Skocz do zawartości

ZLIN Z-50 L, LS, LA AZ Model 1/48


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj do mnie dotarł modelik długo przeze mnie oczekiwany czyli tytułowy Zlin Z - 50 L. Oto in-box tego modelu:

 

Pudełko bardzo estetyczne ,do złudzenia przypominające stare Kovozavody, ze shematami malowań do których są w zestawie kalkomanie.

 

992243e57eca981fm.jpg c5558316d8e63351m.jpg 5bc5f7520a2faca6m.jpg

 

 

Wypraski naprawde sprawiają dobre wrażenie.Cienkie linie podziałowe,lekko odtworzone nitowanie , rozdetalowanie wystarczające do zrobienia fajnego modeliku, czyste bez nadlewek. Osłona kabiny wtryskowa natomiast kołpak jest żywiczny.

 

9a7bbee4b0bdf1cem.jpg e1c2cbdfa0fd8affm.jpg 22d663e6a28e94fdm.jpg 2c3ad6c83e22632dm.jpg

 

Do zestawu dołączona jest nieduża blaszka i klisza z zegarami. Na blaszce są tablice przyżądów (dwie wersje) .pasy i inne drobne detale.

 

eaa3a54203b9f5f3m.jpg

 

Kalkomania jest imponująca. Są dwa bloczki z których na jednym są napisy rejestracyjne ,napisy eksploatacyjne i inne drobne oznaczenia. Drugi większy arkusz zawiera zdobienia samolotu w tym wydrukowane srebrną farbą. Niedosyt jedynie sprawia brak jakiego kolwiek Polskiego malowania.

 

 

3eaf45a80b9867dcm.jpg 810f311e92cb9f01m.jpg

 

Ogólnie rzecz ujmując modelik jest chyba wart tych osiemdziesięciu złociszy chociażby ż powodu braku alternatywy w tej skali gdyż w 1/72 robi go Legato bodajże. Ciekawa odskocznia od szachownic w moim przypadku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tylko nie wiem czy zauważyłeś że kalkomania z dużego arkusza zawiera 90% emblematów do wersji M . A poza tym brak jakiejkolwiek instrukcji ich kładzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie trudno się domyśleć które elementy z tego arkusza wykorzystać do wersji L. Są w końcu schematy malowań na pudełku a ułatwieniem jest to iż wszystkie cztery malowania są prawie identyczne poza oznaczeniami indywidualnymi. A poza tym to raczej modelik nie dla początkujących modelarzy a przynajmniej dla trochę zaawansowanych w tym fachu więc na pewno taki delikwent da sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie trudno się domyśleć które elementy z tego arkusza wykorzystać do wersji L. Są w końcu schematy malowań na pudełku a ułatwieniem jest to iż wszystkie cztery malowania są prawie identyczne poza oznaczeniami indywidualnymi. A poza tym to raczej modelik nie dla początkujących modelarzy a przynajmniej dla trochę zaawansowanych w tym fachu więc na pewno taki delikwent da sobie rade.

Widzę że ten model leży Ci bardzo na sercu. Mam wobec tego gorącą prośbę , poszukuję zdjęć zlinka SP-AUB ale w malowaniu sponsora czyli PLUS GSM . Jest on granatowy z licznymi emblematami sponsora na kadłubie i skrzydłach. Mam kilka zdjęć tego egzemplarza które zrobiłem w 1999 roku u nas w Częstochowie na lotnisku przy okazji zawodów w akrobacji. Wszystkie ujęcia mam od przodu ale nie mam z boku , jestem pewien rozmieszczenia emblematów na kadłubie i skrzydłach w 90% potrzebuje potwierdzenia. Przekopałem już chyba cały internet i oprócz żelaznych nie ma prawie nic . W tych zawodach latał na nim bodaj Andrzejewski i pożyczał go naszemu klubowemu koledze .Bardzo będę wdzięczny za jakieś zdjęcia tego egzemplarza Tobie, lub może ktoś inny jest w posiadaniu tych zdjęć .

Bardzo dziękuję Zbyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku. To fakt . Bardzo lubię ten samolocik. Niestety ,nie mam fotek egzemplarza o który tobie chodzi ale też mi się bardzo podoba.

Mam taką sugestie. Morze by tak pięknie się uśmiechnąć do kolegów modelarzy z IPMS Swidnica . Może by opracowali kalki na jakiś egzemplarz w polskim malowaniu. Może żelazny, może lotto. Robią naprawdę świetne kalkomanie. Mam trochę ich wyrobów i naprawdę to jest to . Oczywiście jeśli chodzi o polskie malowania. Ja mimo wszystko swego zlinka jeszcze trochę przytrzymam w poczekalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.