Skocz do zawartości

Panther ausf D ICM 1:35 pierwszy powazniejszy model


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

z tego powodu ze to chyba mój pierwszy odzew na tym forum chciałbym się przedstawić, jestem Bartek z Żywca, no czyli już mnie znacie. Ostatnio dopadłem model pantery ausf D produkcji ICM-a i ma być to mój pierwszy poważny model to znaczy z rdza, błotkiem, zimmeritem. Moje poprzednie modele sa bardzo sterylne i czyste, za czyste, i chce to zmienić. Z tego powodu ze powierzchnie pancerza wydały mi się bardzo płaskie, i mało było na nich detali postanowiłem zrobić zimmerit. Jest to mój pierwszy zimm wiec niema rewelacji, a wyszedł tak oto on sobie

7a3768ad3c9580c9m.jpg

d2451a0666362d10m.jpg

2e2b56225e986b28m.jpg

0817bf0c8494f1b2m.jpg

37138b59f1674f07m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zimmer-it, jak na pierwszy prezentuje się bardzo fajnie. Sam nigdy zimma nie robiłem, więc za bardzo na ten temat wypowiadać się nie mogę.

Co do błotka, mógłbym coś zasugerować. Mógłbyś je zrobić jeszcze przed malowaniem na podwoziu. Ja sam takie coś robię. Błotko robię ze szpachlówki wamod-u, dosypuję do tego sody, jakiegoś piasku, skrawków włosia pędzla i rozcieńczalnik Nitro. Ładnie mieszać i nakładać twardym pędzlem, z czasem nakładania należy strzykawką dodawać Nitro. Ładnie schnie i mocno trzyma. Później malujesz kolor bazowy, a następnie malujesz błotko. Ja najpierw używam jakiegoś odcienia ziemistego a później modyfikuję kolor różnymi mocno rozcieńczonymi kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też coś na temat błota dodam (może się przyda) ja błotko robię sprawdzonym sposobem mianowicie mieszam ziemię z klejem polimerowym i do koloru dosypuję pigmentów w jakimś ziemistym odcieniu nakładam tę masę twardym pędzlem. wada jest taka że się strasznie błyszczy więc maluję ''błoto'' po wyschnięciu lakierem matowym humbrola .

 

P.S. może by jakiegoś tutoriala o błotku zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno próbowałem zrobić jakieś błotko wykorzystałem do tego klej hermol, miał być wikol ale akurat niebyło, z piwnicy od pieca pozbierałem troche popiołu, 2 lub 3 rodzaje (kolory) ziemi no i to by było na tyle. Wszystko sobie wymieszałem i nałożyłem na kawałek styropianu tak dla próby, wyszło tak nawet względnie. Tylko troche mocno się świeciło i trzeba by było matowym lakierem to pociągnąć. To taki wtręt z mojej strony.

Jeden z kolegów poruszył temat bitwy pod Kurskiem, i tu moja prośba, mieli byście drodzy koledzy jakieś ciekawe zdjęcia Pantery w walce może być Kursk, a może Normandia. W każdym bądź razie jakieś zdjęcia ja poszukam u wujka googla i coś się wybierze. Jeszcze nie jestem pewien ale może na koniec do modelu dorobię jakąś podstawkę.

 

 

Co do błotka, mógłbym coś zasugerować. Mógłbyś je zrobić jeszcze przed malowaniem na podwoziu. Ja sam takie coś robię. Błotko robię ze szpachlówki wamod-u, dosypuję do tego sody, jakiegoś piasku, skrawków włosia pędzla i rozcieńczalnik Nitro. Ładnie mieszać i nakładać twardym pędzlem, z czasem nakładania należy strzykawką dodawać Nitro. Ładnie schnie i mocno trzyma. Później malujesz kolor bazowy, a następnie malujesz błotko. Ja najpierw używam jakiegoś odcienia ziemistego a później modyfikuję kolor różnymi mocno rozcieńczonymi kolorami.

Tutaj kolega Kacperek 315 napisał że dodaje do błotka Nitro, i tu moje pytanie jaką role on tam spełnia?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błotka, mógłbym coś zasugerować. Mógłbyś je zrobić jeszcze przed malowaniem na podwoziu. Ja sam takie coś robię. Błotko robię ze szpachlówki wamod-u, dosypuję do tego sody, jakiegoś piasku, skrawków włosia pędzla i rozcieńczalnik Nitro. Ładnie mieszać i nakładać twardym pędzlem, z czasem nakładania należy strzykawką dodawać Nitro. Ładnie schnie i mocno trzyma. Później malujesz kolor bazowy, a następnie malujesz błotko. Ja najpierw używam jakiegoś odcienia ziemistego a później modyfikuję kolor różnymi mocno rozcieńczonymi kolorami.

Tutaj kolega Kacperek 315 napisał że dodaje do błotka Nitro, i tu moje pytanie jaką role on tam spełnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu małej ilości czasu prace idą dość powoli, ale przyznam szczerze że zawiodłem się na ICM-e. Przednie włazy i tylna klapa przedziału silnikowego nie pasowały do pozostałych części były za duże. Kurcze już nie wiem czy nie lepiej było kupić italerke ale cóż trzeba jakoś to przejć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dodaje do błotka Nitro, i tu moje pytanie jaką role on tam spełnia?

Na 100%, to nie wiem, ale mogę się tylko domyślać, bo wiem co po dodawaniu się dzieje. Wg mnie Nitro rozcieńcza tą masę, bo to dość szybko się utwardza, dlatego chyba trzeba Nitro dodawać, aby się nie utwardziło za mocno na miseczce w której się to miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź

Mam pytanie, nakładając pigmenty można je mieszać z wodą, kłopot w tym że słabo się wtedy trzymają powierzchni. Wiem że vallejo ma jakiś środek który wiąże pigmenty mocno z powierzchnią. Niedawno usłyszałem że terpentyna też tak działa i właśnie prawda to czy nie? A może znacie jakieś inne sposoby?

 

 

Wybrałem już malowanie będzie to malowanie z bitwy pod Kurskiem http://rtvmodelismo.com/Guiatanques/Panther1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwile czasu i wziołem sie za koła, i gąsienice, zdjęcia dodam później. Powiedzcie koledzy czy ten sposób malowania gąsienic:

, będzie pasował do tego czołgu, jeśli nie to cobyście zmienili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy na pewno skorzystam z pomocy

Poza tym malowanie będzie takie:

0386eae01c7e9aafm.jpg

 

kupiłem już farby:

-podkład model master white primer

-bazowy żółty model master sol yellow

-i na camo zielony model master angel green

i co do tych kolorów to teraz jak tak patrze to coś mi sie wydaje że są one zbyt żywe jak na malowanie camo na czołg ale coś tam pokombinuje.

Kłopot mam taki że w sklepie modelarskim jedynym w mojej okolicy niema tego fixera vallejo do pigmentów i prace staneły bawie sie teraz jakoś z gąsienicami ale ogólnie to przestój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

więc jednak panterka z bitwy pod kurskiem jeśli chodzi o farby na model to najlepsze były by farby z serii model master autentic czy jakoś tak czyli : panzer dunkelgelb 1943, panzer olivegrun 1943 ale z tym zielonym możesz dać zbliżony odcień bo szczerze mówiąc kolor olivegrun jest nieciekawy moim zdaniem najlepiej zrobisz jak wydrukujesz ten obrazek i pójdziesz do sklepu modelarskiego i poprosisz sprzedawce żeby dobrał ci odpowiednie kolory, chyba że będziesz malował tymi co już zakupiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluj modelu na żółto i zielono. Kolory kamuflażu to piaskowy i oliwkowozielony. Całkiem inne odcienie, jeżeli pomalujesz model na te kolory które kupiłeś, gwarantuje Ci że model będzie wyglądał jak z odpustu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh właśnie miałem pisać że te kolory mi sie nie widzą, złe kupiłem po prostu. Wymieniłem je na vallejo tan yellow i gunze oliw grun, wydaje mi sie że te teraz będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, a co do modelu do sklejam teraz kawałki gąsienic i muszę wam powiedzieć że kijowo trochę to pasuje do siebie, jakiś geniusz dał wypraski w tych miejscach gdzie akurat ogniwka się łączą a nie na bokach. Normalnie powiesić takiego. Chetnie bym dokupił jakieś magick tracki ale stan mojego portfela jest zatrważająco niski więc no cóż. Zreszta zapaćkam wszystko błotem i będzie git :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh właśnie miałem pisać że te kolory mi sie nie widzą, złe kupiłem po prostu. Wymieniłem je na vallejo tan yellow i gunze oliw grun, wydaje mi sie że te teraz będą pasować.

Do odtworzenia "dunkelgelbu" jak dla mnie świetnie nadaje się mieszanka 2 Vallejo Air- 3 części Dark Yellow (25) i 1 część Sand (75).

Natomiast co do zielonego na swoim Tygrysie użyłem Tank Green (11), a efekt po biedronkach, washach był satysfakcjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego dobrego Dunkelgelbu, proporcje farby się zmieniały, wiele zależy od tego gdzie pojazd służył itp.

Pewnie będę za to linczowany, ale uważam, że sam w sobie kolor nie powinien być obiektem poważniejszej krytyki o ile nie odbiega od normy w granicach rozsądku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będę za to linczowany, ale uważam, że sam w sobie kolor nie powinien być obiektem poważniejszej krytyki o ile nie odbiega od normy w granicach rozsądku..

Gdzie tam zlinczowany, już od dobrych paru lat, poza wyjątkami, nie stwierdziłem jakiś poważniejszych dysput nad dunkelgelbością dunkelgelba czy inną panzergrauwościa panzergrau. Zresztą, przy obecnym poziomie efekciarstwa farba bazowa to kolor baaaardzo umowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.