Skocz do zawartości

Panther ausf D ICM 1:35 pierwszy powazniejszy model


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

chciałem dodać pare zdjęć ale niestety fotosik odmawia posłuszeństwa;/

No cóż, w każdym bądź razie zajołem się wanną, taką gąpeczką do nakładania pudru, zanużoną w szpachlówce wypaćkałem wanne. Staralem się nie przesadzić więc nałożyłem dość cienką warstwe szpachli by uzyskać fakturę błotka przylepionego do kadłuba. Teraz pomaluje go na taki ciemno brązowy ziemisty kolor (pactra) i na to nałożę pigmenty. Pigmenty jakimi dysponuje to: natural siena, light siena, i brownn iron oxide wszystkie produkcji vallejo. Wpadłem na pomysł żeby w okolicach wachaczy zapodać trochę czarnej matowej pactry, jeszcze przed pigmętami, chodzi mi o to żeby wyglądało jak smar albo jakiś olej woku wachaczy. Myślę że fajnie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fotosik odmawia posłuszeństwa, to wrzucaj na www.tinypic.com ja tylko z tego korzystam.

Pigmenty jak nałożysz to przejedź pędzelkiem nasączonym white spiritem, to je sobie ładnie poukładasz. Później oczywiście zafiksuj. A jak smar to czasem nie powinna być błyszcząca?

Testuj, działaj, kombinuj i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już jest ok, oto zdjęcia wanny jeszcze przed malowaniem i pigmentami:

c839237c09545140m.jpg

54781b7f42d117dcm.jpg

c44a07b59f7abd8dm.jpg

aha zapomniałem dodać że tak z ciekawości, jak jeszcze szpachla była świeża posypałem wannę pudrem do twarzy, takim za 2,50zł

no i jeszcze kawałek gąsienicy:

be44caae2a8e8933m.jpg

no jak tylko skończę z wanną to od razu dodam zdjęcia i będę składał podwozie już na gotowo razem z gąsienicami które wcześniej pordzewie i pobrudzę. Idę działać.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

więc jednak panterka z bitwy pod kurskiem

 

Niestety nie jest to dobra sugestia. Podczas bitwy pod Kurskiem Pantery nie miały zimmeritu. Stosowano go dopiero od jesieni (różnie źródła podają, większość wrzesień 1943, cześć grudzień 1943), czyli pod Kurskiem takiego "wynalazku" nie było. Musisz znaleźć jakieś inne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to dobra sugestia. Podczas bitwy pod Kurskiem Pantery nie miały zimmeritu. Stosowano go dopiero od jesieni (różnie źródła podają, większość wrzesień 1943, cześć grudzień 1943), czyli pod Kurskiem takiego "wynalazku" nie było. Musisz znaleźć jakieś inne malowanie. Razz

 

faktycznie nie pomyślałem o tym :\ ale zawsze można napisać że pantera po walkach na łuku kurskim powiedzmy wrzesień, pazdziernik 1943 malowanie może być to samo, można zmienić ewentualnie wzór kamo na modelu kolory mogą być te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no bo to był jeden jedyny egzemplarz testowy świetnie się sprawdził i potem już zimmerit zakładano normalnie na czołgi, tak mi powiedział dziadek:P. A tak na poważnie to ja chce zrobić takie malowanie bo po prostu się mi podoba, i nie sprawdzałem jak było na prawdę. Ale jeśli coś takiego kolega zauważył, z czego się ciesze, to może to malowanie będzie ok:

989c297e11c5468dm.jpg

i do tych farb które mam, czyli olive green, tan yellow, dokupił bym jeszcze vallejo 826 z serii model color, według opisu to jest german camo. W zasadzie takie jest ładniejsze od tego poprzedniego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bardzo ciekawe, ale ...............

To jest wersja SdKfz 171 PzKpfw V Panther Ausf. A (pełna nazwa), niestety budowana w późniejszym okresie. Została ona, pod wpływem doświadczeń bojowych, wprowadzono do produkcji na przełomie sierpnia i września 1943 roku.

Z Panterą tak jakoś dziwnie było, że pierwsza seryjna wersja była D, następne A, później G i F - nie wprowadzona do seryjnej produkcji z braku czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już nie wiem, te dwa malowania na prawdę mi się podobają. Będę szukać jakiegoś ciekawego malowania pantery D z Normandii jak niczego nie znajdę to zrobię to które podałem jako ostatnie. Chyba że koledzy mają jakieś ciekawe zdjęcia, ilustracje na których jest pokazane jakieś ciekawe camoo pantery D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest fajny, mam go, ale z powodu czasu wiele modeli jest rozgrzebanych i czekają na lesze czasy. Jak mogę doradzić, to dokupić trzeba lufę, nie wiem czy ktoś pisał, ale jest problem z górną płytą z włazami, nie pasuje i pasując trzeba bardzo uważać.

Polecam również wymianę gąsek i dokupienie blaszek do wersji D. Co do malowania, to zrób w barwach Wikingów, używali ich w walkach na terenie Polski w 1944.

Polecam książkę Roberta G. Wróblewskiego pt. "Dywizja Wiking w Polsce", są tam zdjęcia Panther D.

Czekam na postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, będę szukał tej książki ta necie. Te włazy są faktycznie złe nie pasują, o czym już pisałem wcześniej, no i cały czas się z tą lufą zastanawiam, bo trochę niefajnie wychodzi, z blaszkami jeszcze nie robiłem i raczej ich nie kupie, bo kasy brak, a co do malowania to już go szukam.

 

 

 

 

 

Poszukałem i znalazłem coś fajnego, co prawda nie tą książkę ale takie cuś:

b9604d0ca1822e42m.jpg

i teraz ma pytanko które z tych malowań to malowanie "wikingów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! kolega Czart napisał na temat tej trójbarwnej Pantery że jest to wóz ausf.A,

otóż na pewno nie, to jest G miały one charakterystyczne "listwy" do mocowania osłon bocznych po bokach kadłuba, a o innej pozycji lampy nie wspominając Ausf A miały lampę na przedniej ścianie kadłuba na obrazku widać że jest ona na błotniku.

Same pierdoły ale jednak... wiem ,że się czepiam ale to mnie po prostu razi wprowadzanie ludzi w maliny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest G

 

Dokładnie tak, G ma "nowy" kadłub z inną "linią" kadłuba nad gąsienicami.

Nie zmienia faktu, że wątek jest o D czyli malowanie nie pasuje.

Poszukaj są ciekawe malowania po Kursku z zimmeritem. Można D spotkać jeszcze w Normandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, troche to szukanie mnie już demotywuje, po prostu zrobię to trójbarwne malowanie i już, jest to mój pierwszy jakiś konkretniejszy model, więc o zgodność z historią, czyli wersje, występowanie, z/bez zimmeritu, po prostu pominę. To trójbarwne camoo wydaje mi sie bardzo ciekawe i już. No chyba że ktoś ma jakąś konkretną propozycje to chętnie rozpatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to tam też jest drugie malowanie dywizji "Grossdeustchland" jest ciekawe, ale z malowaniem to może spróbuj wymyślić "swój" schemat malowania z podobnymi kolorami, trochę fantazji i efekcie wyjdzie ci bardzo fajny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest problem z malowaniem podrzucam instrukcję mojej Pantery D- autentyczność sprawdzana na podstawie Wydawnictwa Militaria "Pantera pod Kurskiem". Natomiast jeżeli chodzi o malowanie, wachlarz chyba jest dość duży, ale trzeba z kalkami uważać, żeby bubla nie walnąć

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fbdb1bccc627f03d

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=26106f0528485b8f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pomysł, malowanie zrobię z głowy, ale będę wzorował się na schematach które szanowny kolega dodał, za co do nieba z pewnością pójdzie:). Jednak z malowaniem się wstrzymam gdyż mam zamiar zakupić aerograf, a to dopiero po wypłacie. Na razie prace zostaną zawieszone aż do momętu zakupu sprzęcicha. Także za niespodziewanie wielkie zainteresowanie bardzo dziękuje, a niedługo ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak więc witam wszystkich po króciutkiej przerwie. Dostałem wypłatę i udałem się do sklepu modelarskiego w celu zakupienia sobie aerografu, który defakto później kupiłem:). Tak więc mam sprzęt i biorę się za prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No po pół rocznej utracie chęci do pracy:), zebrałem się w sobie i pomalowałem panterke. Jedyne co by jeszcze można było zrobić to nałożyć matowy lakier, którego niestety nie posiadam. Ale jak tylko kupię to to zrobię. Oto efekt mojej pracy:

01197da7ec98aa9cm.jpg

729080892aa21072m.jpg

350ff8516373aa99m.jpg

1a4b22d225103c5bm.jpg

56f47d14fcf65d48m.jpg

40730a9bd5dc2f25m.jpg

1efe725dcced1e88m.jpg

e3e080583e8f4524m.jpg

da28c20261973d57m.jpg

4cfece75a17d2f22m.jpg

8bb409c19be500ddm.jpg

520ad6e14335f5fbm.jpg

751b2dd529057247m.jpg

cca58275d1354db2m.jpg

4f27b7396e9decffm.jpg

 

 

Oczywiście wszelka krytyka mile widziana, bo lakier nie położony więc można dużo zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kamo to taki freestyle, coś gdzieś tam na necie podpatrzyłem jak to ma mniej więcej wyglądać, potem siadłem i malowałem tak żeby mi się podobało. Trochę żałuje że sobie wcześniej kół nie pomalowałem, bo teraz to tak średnio wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.