Skocz do zawartości

Kawasaki ZX-7R - Italeri 1:9


Radzio65

Rekomendowane odpowiedzi

"Kawa" - historia z torów wyścigowych.

Przy tym modelu dałem trochę d....y, nie dokońca z mojej winy, klej puścił i trzeba było ratować - plastik inny niż zawsze ??? Nie wiem.

Jak dla mnie wygląda przyzwoicie.

 

th_100_0876.jpg th_100_0877.jpg th_100_0878.jpg th_100_0879.jpg th_100_0880.jpg th_100_0881.jpg th_100_0883.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu (prawy dół) jest dziwny blik na szybie - w realu tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,dobry!! A masz może Suzuki GSX 1300 Hayabusę (Chyba tak to się piszę )Ta maszyna to sopiero mi się podoba i jeszcze w biało-szarym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy jest to "gotowiec" robiony przez Italerkę, co juz jest pomalowany i wystarczy go pokleić i poskręcać

Tak mi się wydaje, bo nie jest to normalne aby szwa szła przez sam środek motoru z przodu. Chyba każdy wie o co chodzi.

Nie pousuwałeś też szwów na róże wydechowej (bardzo się rzucają w oczy), na tyle motoru (nie pamiętam ja się to nazywa) i na oponach, które zbyt się błyszczą.

Model sam w sobie fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ten szew na owiewce z przodu jest "paskudny" Ale modelik bardzo mi się podoba Nie wiem co ty szesnastak chcesz od tych opon??? A napiszcie mi coś na temat tych modelików Italeri co są do skręcania, czy warto sobie coś takiego zapodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szesnastak.

Wydaje Ci się, nr katalogowy 4613, sprawdź sobie na stronie Italeri. Owiewka jest z dwóch części i jest to normalne w każdym modelu Italeri. W MV Agusta było to samo, z jedną tylko róźnicą - klej nie puścił po sklejeniu i pomalowaniu. Napisałem wcześniej. Wydechy to samo. Ramę sklejałem cyjanoakrylem bo klej Revella z igłą nie trzymał poprawnie. Ale powiem Ci więcej - w BMW 1200 tego samego producenta, pęknięta rama nie dała się skleić żadnym ze znanych mi klei, poczynając od typowego Revella kończąc na dwuskładnikowej żywicy. Cud ?

To było w temacie szwów.

Opony tego typu faktycznie się świecą. Przestają się świecić jak są jeżdżone - w modelu trzeba pociągnąć grubym papierem ściernym i będzie taki efekt. Chyba , że mają być nowe tak jak u mnie

Gotowych modeli do skręcania nigdy nie widziałem z wyjątkiem Tamiyowskich w skali 1:12 (drogie !). Na stronie firmowej Italeri nie ma gotowych modeli w ofercie - wszystkie, które tam są (1:9 i 1:6) to modele do sklejania.

Tak jak napisałem w skrócie na początku - to najsłabszy z moich modeli, mimo wszystko lubię go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzio65 sorki, że Cię uraziłem tym, że powiedziałem że jest to gotowiec. Moja wina (jak w ogóle mogłem o takim czymś pomyśleć.)

Nigdy nie sklejałem motorów Italerki tylko Tamiya i tam owiewka jest w jednej części.

Mam nadzieję, że nie odebrałeś mojej wcześniejszej wypowiedzi jako złośliwą względem twojej osoby.

 

Mam nadzieję, że niedługo dasz na warsztat jakiś motorek. Ja też mam zamiar niedługo jakiś motorek zacząć sklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.