Skocz do zawartości

USS Olivier Hazard Perry FFG-7 1:350 Academy + dodatki


Epheli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sam model w szafie,ale blaszki kupiłem od WEM.Teraz muszę dokupić chyba jeszcze ten helikopter,bo w zestawie Academy jest tragiczny!Zastanawiałem sie tylko,czy wybrać jakiś przezroczysty z Trumpetera,czy własnie ten z Veterana,ale widzę,że ten Twój jest bogatszy w detale i ma nawet blaszki,więc chyba zainwestuję jednak w tego Veterana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niezły zestaw - fiu fiu fiu - jakaś relacja czy na odstawkę na półkę ?

 

Zdecydowanie do roboty, na razie kataloguję moje zbiory w formie bloga. Prace na Oliverem ruszą niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No właśnie czytałem gdzieś że wyszły kalki z polskimi znakami, niestety nasi nie używają seahawków :(, więc chyba zostanie hamerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
WEM robi pasujące Kamany.

 

Średnio wyglądają... nie robi nikt lepszych ?

Czy po wymianie śmigłowca, prosto z pudła można zbudować coś, na czym będzie można zawiesić polską banderę, czy też potrzebne będą jeszcze jakieś przeróbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio wyglądają...

 

A co w nich średniego ? Brak oszklenia ? W tej skali ujdzie.

 

Czy po wymianie śmigłowca, prosto z pudła można zbudować coś, na czym będzie można zawiesić polską banderę, czy też potrzebne będą jeszcze jakieś przeróbki ?

 

Kalki no chyba, że sam wymalujesz numery a tak na serio to nie przerabiałem jeszcze tematu pomimo, że model w szafie od dawna. Co dziwne, wszyscy czekali na ten model ale z warsztatem nikt sie nie spieszy. Za parę dni jedna z fregat będzie w Szczecinie i na pewno pojawi się coś w dziale 1:1 a wtedy będzie można popatrzeć dokładniej co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w nich średniego ? Brak oszklenia ? W tej skali ujdzie.

Też, również brak szczegółów, a podwozie to masakra.

Porównuję ze śmigłowcami z udaloya i sovremennego, to inna klasa.

Czy te kalki, do których dałeś link powyżej są kompletne do polskiej wersji ?

Bo numery i banderę to widzę, ale czy np. napisy ostrzegawcze na takim czerwonym kółku okalającym działko są w dobrym języku ?

Nie wiem jak jest faktycznie bo jakoś nie trafiłem na odpowiednie zdjęcie, ale jeśli są po polsku, to czy na kalkach też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te kalki, do których dałeś link powyżej są kompletne do polskiej wersji ?

tylko czy one są w ogóle gdzieś do kupienia? na stronie Hawka od ponad roku widnieją jako zapowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np. napisy ostrzegawcze na takim czerwonym kółku okalającym działko są w dobrym języku ?

Nie wiem jak jest faktycznie bo jakoś nie trafiłem na odpowiednie zdjęcie, ale jeśli są po polsku, to czy na kalkach też ?

Z tego co pamiętam to na naszych okrętach są tylko czerwone linie a tego na kalkach nie widać. Zresztą jak pisze Jędrek od roku w zapowiedzi wiec może się nawet nie doczekamy. Chyba nie mogą się zdecydować, którą wersje wydać a oznakowanie lądowiska i tak do d... bo wszystkie kalki są do długiej wersji

 

 

perry.jpg

perry1.jpg

perry2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mogą się zdecydować,

Na środkowym zdjęciu są orzełki bez czerwonego tła, a chyba na zdjęciach tło było. Wysłałem im maila, zobaczymy co odpowiedzą.

 

EDIT

ciekawe, że ostatnie zdjęcie wyświetla się w firefoxie, ale nie w IE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Otrzymałem dzisiaj maila:

 

Now available, D3523 1/350 Oliver Hazard Perry Class Decals. $27.00 CDN plus postage.

 

http://www.hawk-graphics.com/images/decal_images/3523_perry_long_hull.jpg

 

When ordering, please send me an email with your address so that I can calculate postage.

 

No nie wiem....27C$...w/g dzisiejszego kursu dolar kanadyjski to prawie 3zł

Nikt inny nie robi polskich oznaczeń? może być nawet w 1/400, jakiś Mirage czy co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś się mimo wszystko decydował na zakup to daj znać, z chęcią się podłączę, przynajmniej kosztami przesyłki byśmy się wtedy podzielili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie dotarła wersja Specjal Edition FFG-57 USS Reuben James jaka różni się od w/w zestawem blaszki trawionej zawierającej relingi , radary i taką sobie drobnicę oraz metalową lufę działa. Zestaw blaszki kolegi jest bardziej wypasiony. Pierwsze wrażenie wyprasek i blaszki robi pozytywne wrażenie i wydaje się iż nic więcej (oprócz śmigłowca) nie będzie potrzebne.. ale. I to "ale" jest już coraz większe w miarę jak zagłębiam się w plany OHP wydane kiedyś w Modelarzu , ostatnim numerze Okrętów (3) , zdjęciach OHP pod naszą banderą. Przymierzam się do ORP Pułaski i cóż kadłub wydany przez Academy to wersja późniejsza tzw. długa. Mamy w zestawie dodatkowo pokład hangarowy do wersji krótkiej , ale kadłub trzeba będzie ciąć na pawęzi , a z końcówki do wersji długiej wykorzystać tylko pawęź dopasowując ją pod mniejszym kątem pochylenia. Można by było skrócić pokład hangarowy za długi o 1 mm , ale trzeba by było dorobić samemu lub precyzyjnie przenieść 3 elementy z pawęzi. Brak choćby zaznaczenia pokryw dodatkowych pędników i inny , pewnie nowszy kształt obudowy sonaru . Wzmocnienia nadburcia dziobowego - symbolicznie odwzorowane - tu element z blaszki był by mile widziany. Polery z pokładu nadają się tylko pod nóż , do 700 -setki mogły by być ale w tej skali stożki - pod nóżżżż. Małe obawy budzi też konfiguracja masztów ale różnice wydają się łatwe do ogarnięcia. Czy warto zamawiać kalkomanie jakie znalazł Okonek - moim skromnym zdaniem nie warto. Z zestawu wykorzystamy tylko bandery . Czerwone pasy stref ochronnych są w zestawach , oznaczenia na pokładzie hangarowym można wymalować samemu maskując pokład taśmą. A numery boczne albo wykorzystać oferowane w zestawie po ścięciu czarnych cieni - albo "Adam Słodowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.