Skocz do zawartości

Harley Davidson Electra - Academy 1:10


Radzio65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum.

Sklejam głównie modele motocykli. Chciałem zaprezentować model Harleya z firmy Academy w skali 1:10 (około 24 cm długości).

Stare formy, bardzo słaba pasowalność elementów, ale coś się z tego dało wyciągnąć :-)

Pora na zdjęcia:

 

th_100_0918.jpg th_100_0913.jpg th_lampy.jpg

th_100_0910.jpg th_zegary.jpg th_100_0915.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum

Duży plus za ten modelik, skala chyba nietypowa 1:10??? Napisz może, który to motocykl w Twoim wykonaniu, nie chcę tu wymieniać niedociągnięć bo nie o to przecież chodzi, ogólna prezencja bardzo dobra i to chyba najważniejsze Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes.

To jak pamiętam był drugi lub trzeci motocykl , który zrobiłem. Skala faktycznie bardzo nietypowa. Natomiast to jak wyszedł ... tam pasują poprawnie tylko opony na felgi. Tylko . Bak jest zrobiony z dwóch połówek - dzielony w osi pionowej - do szlifowania. Kołki pozycjonujące na ramie do mocowania baku - o 2 mm większy rozstaw niż otwory na nie zrobione w zbiorniku. Poprzeczka na której są zegary, za krótka w stosunku do rozstawu kierownicy. Mocowanie lampy głównej - chyba nie od tego modelu. Kołki pozycjonujące przednie amortyzatory na głowicy (pod owiewką) należało ściąć i robić nowe w innym miejscu. Cały stelaż do mocowania bocznych kufrów to jeden wielki zsyp przypadkowych części, które trzeba było podpiłowywać - do retuszu pasuje dość dobrze Chrome Silver Tamiyowskie. Itd. itd. i można wymieniać jeszcze całą listę.

Karoseria malowana prostym pistoletem (Humbrol), reszta pędzelki.

Mimo wszystko jestem zadowolony

 

Ten był chyba drugi (już nie pamiętam) :

 

th_100_0583.jpg th_100_0584.jpg th_100_0587.jpg

 

Trochę przykurzony

 

Mam jeszcze kilka ciekawych w "poczekalni".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał ilości części jest bardzo duży, ale generalnie przy skali 1:9 nie przekracza 100 (najwięcej mają Harleye z Testorsa + certyfikat Harleya Davidsona ). Chyba więcej części mają modele Tamiyowskie 1:12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.