Skocz do zawartości

Humvee do walki Zombie / Academy 1/35


ZombieHunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój 1 post tutaj na tym forum. Od pewnego czasu sklejam Hummera jest to mój 1 w życiu model ale się przykładam Chciałbym w tym wątku pokazywać moją pracę nad tym pojazdem i w duchu liczę na pomoc od Was. Chciałbym zrobić dioramę przedstawiającą obronę żołnierzy amerykańskich w hummerze przed atakiem zombie.

Zestawy które na chwilę obecną posiadam to:

ACAD-01350.jpg

TM35266.jpg

W sklejaniu modelu stoję na tym etapie:

Pomalowałem wszystko surfacerem a potem nałożyłem 3 cienkie warstwy farbki pędzelkiem... wyszło jak wyszło Sam nie wiem czy jest dobrze czy źle bo to mój pierwszy model:)

humcio04.jpg

elementy oznaczone X jeszcze nie zostały pomalowane i wklejone... całe podwozie też jeszcze nie jest wklejone.

humcio06.jpg

humcio09.JPG

Podnośnik strzelca wg instrukcji jest złoty ale zauważyłem, że normalnie jest czarny i go przemalowałem

humcio010.JPG

Posklejałem maskę i dach oraz złożyłem wszystko na próbę nie sklejając (drzwi i rama szyby jeszcze nie są pomalowane)

humcio011.JPG

Doradzcie mi proszę czym przeszlifować tę farbę na żywo tego nie widać ale na fotach makro widać takie smugi od malowania pędzlem :/

 

Na chwilę obecną mam tyle zrobione co na zdjęciach za wszelkie porady będę dozgonnie wdzięczny

Możecie mi doradzić jakie współczesne figurki kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę co do nierówności farby. Moge tylko powiedzieć, abyś następnym razem malował rzadszą farbą nakładając więcej warstw, nawet 3-4 warstwy.

 

No i zapraszam do przejrzenia tego działu forum. Na pewno znajdziesz dużo ciekawych informacji na temat Humvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady od rana czytam to forum już żałuję, że wkleiłem gotowe amortyzatory a nie zrobiłem np ze sprężynek z długopisu :(

Znalazłem w necie taką dioramę... nie wiecie gdzie mogę kupić figurki w podobnym klimacie? Chcę odwzorować klimat postapokalipsy

http://wiresmash.com/funny/zombie-style-gingerbread-house/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik strzelca wg instrukcji jest złoty ale zauważyłem, że normalnie jest czarny i go przemalowałem

 

Mogłeś na warstwę "złotej" farby nałożyć czarną farbę metodą suchego pędzla.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=7322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo dobrze - zapraszamy do projektu grupowego [HUMVEE] - jeśli chcesz do nas dołączyć -> napisz do admina to przeniesie Ci temat.

Powodzenia

 

ps nie rób tak dużych zbliżeń bo dla oka gładki plastik wygląda jakby miał trądzik (maska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Tak są czyste arkusze kalkomanii na, które można nanosić własne projekty kalek. Generalnie jeżeli posiadasz konto na Allegro to tam widziałem że bywają na sprzedaż, ewentualnie zapytaj na tym forum może ktoś z osób, które wykonują kalkomanie na takich czystych arkuszach pomoże przy projekcie i wydrukowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.