aprawdę ciężko stwierdzić jak były pomalowane.

A więc do rzeczy. Model na razie wygląda tak. To mój pierwszy bardziej skomplikowany wzór malowany za pomocą aerografu więc bez poprawek się nie obeszło. Ale w końcu osiągnąłem zadowalający mnie rezultat.

Na włazy na wieży i kadłubie producent proponuje kalki, lecz w mojej opinii mija się to z celem. Pomalowałem więc je samodzielnie za pomocą taśmy maskującej.

dsc03424q.jpg

dsc03423w.jpg

dsc03420fn.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i prawie koniec.

Miałem bardzo duży problem z kalkami. Ogólnie mówiąc ich jakość jest nienajlepsza. Dosłownie rozpadają się po wyjęciu z wody. Trzeba bardzo na nie uważać.

Model dostał washa, biedronkę i na koniec suche pastele.

dsc03484m.jpg

dsc03481z.jpg

dsc03476l.jpg

Zostały do dopracowania jedynie światła (na nie na razie nie mam jeszcze pomysłu ) No i uchwyty od narzędzi.

Mam także problem z uzbrojeniem głównym. Kolor panzergrau będzie odpowiedni Czy może bardziej oksyda

Link to comment
Share on other sites

Też mam ten model.Niestety te gąsienice z pojedynczych ogniw tak mnie wnerwiły... gdy chcesz wyciąć je z formy łamią sie na pół!Co do twojego pytania to moim zdaniem panzergrau.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie model robiony za szybko a co za tym idzie niedokładnie. Nie postarałeś się przy szlifowaniu miejsc szpachlowania i widać to pod farbą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.