Skocz do zawartości

Lancer Evo VIII APR ( Tokyo Drift )


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

No więc pora na mnie. W zeszłym tygodniu otrzymałem brakujące kalki od mojego taiwańskiego kolegi ( dzięki mu za to )

Reaktywacja Evo.

Plan docelowy:

tdevo12.jpg

tdevo13.jpg

 

Modyfikacje objęły przednie nadkola, tylne drzwi oraz tylne nadkola. Zostały poszerzone o 2mm co praktycznie odpowiada poszerzeniom w oryginale po obliczeniu skali:

DSC02562.jpg

Przedni i tylny zderzak również zmodyfikowane

DSC02563.jpg

Karoseria gotowa na ostateczną warstwę podkładu. Tylni zderzak prawie skończony:

DSC02625.jpg

DSC02626.jpg

DSC02627.jpg

Przedni zderzak i progi zrobione od podstaw:

DSC02628.jpg

Tylny zderzak:

DSC02629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak się kolega za coś bierze to już na serio, pomysł świetny a o wykonaniu jestem pewny że genialne będzie Jakbym zobaczył fotki samej karoserii, nigdy bym nie uwierzył że nie jest to fabryczne wykonanie, super wygląda A tak właściwie co to jest to żółte z czego zrobiłeś body-kit?

Przypuszczam że to nie szpachlówka, chyba że jakaś specjalna, bo ze zwykłej to by chyba nic nie wyszło

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Body kit wykonany ze styrenu oraz szpachel - żółta to Tamiya Polyester Putty oraz ciemniejsza to Tamiya Epoxy Putty - te szpachle się nie zapadają i tylko takie nadają się do wykonywania takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Body kit wykonany ze styrenu oraz szpachel - żółta to Tamiya Polyester Putty oraz ciemniejsza to Tamiya Epoxy Putty - te szpachle się nie zapadają i tylko takie nadają się do wykonywania takich rzeczy.

Czyli rozumiem że najpierw robisz jakby plastikowy szkielet który później wygładzasz szpachlą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się karoserii Lancera to Fujimi się nie popisało.... najbardziej rażąca jest ramka wokół szyb bocznych - jest jakby za gruba i wydaje się że ramki wokół okienne są "ciosane z drzewa" szczególnie górna krawędź drzwi bocznych jest albo za wysoko, albo górna krawędź okien jest za nisko... Ale to ewidentna wina producenta... Marzy mi się Evo9 wykonany przez Tamiya!!

 

A prace przy modelu będę bacznie podglądał!! Jak na razie super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak zwykle świetnie Chociaż wydaje mi się że tylna krawędź przedniego nadkola jest trochę nierówna, widać to na drugim zdjęciu, ale może tak tylko się wydaje. Skrzydełka na przednim zderzaku dokleisz później czy nie będziesz ich robił? Aha i jeszcze jaką farbą pomalujesz?

życzę powodzenia w budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.