Skocz do zawartości

Nissan Silvia S 15 Aoshima 1/24


zbiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po skończonym Rafale tak na oderwanie sie od samolotów wziołem na warsztat ten model:

DSC00012.JPG

Mały in box:

DSC00013.JPG

DSC00015.JPG

DSC00016.JPG

DSC00017.JPG

DSC00018.JPG

Niestety model z rzeczywistym samochodem ma wspólne tylko kalkomanie, wnętrze jest standardowe nie ma klatki bezpieczeństwa, upodobnienie go do oryginału wymaga dużo pracy, jako że jest to model robiony żeby odsapnąć od samolotów zdecydowałem że nie będę go przerabiał. Relacje z budowy wstawiam z 2 powodów, prośba jednego z użytkowników i nadzieja że mnie to zmobilizuje do szybszej pracy.

Teraz zdjęcia tego co do tej pory zrobiłem, kasta pomalowana 3 warstwy czarnego podkładu Alclad, 3 warstwy lakieru kameleon zielono-niebieskiego ( robionego domowym sposobem ), kalki i 3 warstwy bezbarwnego główne malowanie kasty skończone, zostało tylko podmalować uszczelki i pare innych drobiazgów.

Zdjęcia:

DSC00003.JPG

DSC00008.JPG

DSC00002.JPG

DSC00003%20%282%29.JPG

DSC00001%20%282%29.JPG

DSC00008%20%282%29.JPG

Na razie tyle dzisiaj miało być malowanie ale temperatura 8 stopni na zewnątrz skutecznie mnie odstraszyła cdn.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstrasza mnie ziarno, ale poza tym ładnie się błyszczy. Jakbyś go jeszcze w kilku miejscach do polerował było by idealnie.

Zdradź proszę przepis na lakier typu flop flop , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasta pomalowana 3 warstwy czarnego podkładu Alclad, 3 warstwy lakieru kameleon zielono-niebieskiego ( robionego domowym sposobem )

Patrząc na wielkość pigmentu to chyba rozcieńczony lakier do paznokci...

trafiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały tutorial, główne składniki zabawy (czarny podkład Alclada, bezbarwny Tamiya i dwa kolory proszków)

DSC00001%20%283%29.JPG

Na wstępie muszę napisać że malowanie czegokolwiek w ten sposób wymaga sporych umiejętności i nie polecam tego typu malowania dla początkujących, ale po kolei, na początek dokładne szlifowanie modelu i później warstwa czarnego błyszczącego podkładu i szlifowanie później następna i polerka, dlaczego o tym piszę ano dlatego że malowanie normalnym kolorem sporo wybacza, malowanie metalikami już nie a malowanie dwukolorowe (flip) nie zostawia żadnego marginesu błędu powierzchnia musi być idealnie przygotowana, każde załamanie powierzchni lub nawet niewielki zaciek podkładu zostanie uwidoczniony w postaci zmiany koloru w nieregularny sposób, następnie można kłaść pierwszy kolor jako lakier używam bezbarwny akryl Tamiya, dlatego że można go praktycznie rozcieńczać w nieskończoność, w tym wypadku pół na pół z rozpuszczalnikiem, do tak przygotowanego lakieru należy dodać, niestety dobranej metodą prób i błędów, odrobinę proszku pierwszego koloru. Warstwa lakieru musi być położona równomiernie na całej powierzchni, dalej w ten sam sposób przygotowuje drugi kolor, malowanie nim jest jednak trudniejsze oprócz tego że trzeba go położyć równomiernie należy uważać aby nie położyć za dużo gdyż wtedy lakier przestanie zmieniać kolor i stanie się zwykłym metalikiem, teraz kolejne utrudnienie nie ma mowy o jakimkolwiek szlifowaniu niedoskonałości każdy śmieć który w czasie malowania przyklei się do powierzchni oznacza kąpiel w Cleanlux-ie lub innym środku usuwającym lakier. Czemu nie można szlifować? Już piszę ponieważ zeszlifuje się wtedy cienką warstwę koloru i znów lakier przestanie zmieniać kolor, o żadnym podmalowaniu nie ma mowy, jeśli szczęśliwie wszystko się uda model należy pokryć lakierem bezbarwnym który zabezpieczy wszystko przed uszkodzeniami. I tyle lakier Flip gotowy ( mam nadzieię ze ktoś dotrwał do koca tego słowotoku)

Pomalowanie tej akurat karoserii zajęło mi 3 dni zabawy, przygotowanie odpowiednich proporcji lakieru prawie dwa tygodnie i niezliczone ilości prób. I na koniec proszki do lakierów zakupiłem na Ebayu, mam ich więcej więc jak starczy cierpliwości to kolejne kameleon-ki będą się pojawiać:

DSC00002%20%282%29.JPG

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to skomplikowane, ale może kiedyś też spróbuje.

Zastanawia mnie jak z dwóch białych proszków, zrobiłeś niebiesko- zielony lakier ?

 

I na koniec proszki do lakierów zakupiłem na Ebayu, mam ich więcej więc jak starczy cierpliwości to kolejne kameleon-ki będą się pojawiać:

Może w projekcie byś z jakimś ruszył Fajnie by było coś w kameleonku w nim zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie, dzisiaj w końcu czas i pogoda pozwoliła na 2 godzinną sesje malowania, wszystkie większe części dostały kolor podstawowy, felgi się przemalowały na grafitowo bo te czerwone były okrutnie brzydkie, na razie tylko 3 zdjęcia poglądowe:

DSC00001%20%284%29.JPG

DSC00004.JPG

DSC00009.JPG

 

PS. A dla mieszkających w Anglii jutro są zawody modelarskie na terenie muzeum RAF-u na Hendon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiegu nalezą Ci się ogromne brawa. Felgi, które wydawały mi się okropne teraz uważam za przednie. Naprawdę w takim wykonaniu wyglądają one zupełnie inaczej. Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy tak dobrym aparacie jakiego uzywasz i zblizeniach nie dziwie sie ze lakier z bliska wyglada jakby mial grube ziarno.Zobaczymy efekt koncowy jak narzie wszystko oki, felgi nie zasłaniają duzo miejsca to bedziesz robił te tarcze fabryczne czy moze sie pokusisz o zestaw waloryzujacy?jest okazja...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze będą pudełkowe, ale z licznymi przeróbkami no chyba że, co do felg to pudełkowe, dostępne również do kupienia osobno (mam 2 zestawy, jakoś mi się podobają), a farba na felgach to poczciwy polerowany Gunmetal Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... S15... Najpiękniejszy współczesny Japoński samochód

Lakier pierwsza klasa

 

PS: Felgi wyglądałyby bosko jakby rotor był w kolorze nadwozia, też kameleon

 

Pozdrawiam i czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja, niewiele zrobione ale praca i wyjątkowo ładna pogoda nie sprzyja modelarstwu, ale do rzeczy.

Panowie i panie (?) które światła?

DSC00006.JPG

 

I wykonane prace, przednie światła gotowe:

DSC00008%20%283%29.JPG

DSC00010.JPG

I tyle niewiele tego, postaram się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexsus look

Ładna furka ,tylko tylna,górna uszczelka przy oknie Ci się trochę poszarpała

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.