Skocz do zawartości

[HUMVEE] M-998 cargo/troop carrier 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Ech odwlekam prace nad ramą jak tylko się da

Na masce schnie szpachla więc dałem się ponieść desperackiemu napadowi destrukcji i pozyskałem sprężynki do zawieszenia (mam nadzieję że po skróceniu będą dobrze wyglądały)

c1005ab58b1da5bfm.jpg

Oraz zdewastowałem starego Swatch'a dla pozyskania śrubek i innych ciekawych drobiazgów

fc50adb4fd2e00f9m.jpg

Konkrety pokażę soon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koledzy, macie może więcej zdjęć tego/podobnego figuranta

Figuranta - masz na myśli jednak Humvee?

Więcej zdjęć nie mam, mam jedynie całą stronę z numeru 26 magazynu "Special Ops" Concord Publications:

th_17-3.jpg

Jak widać są to Humvee ze słynnego 1st Recon Battalion USMC z okresu działań na początku OIF. Bardzo wdzięczny temat do modelowania, pod warunkiem, że posiada się bardzo dużo różnych szpejów do obładowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tobołki polecam takie zestawy:

- Legend Productions LF1114 - Hummer Stowage Set,

- Legend Productions LF1115 - US Army Back Pack Set,

- Armorscale R35-065 - Modern plastic 20l Jerry Cans.

 

Wszystkie to okres OIF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odgrzebałem temat uff udało się

Podjąłem decyzję, że będzie to jednak gun truck

Rajcuje mnie koncepcja całkowicie otwartego nadwozia, chciałbym pozostawić tylko szybę, reszty pałąków bym nie montował (chyba realnie było by to możliwe ), jednego dekla też by nie było a drugi byby przykryty bambetlami.

Bambetle już mam, zrobiłem małą przymiarkę, i generalnie chciałbym się trzymać jak najbliżej koncepcji ze zdjęcia:

STA71705.jpg

 

Teraz pytanie do Was

Przejdzie to ? czy pałąk B jest konieczny

Wytknijcie mi też wszelkie rażące błędy (mniejsze też można, może się czegoś jeszcze nauczę ) kt. trzeba poprawić w tym zestawie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pozostawić tylko szybę, reszty pałąków bym nie montował (chyba realnie było by to możliwe (...) czy pałąk B jest konieczny

Nie jest konieczny, może być spokojnie tak jak masz na zdjęciu plus szyba (i ewentualnie boczne płyty dopancerzające).

 

Widzę, że masz podobny pomysł na Humvee jak ja tutaj. I nawet te same tobołki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób jest mocowana do podłogi płyta, na której usytuowany jest stojak

Może ma ktoś jakieś zdjęcia takiego przedziału ładunkowego

th_13-7.jpg th_11-8.jpg

Nie widać dokładnie, ale raczej podstawy są przyśrubowane (podobnie jak podpory). No i jak widać na drugim zdjęciu mogą być przesunięte bardziej ku tyłowi.

 

 

Nie ma ktoś przypadkiem kilku kanistrów paliwowych (najlepiej żywica) na zbyciu

Poszukaj zestawu Armorscale (R35-065) Modern plastic 20l Jerry Cans:

Armorscale-R35-065-Modernplastic20l.jpg

Niedrogi (dwadzieścia kilka złotych), choć kanistrów mogłoby być więcej (jest 6 na paliwo i 6 na wodę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie będę musiał kupić te kanistry, w moim zestawie żywic są tylko na wodę

Koncepcja się rozwinęła i powoli dobija do punktu gdzie powiem sobie stop

STA71711.jpg STA71709.jpg

Wydaje mi się że całość dobrze się zgrywa

Pewnie jakieś drobiazgi się tam dorzuci, ale raczej już niewiele, silnik postanowiłem schować pod maską, ale nie ma co się przejmować

ostatni silnik to nie będzie.

Łamię się jeszcze z szybą, czy położyć ją na masce, czy też pozostawić "stojącą" .

 

Pozdr

 

Lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że "wewnątrz" niewiele już przybędzie, a przybędą głównie drobiazgi, które malować będę przed wklejeniem, wymalowałem to co zostało już zrobione warstwą "gruntującą", a przestrzeń ładunkową trzema warstwami bazy, po czym ją ubrudziłem (co prawda w dosyć przypadkowy sposób, ale resztę zrobią pastele) by nie męczyć się gdy wklejony już będzie stojak pod M2.

 

STA71717.jpg STA71718.jpg STA71719.jpg

 

Teraz zajmę się przedziałem osobowym, trzeba go porządnie pomalować i uzbroić w detale.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość będzie jeszcze przetarta (generalnie to dopiero pierwszy kolor), pastele swoje zrobią i powinno być lepiej.

 

Jedziemy dalej . . . Jako że lubię sobie utrudniać życie wywaliłem faryczny stojak, i zrobiłem z takich elementów:

STA71725.jpg

Takie coś:

STA71721.jpg

 

Macie jakieś zdjęcia mocowania M2 na takim stojaku

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś zdjęcia mocowania M2 na takim stojaku

Proszę bardzo:

th_03-17.jpg th_02-23.jpg th_szczegy29.jpg

 

Co prawda z innych wersji, ale zasada ta sama. To jest nowy typ uchwytu, Academy daje stary (bez tego ustrojstwa pod samym mocowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedziemy dalej, do końca roku już mało czasu zostało więc trzeba się sprężyć

Stojak otrzymał zastrzały, jak kupię odpowiedni profil polistyrenowy to dokleję łby śrub:

STA71810.jpg

Silnik pryśnięty pierwszym kolorem, no od czegoś trzeba zacząć, teraz będą nanoszone pozostałe kolorki:

STA71819.jpg

 

Bambetle od ostatnich zdjęć zaliczyły 2 kąpiele odmładzające, pierwsza z powodu farby, druga za przyczyną maskolu, który nie chciał się odkleić od powierzchni.

Obecnie pokryte pierwszą warstwą kolorów, malowane "z wolnej ręki" bez maskowania, przy drugiej coś maskowane napewno będzie:

STA71832.jpg STA71829.jpg STA71831.jpg

 

Teraz pytanie do bardziej obeznanych czy takie kolory mogą być, czy je zmienić

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Choć mam nadzieję, że tobołki jeszcze wycieniujesz.

 

STA71835.jpg STA71836.jpg STA71837.jpg STA71838.jpg

 

Kuba, teraz lepiej Co prawda paski wymagają jeszcze dopracowania, ale to już na samym końcu po wrzuceniu na pakę

 

Tryb makro niestety zrobił swoje, w rzeczywistości cieniowanie nie jest takie sztuczne

 

Pozdr. lexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.