Skocz do zawartości

Indyjski ATV


Kusch

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś nowe informacje na temat pierwszego Indyjskiego OP z napędem atomowym? Jakieś zdjęcia?

 

Druga sprawa. Czy ktoś może potwierdzić informację o przekazaniu dwóch Akuł dla marynarki Indii? Wiem, że 2006r serwis Defence donosił o ich przekazaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Akul to byly takie pogloski - ale czy doszlo do skutku - trudno powiedziec... Chodzi oczywiscie o Akuly nie Akuły, a pierwszy indyjski atomowy to S-71/K-43

 

Zdjecie zrobione w Mumbai - wyglada jak 971 (?) Moze to ATV - cos duzego generalnie...

b6d2b1816c9f7a3am.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss wygląda na to, że w niewłaściwym dzialedałem temat, chciałem dać w 1:1 - Okręty, statki. Można przenieść?

 

A co do zdjęcia, to ciekawie ten kiosk wygląda na rufie, może tam umieszczą te pociski samosterujące?

 

Natomiast o Szczukach mam taką informację:

 

2 Akula According to many reliable sources it is known that one or two akula submarines will join the forces between 2006 to 2008. India signed a lease/purchase deal with Russia in Moscow in the end of 2005.

 

The $6.126-billion record weapon sale by Russia in 2005 likely includes $600 million paid by India for the lease of one Akula Project 971 nuclear submarine

 

http://kuku.sawf.org/News/7430.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kommersant - wiadomo ze to gazeta wrogow Prezydenta FS - przynajmniej dawniej tak bylo

 

Wracajac do zdjecia to podejrzewam ze te plotki/przecieki etc. to moze byc wlasnie reakcja na zdjecia satelitarne ktore zaczely sie pojawiac w sieci...

Wiele na fotce nie widac - 971 ma tak "cofniety kiosek". Przed kioskiem podobnie jak na Akulach widac bialo-czerwona boje ratunkowa/awaryjna. Nie widac natomiast na zdjeciu gondoli Skata - wiec... to Improved Akula, niedokonczona Akula (lub zdemontowano gondole), albo jest tylko jej nie widac. Jezeli to niedokonczona 971 z Komsomolska to najpewniej nr stoczniowy 519 - budowana od 1994 roku Moze to jednak ATV ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Ten filmik zamieszczony powyżej jest strasznie lipny, pojawia się tam: Improved Los Angeles, 209, oscar i nic więcej. A zdjęcie z satelity nie przedstawia raczej napewno okrętu rosyjskiej proweniencji - powód kształ rufowych sterów głębokości - bardziej mi to przypomina wyciągniętą z wody 209, mocno obrośniętą. Jest to niemal pewne - dla porównania wielkości - z prawej stoi zacumowana rosyjska korweta proj. 1234 Nanuchka. Ta łódka to na 100% 209.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.