Skocz do zawartości

Mack Superliner relacja z budowy


gizmo1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i stało się zacząłem sklejać mojego pierwszego trucka, i będą następne(w pudle jeszcze 3), skala 1/24 italeri, fotki wrzuce jutro, bo za słabe światło było do robienia fotek, narazie poskładałem koła, wygląda to wszystko dość fajnie i zachęcająco fotki jutro pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, nareszcie wziołeś się za klejenie trucków

Masz zamiar zbudować model na podstawie jakiegoś autentycznego trucka, czy skleisz go z pudła

Ps.

Życzę powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki, bedzie ich wiecej, skleiłem prawie cała ramę, zaniedługo bedzie malowana, pomalowałem rózwniez maskę aby sprawdzić jak kolorek bedzie wyglądał, grill przystawiłem na sucho, zostało jeszcze psiknąć go lakierem, w ramie mialem problemy z układem kierowniczym, ale sobie poradziłem nastepne trucki beda napewno lepsze oto fotki:

469c1cf2747e2bd8m.jpg

b45e928cfcb114c7m.jpg

46e3b7c2d610095bm.jpg

006b5ae23825568cm.jpg

c0ce209b789155aem.jpg

a6b629975979d985m.jpg

narazie tyle, wiem że duzo niewidać, ale chciałem cos pokazac, a fotek jest tylko 6 bo chyba niema snesu wstawiac 10 fotek ramy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jak na pierwszego trucka to bardzo ładnie idzie ci

Ładny kolorek na masce, bedziesz malował cały ciągnik w jednym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jak na pierwszego trucka to bardzo ładnie idzie ci

Ładny kolorek na masce, bedziesz malował cały ciągnik w jednym kolorze

edit, maska już w krecie pływa kolorek bedzie ładniejszy, bordowy, napisałem rama czarny mat, zolty silnik i kabina ze sleeperem bordowa. zaniedługo nowe foty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie jak kabine i inne wieksze elementy spryskasz podkładem szarym. Najlepiej podkładem z firmy motip lub dupli color polecam cena to koło 20 zł. pozdrawiam wojtek t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za motipa "zakladova farba" 8 złotych

 

Kolorek fajny i dość szybko Ci idzie.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, miło zobaczyć relację z Superlinera, bo właśnie też takiego sklejam Ładnie idą prace, ale nie wiem czy dobrze zrobiłeś sklejając od razu kabinę bo podłoga się chyba teraz nie wsunie Ale mogę się mylić... Życzę powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o podkład to najbardziej polecam novola a duplicolor to jest największy szmelc z jakim wżyciu się spotkałem

kolorek masz fajny bardzo mi się podoba tylko czemu niepomalowałeś od kopa wszystkich cześci tylko tak na raty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o podkład to najbardziej polecam novola a duplicolor to jest największy szmelc z jakim wżyciu się spotkałem

kolorek masz fajny bardzo mi się podoba tylko czemu niepomalowałeś od kopa wszystkich cześci tylko tak na raty?

No bo jeszcze nigdy niemalowałem zadnego moDelu trucka ani osobówki, i niechciałem wszystkiego zwalic wiec pomalowałem maske tylko, kabine tez juz zacząłem malować, zaniedługo fotki, aha mam teraz pytanie, jak pomalowac na srebrono uszczelki w oknach, niewiem czy to uszczelki czy jedynie jakies listwy ozdobne, normalnie pędzelkiem czy jak? Jak wy to ROBICIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze postepy z prac: Zacząłem malować kabine, dlatego kolor ciemniejszy jeszce podkład przebija, na masce 1 warstwa lakieru położona, fotki:

246b1040458ea314m.jpg755ed2592636a680m.jpgbccde371eb6931eem.jpg

3e0c18d26b8f4e2am.jpg3be522be91a23703m.jpg791ebb590247ca14m.jpg

85dd359eb15a4c6dm.jpg

Narazie przerwa 2 dniowa, farba dobrze wyschnie, a od poniedziałku do pracy więc bede miał mniej czasu na model, ale za coś je trzeba kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha mam teraz pytanie, jak pomalowac na srebrono uszczelki w oknach, niewiem czy to uszczelki czy jedynie jakies listwy ozdobne, normalnie pędzelkiem czy jak? Jak wy to ROBICIE

Gizmo możesz to zrobić pędzelkiem, polecam 00 lub nawet 000, ale musisz mieć do tego pewną rękę żeby coś się nie stało z resztą kabiny. Możesz też przykleić taśmę maskującą i wzdłuż zagłębień ją odciąć i zostawić zewnętrzną część i pomalować. Osobiście polecam drugą metodę, dlatego że można zobaczyć jak wygląda maskowanie i ewentualnie gdzieś dociąć taśmę lub na nowo ją nakleić bez ryzyka uszkodzenia lakieru na pozostałych częściach. Ewentualnie istnieje jeszcze bożliwość nałożenia na to BMF - Bare Metal Foil tu masz linka:

http://www.da-ta.com.pl/asortyment/index.html

jedynym minusem jest cena, która za niska nie jest.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty pod bordowy lakier dałeś czarny podkład:?:

 

Podwozie ładne, a uszczelki nawet markerem można pomalować i nawet ładnie wychodzi. Z resztą poczytaj trochę forum i użyj szukarki, a na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty pod bordowy lakier dałeś czarny podkład:?:

 

Podwozie ładne, a uszczelki nawet markerem można pomalować i nawet ładnie wychodzi. Z resztą poczytaj trochę forum i użyj szukarki, a na pewno coś znajdziesz.

Jsny taki szary podkład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uszczelki nawet markerem można pomalować i nawet ładnie wychodzi

Praetorian wychodzi markerem to ładnie i równo ale te uszczelki się jakoś tak "nieuszczelkowato" świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to się rozchodzi.

 

Gizmo pytałem o podkład, bo mówiłeś, że prześwituje. Na kabinie jest ciemniejszy lakier niż masce, więc myślałem, że malowałeś czarnym podkładem. Możliwe, że nie uda Ci się uzyskać takiego samego odcienia, ale obym się mylił.

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uszczelki nawet markerem można pomalować i nawet ładnie wychodzi

Praetorian wychodzi markerem to ładnie i równo ale te uszczelki się jakoś tak "nieuszczelkowato" świecą

Prawdopodobnie są to listwy ozdobne montowane na uszczelkach, przykładem może być ten Kenworth w którym wyraźnie widać połysk "uszczelek"

 

d493a3f2e764c7c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.