Skocz do zawartości

Ts-11 Iskra ZTS Plastyk 1/72


piotr15

Rekomendowane odpowiedzi

Model na pewno wszystkim dobrze znany. Mam nadzieję zrobić go jak najlepiej, lecz nie będę używał żadnych zestawów żywicznych czy blaszek, tylko inwencje twórczą. Jest on niedrogi i kupiłem go dla pełnej bezstresowej budowy . Tak więc na początek coś co miało przypominać fotel KK-1 a wyszło Sci-Fi . Oraz skrzydła, które oryginalne nie są za ciekawe więc postanowiłem pierwszy raz zrobić nity . Oczywiście nie mogłem si,ę oprzeć i musiałem zobaczyć jak farba siądzie na folii alu, nie jest źle ale farbka jest trochę za rzadka. No to teraz fotki

 

dsc03471.th.jpg

 

dsc03476s.th.jpg

 

A tak wygląda oryginalne skrzydło:

dsc03478w.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity wyglądają super, z czego je robiłeś

Co do folii to odnoszę wrażenie że siadła nierówno, jest pofałdowana i pełna takich jakby pęcherzyków,zastanawiam się czy nie odbije się to niekorzystnie na wyglądzie repliki, ale to może tylko tak na zdjęciach wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać to bardzo, ale taka jest faktura skrzydła. Wiec w ostateczności można by skrzydło szpachlą przejechać al mi się nie chce :P. Nity robiłem tradycyjnym sposobem czyli linijka i wkład do długopisy i pół godziny pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr15, ładnie to wygląda, ale przemyśl czy nie warto w pierwszej kolejności połączyć skrzydeł i kadłuba ponieważ wszytko wraz z wlotami powietrza koszmarnie do siebie pasuje, nawet można powiedzieć, że wogóle nie pasuje, jest dużo szlifowania i szpachlowania, szczególnie krawędź spływu skrzydła przy łączeniu z kadłubem, jeżeli chcesz upodobnić to do oryginału trzeba zdjąć dużo plastiku, później szpachlować i szlifować. Właśnie usiłuje złożyć skrzydał i kadłub aby chociaż trochę przypominało to oryginał, niedługo wrzucę zdjęcia do swojej relacji. W każdym razie powodzenia, będę cię podglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

A może by tak zrobić iskrę w Biało czerwonym malowaniu?? Z początku nad tym myślałem ale doszedłem do wniosku że jest to po prostu na moje umiejętności za trudne. A istnieją gdzieś jakieś kalki do zespołu BC Iskry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! tak sobie ogladam i tak sobie myślę że chyba nie widziałeś nigdy Iskry z bliska. Ja widziałem nieraz i takich nitów nie widziałem, owszem poszczególne blachy są nitowane do dźwigarów ale nitami płaskimi, które w mocno zrechanym malowaniu z kilku metrów trudno zauważyć a co dopiero na nowo pomalowanym. Jest kilka nitów a raczej nitośrub w okolicy kabiny i łączenia kadłub - skrzydło ale w takiej wielkości jak ty to zrobiłes to na modelu tej skali będą licho wyglądały [ w skali 1:1 miały by pewnie wielkość nitów na moście stalowym]. Ja raczej bym zeszlifował wszystkie nity , zaszpachlował linie podziału blachi jeszcze raz je natrasował tylko delikatniej.

pooglądaj sobie zdjęcia iskry:

forum.31blot.sp.mil.pl w dziale ,, kółka miłośników" znajdź samolot TS-11 ISKRA na 27 i 29 stronie ładnie to widać , a jak będe miał troche czasu to poszukam swoich zdjęć wykonanych w WZL-2. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox.

Ale ja nie chce robić repliki wiernej kopii Iskry. Po prostu chcę zrobić modelik na półkę żeby nacieszyć oko. Dużo się namęczyłem żeby zrobić te nity i od początku byłem pewien że będzie to sci-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.