Jump to content

jurayahip

Members
 • Content Count

  346
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jurayahip

 1. Nie, mam 3 wkładki 1:48 i jedną 1:32,plany 1:72 są w zeszycie...
 2. Sprawdzę swój egz. dam potwierdzenie jutro, ale ja mam tyz plany 1:72
 3. Klejąc pokłady do kadłuba , wcześniej wklej wzmocnienia pod pokładem bo...burty są miękkie i siem rozjeżdżają pomimo zalania wiadrem CA, w profilach sa plany z uwzględnieniem podziału poszycia metalowego pokładu wystarczy je wyrzeźbić , rufowy można pokryć wypalanym fornirem kupionym z metra i faktycznie model fajny jeśli się zrobi KUPE rzeczy samemu.
 4. Mom garniaka i zachwycony nie jestem. Hunty były chiba lepiej dopicowane...
 5. Mam żywicę do Italieri jak by Ci pasowała...
 6. Tym szkieletem na tylnym pomoście to pojechałeś po mnie , a mnie siem nie chciało i zostawiłem fabryczkie. No cóż w nastepnym trza bedzie siem postarać...
 7. ...ale jak cyt. zezłomują stawki celne.....
 8. Te plany o jakich piszę są autorstwa Grzegorza Nowaka + schematy malowania...nie wspominam o starociach z Modelarza.
 9. Jest plan chyba "Ślązaka" ale w skali 1:350 w Okrętach , był tam cały cykl i tej trójce.
 10. Jak blaszka producenta za mało, to artyleria jest do wymiany na Niko...
 11. Z tymi polerkami to różniście bywa, chwila nieuwagi i kabina stopiona...tak wiem , niskie obrotu i przytrzymywanie palcem ... omsknie się palec i ambaras...choć nie mam zamiaru negować stosowania tego typu narzędzi, ale chodzi "przeca " o prace ręczne. Najważniejsze jest to , że można zastąpić drogą pastę Tamki...za szczeniaka szkiełka zegarków i kabinki polerowało się niebieską pastą do zębów o dumnej nazwie Nivea ... skuteczność ta sama a i zapaszek miętowy był...
 12. Wracając do spodniej części , z pewnością występowały tam uszkodzenia powłoki powstające od wszelkiego rodzaju śmieci , pracy obsługi itp. ... pochody zbieraczy po pokładzie startowym zaczeły się dopiero w erze odrzutowców...
 13. jurayahip

  Trójmiasto

  Gdynia u zbiegu Władysława IV i Wójta Ratkiego - np Remizy PSP , pod arkadami jest stareńki Sklep Modelarski od RC , kolejki po plastiki. Nie ma jakiś szałowych nowości czy producentów ale...nowe dysze do PIwaty z iglicami po 30-40 złociszy , dużo chemii , profili , drutów mosiężnych itp.
 14. Ładny , czysty ...a nie dalo się tych anten radaru zrobić delikatniejszych ? i nie trzy a pięć ? bo na zdj. są tak duże jak lufy 102-jek?
 15. Zdecydowanie przed malowaniem , bo bedziesz miał sporo do szpachlowania. Proponuje z ramek wyprasek powklejać rozpórki między burtami , a nawet coś solidniejszego bo kadłubek jest dośc witki i ma tendencje do skręcania...potem pokład może być wyboisty.
 16. ostrą dostaniesz w Castoramie - Topex za dyche...ale ostra.
 17. Jeśli można cuś dorzucić...pomyśl o wymianie trzonu amortyzatora na odcinek igły iniekcyjnej...nie trza ich potem nawet malować.
 18. Zacnie wygląda ...choć nie przemawia do mnie to wiercenie iluś...tam otworów i wstawiania gwoździ. Mnie siem nie chciało...wierciłem płytko , nie na wylot ...a wash z farby olejnej i tak pozostał w otworach dając podobny efekt.
 19. Wszystko przed Tobą...możesz dopieścić...aż żal d...ściska patrząc na zwaloryzowany kadłub(otarcia,zacieki...) i zero powyżej , że o pokładzie nie wspomnę(wspomniał przedmówca)...aż się prosi o wash , pokreślenie krawędzi ...do roboty!
 20. ...co do zachwytów to zwróć uwagę , że wszystkie krawędzie i kąty masz zaokrąglone...
 21. Musisz dokonać wyboru jaki, którym planem będziesz się opierał budując to"żelazko"...te okręty przechodziły dośc często modyfikacje polegające najczęściej na montażu dodatkowych działek p-lot , zmianę ich położenia itp, itd...dlatego musisz przyjąć jeden z planów jakie znajdziesz i jechać ....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.