Skocz do zawartości

U-boot ,,Seehund" ICM 1:72


ALBERT

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

 

Po X-latach przerwy w modelarstwie (praktycznie zaczynam od nowa) chciałbym zaprezentować na forum niedawno ukończony model. Jest to U-boot typ XXVII B "Seehund" z ICM skala 1:72. Zazwyczaj sklejam samoloty i pancerkę , ale tym razem kolega dostał prezent a ja zlecenie aby go skleić dla niego. Proszę o łagodny wyrok - ale wytknijcie błędy do nauki na przyszłość.

 

IMG_1939.jpg

IMG_1940.jpg

IMG_1934.jpg

IMG_1935.jpg

IMG_1936.jpg

IMG_1937.jpg

IMG_1938.jpg

 

Mam nadzieję że udało się wkleić zdjęcia (robię to pierwszy raz).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Najmocniej przepraszam, bo chyba niechcący zabiłem wątek :o

Naprawdę pierwsze co zobaczyłem, to miniaturowy okręt podwodny sunący przez piaskownice wypełnioną jakąś prehistoryczną łąką, gdzie rośliny były równie wielkie jak zamieszkujące je zwierzaki

 

Sam Seehund jest całkiem fajny i widać, że się starałeś. Jedyne do czego się można ew. przyczepić, to trochę gruba lina (chyba, że to jest podwiązana lina holownicza) i to, że zacieki na okrętach są chyba raczej ciemno-rdzawe za sprawą wody która się tam przelewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

 

Lina rzeczywiście ma służyć do cumowania. Zacieki w rzeczywistości są rdzawe , jednak zdjęcia z powodu pogody robiłem w domu i wyszły za ciemne (nie opanowałem jeszcze dobrze obsługi aparatu) - cały model jest trochę jaśniejszy. Rośliny (drzewa - plastikowe roślinki do akwarium) oczywiście są za grube jednak tylko to znalazłem. Dziękuję za odzew , następnym razem postaram się bardziej. Czekam na dalsze wskazówki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy model i oryginalna podstawka.Myslle ze lepiej by sie to zgralo jak by model nie stal na plastikowej podstawce a bezposrednio na "dnie"albo nad "dnem"na przezroczystych ,np patyczkach od lizakow-rozwiazanie tanie proste i slodkie . Co do tej laki wspomnianej przez kolege Mare_K to nie jest tak tragicznie ,wyzuc ta choinke z tylu i z laki zrobi sie dno morskie.A tak po za tym to jak na powrot po dluzszej przerwie to dlamnie fajne i milo jak ktos po latach wraca do starej pasji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.