Skocz do zawartości

Scania T143 - szukam dokumentacji


truckman

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dokumentacji fotograficznej, technicznej etc. do scani 143 z nosem. Może być model T lub H. Zależy mi na konfiguracji 4x2

Chodzi mi o dokumentacje do tego modelu.

I0736.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak model T lub H. W serii 3 T to rodzaj kabiny, a H to typ (rama) - czyli np. T143M 500 - T - Torpedo, 14 litrów, 3 seria, M - średnia wytrzymałość ramy, 500 KM.

 

Z rodzajów kabiny to masz P, R i T, a z typów M, H, E.

 

Możesz sprecyzować czego szukasz - zawieszenie, silnik, rama czy coś innego ?

 

Od razu Ci mówie, że w tym modelu co jest na zdjęciu musisz przedłużyć ramę, bo jest od zwykłej Streamline. Torpeda powinna mieć dłuższą ramę o około 30 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info apropo oznaczeń. Co do ramy to wiem bo mi już to mówiłeś osobiście :P. Chodzi mi o wszystko co moźe pomóc w budowie w/w modelu (Scani trzeciej generacji z silnikiem 14 litrowym o mocy 500 koni z "nosem")

 

Co do dokumentacji to wiem że była strona z wymiarami tych ram między innymi do scani, może pamiętasz ją?

 

Z góry dzięki.

 

EDIT: Apropo wydłużania, znalazłęm scanie która ma krótką ramę od zwykłej scani?

b6c0dd52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rama dłuższa, wyobraź sobie kabinę zwykłą na tej ramie to jak by nie patrzeć rama jest dłuższa.

 

 

Załamujesz mnie, jest podanych 5 różnych wymiarów pomiędzy osiami a Ty piszesz ze rama jest za krótka, mało tego na stronie 3 jest narysowana kabina sypialna i podane w tabeli wymiary. Naprawdę wystarczy pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie długości ramy:

6440

6840

7990

8530

9080

Teraz niech ktoś zmierzy jeśli posiada takową jaką italerka zrobiła ramę?

W przeliczeniu to:

268

285

333

355

378

 

Fakt faktem najkrótsza rama (zapewne takową italerka stuka) nie będzie pozwalała na przypięcie naczepy takiej skrzyni normalnej. Dlatego jak ktoś się orientuje ta scania była reklamowana z naczepą silos srebrnego.

 

voseba dzięki za link o to mi chodziło. Wielkie dzięki.

 

EDIT:

Wykonałem kilka "trywialnych" obliczeń i przy najkrótszej ramie i najdłuższej kabinie (bez owiewek) miejsca za kabiną do końca ramy będzie 2680 [mm] gdzie taki do przykładu daf ma ok 3600 [mm]. Czyli jak widać miejsca na siodło nie ma za wiele,a takowa wersja była do kupienia!!! Jak ktoś ma niech zmierzy ramę, a jak nie to jak kupię tą scanie to raz na zawsze zakończę zwadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba ja do tego zdjęcia się odnosiłem. Ale dobra jak wam przeszkadza pisanie, to można już nie wchodzić na to forum... od jakiegoś czasu jest tu atmosfera ze strach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.