Jump to content

E.E.Canberra B[I]8 1:72 Novo -wykwintny rocznik 1988


GanGREEN
 Share

Recommended Posts

Wcześniej zaprezentowałem inbox modelu tego samolotu w wykonaniu z najwyższej półki,teraz zupełne jego przeciwieństwo 30282705.jpg

 

40711426.jpg

86864593.jpg

 

42217715.jpg

 

52891573.jpg

 

83257055.jpg

 

14001670.jpg

62304333.jpg

 

80332005.jpg

 

z10r.jpg

 

z11a.jpg

 

z12z.jpg

 

z13k.jpg

 

Typowy przykład modelu tej firmy czyli wypraski Frog`a tutaj jeszcze w nie najgorszym stanie,jednak można spotkać lepsze.Wypukłe linie podziału są tutaj już na granicy zaniku,ale nie ma też przesadnych nadlewek.Co do samego modelu to ta sama wersja co airfix, tylko jak widać model rodem z lat 50-tych nie rozpieszcza szczegółami do jakich jesteśmy dziś przyzwyczajeni.Swego czasu model konfekcjonowany przez ZTS Plastyk,posiadał te same schematy malowania co ww. model airfixa.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy koledzy to zauważyli, ale jest to zabawka dla dzieci do 14 lat.

Nie wymagajcie zatem zbyt wiele

 

A propos nadlewek, to swego czasu niemalże modliłem się o to, aby było ich multum. Był to bowiem wyśmienity materiał modelarski (cieniuteńka płytka polistyrenowa, w kolorze plastiku samego modelu) bardzo łatwy do usunięcia przez początkującego modelarza (z zadatkami na modelarza ) pozwalający na imitację różnego rodzaju cienkich brzechw i innych elementów samolotu. Kleić toto można tym samym klejem co model. Same zalety .

Link to comment
Share on other sites

skleiłem go jakiś miesiąc temu, spasowanie tragiczne, kilo szpachli. trzeba dociążyć przód bo się gibie do tyłu. elementy przeźroczyste fatalne, wyposażenie kabiny to fotel i drążek. ale i tak co klasyka to klasyka

Link to comment
Share on other sites

I pomyślcie koledzy że w tamtych czasach modelarze robili z takich modeli prawdziwe dzieła sztuki, nie gorsze niż współcześnie wykonane tyle że beż tony żywic i blach. To było prawdziwe modelarstwo. A były dużo gorsze modele i też sobie z nimi rade dawali. Z drugiej strony rzecz biorąc to ten model Canbery jest i tak o niebo lepszy niż niejeden współczesny model ( np. RWD-13 z ABC Modelfarb - nie mogę im go wybaczyć że takiego gniota w dzisiejszych czasach wypuścili czy Sokół)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.