Skocz do zawartości

Tiger I Early /w interior Academy 1:35


Lord of Darkness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Kolegów!!!! i Koleżanki jeśli jakieś też mamy w swoim gronie,bo nie jestem pewien...,przynajmniej raczej żadna jeszcze nie komentowała moich prac chyba...

 

Przyszedł czas wrzucić foty ukończonej pracy:), model to taki sobie produkt firmy Academy posiada wnętrze, co było chyba jedynym powodem jego kupna. Dorzuciłem do niego metalowe gąsienice FriulModel i lufę metalową RB Model przewody lamp wykonane z drucika od Friuli fototrawione grille od producenta. Malowanie to Kursk 1943 takie jak proponuje producent 3 barwne: 2 Dywizja Pancerna Das Reich S13 "Springender Teufel" (skaczący diabeł) dość ciekawa jest historia tego emblematu:mianowicie na ulicach Charkowa w 1943 w czasie letniej kontrofensywy w jednej z chat iwanów pewien Niemiec znalazł dziwną metalową ozdobę przedstawiającą demona z wyciągniętymi drapieżnie łapami. Jak wiadomo Niemcy byli zafascynowani mistycyzmem takie sprawy jak czarny rycerz ,czarna gwiazda itp,np sam symbol swastyki tej np: używanej przez SS Wiking to nic innego jak symbol Ognia/Słońca (krąg promieni)Symbol występujący w wielu kulturach starożytnego świata nie tylko nordyckiej bądź germańskiej.W kwietniu 1943 roku żołnierz który odnalazł tajemniczą ozdobę zostaje przeniesiony do kompanii Tygrysów,a sam "skaczący diabeł" zostaje zaadaptowany jako godło jednostki od teraz malowane białą farbą na wieżach czołgów.

 

Do konkretów.

 

Sam model malowałem kolorem bazowym: Vallejo Air "Tank Dark Yellow" wydawała mi się dość ostra pod względem tonacji i rozjaśniłem ją po namalowaniu całego kamuflażu farbą Humbrol 83,wzór maskujący to farby Model Master(olejne): Panzer Olivgrun 43 i Schokoladenbraun 43.

wykończenia to wszystko co było pod ręką kolejne Model Master, Pactry, Humbrole,pigmenty (na układ jezdny i jego okolice): Talen (tylko takie mają w Poznaniu niestety). plus nowość u mnie wash firmy: Citadel "Gryphonne Sepia".Kupiłem go niedawno moim zdaniem można uzyskać za jego pomocą dość dobre efekty z czasem zaopatrzę się w szerszą gamę tych wash'y u mnie niestety nie widać jego obecności zbytnio bo foty są jasne tek że ehmmm...to wina z pewnością lampy, nie wiem, nie znam się na fotkarstwie.

Nie jestem zadowolony z fot przedstawiają coś innego niż na realu.:(

 

Trudno o to foty:

 

img7689j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7687j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7688.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7685a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7682h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7681y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7680m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje ze model jest calkiem fajny niestety zdjecia uniemozliwiaja jego ocene. Widze ze nie ma kostek po bokach do mocowania blotników, smieszny ksztalt maja tez te lampy od academy ale to oczywiscie nie Twoja wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne też tak sądzę na tych fotach model wygląda jak zabawka w rzeczywistości to zupełnie wszystko inaczej wygląda

 

Biorąc pod uwagę że model nie jest jeszcze zalakierowany chciał bym namalować na nim jakieś malutkie drobne odpryski farby i troszkę rdzy nie jestem obeznany w tych tematach dlatego proszę o przykłady jakich technik i jak je się stosuje jakie farby będą najlepsze był bym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

P.S. Ciekawe ile pocisków przyjmę od Seba: ) haha xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam miały być dodatkowe fotki więc proszę bardzo są fotki tego o to mojego potworka,na dodatek dodam że co nieco jeszcze podmalowałem.

Teraz wreszcie coś widać. Wszystkie nasuwające się komentarze mile widziane,zapraszam do oglądania i komentowania : )

 

img7738h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7739q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

img7740v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7741x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7742z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7743.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7744p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7746p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7747x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7759c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7757k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7753t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7755e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poświęciłeś czas na zdjęcia i oczekujesz komentarzy, to postaram się Ciebie nie zawieść :]

 

Generalnie moim zdaniem model stracił na zbliżeniach. Nie znam się na Tygrysach, więc merytorycznie komentować nie będę. Nie rozumiem do końca czemu kolor kół jest w innym kolorze niż reszta pojazdu (tam chyba powinien być też dunkelgelb tak jak na pancerzu), no ale jeśli ten czołg tak miał to ok. Na zdjęciu przedstawiającym czołg z tyłu widać jakiś zbiorniczek, a na nim szew łączenia części - takie rzeczy trzeba szpachlować koniecznie. Kalki bardzo słabo siadły, szczególnie ten krzyż z tyłu pojazdu. Wiem, że kalki Academy to totalna porażka, ale mam wrażenie, że ich defektów nie starałeś się niwelować używając lakierów bezbarwnych. Kamo mi się podoba, choć nadal na tych zdjęciach mam wrażenie, że zieleń jest turkusowa Brudzenie jest troszkę monotonne i mam wrażenie, że widzę ślady pędzla po nakładaniu go, jednocześnie błotniki są brudne, a koła tylko lekko uplamione. Z friulami nie jest dobrze, zdaje się, że ich nie czerniłeś i zbyt dużo jest tam gołego metalu, pigmenty tego nie zniwelowały. IMO powinieneś je wrzucić w popularną mieszankę domestosową i potem przybrudzić. Jak dla mnie model nie jest jeszcze skończony, bo pewnie na tym etapie można z niego jeszcze więcej wyciągnąć. Być może warto zróżnicować wash? Dałeś go w jednym brązowym kolorze, może gdybyś dał gdzieniegdzie czarny, model byłby bardziej wyrazisty? Lina holownicza z boku wygląda kiepsko, nie odciąłeś dokładnie nadlewek na niej, w dodatku jest monotonnie pomalowana. Zrób jej czarny wash, będzie wyglądać nieco lepiej. Elementy kół, te wyszlifowane niby, też przejedź lekko czernią.

 

Generalnie jest nieźle, jak zrobisz coś z friulkami, troszkę poprawisz brudzenie będzie całkiem ładny (chociaż te nieszczęsne kalki mu nie pomagają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.