Skocz do zawartości

Tiger reaktywacja - next stop Normandy


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o rękojeśc no to w mg 34 była koloru czarnego (z jakiegoś tworzywa) a w mg 42 miała drewniane nasadki na bokach. Zdjęcie mg42:

http://free.of.pl/m/mktos/MG42.php

i mg34:

http://free.of.pl/m/mktos/MG34.php

Tylko nie wiem jaki jest w tygrysku zamontowany. Ale w zasadzie to jest szczegół, więc nic się strasznego nie dzieje.

Tygrys piękny i to jest ważne:piwo:

Ale gdybyś czasami zapomniał bezpiecznika to bym ci tego nie darował

Jest bezpiecznik ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie mi sie nie wyswietla ale ja znalazlem takie

 

mg34_8343.jpg

 

no ok, czyli teraz juz wiem ze jest pomalowany dobrze ale lufe mam od czapy, tylko nie mam sumienia go juz odrywać, wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich wiadomości wynika że kolba owszem w niektórych egzemplarzach była drewniana( zazwyczaj była z bakielitu) ale okładki rękojeści były zawsze z bakielitu. Albo czarne albo ciemnobrązowe.

 

PS. Lufa jest poprawna jeśli chodzi o wersję czołgową. Ona miała właśnie mniejszą liczbę dziur w płaszczu ponieważ i tak była schowana w jarzmie.

 

machinegunmg34mg42fig1.jpg

Na tym zdjęciu drugi od lewej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik to jest taki mały przełączniczek, który w jednym ustawieniu blokuje spust, że nie da się strzelac, a w drugim umożliwia strzelanie.

Ale to to jest taka pierdółka że szkoda gadac .

Było to efekt chwilowego zbyt dobrego humoru, tak więc .....

 

 

Aha czytając twój warsztat trafiłem na pytanie czy bmw r12 mogło byc używane w Normandii?? Wydaje mi sie że lepiej by pasował r75 bo produkcję r12 zakończono chyba w 1942 a Normandia to 1944. Z drugiej strony motocykl to nie samochód, nie był używana do ciągnięcia przyczep, pojazd do ewakuacji rannych z pola walki czy ochrona przed pociskami. Z tego powodu wydaje mi się że r12 mogły śmiało śmigac po Normandii.

Do tego fakt że BMW zawsze robiło cholernie dobre pojazdy (motocykle tej firmy to sa już kultowe) i nie psuły się po paru set kilometrach przebiegu.

Podsumowując, moim skromnym zdaniem, możesz spokojnie stawiac r12 u boku tygryska.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik to jest taki mały przełączniczek, który w jednym ustawieniu blokuje spust, że nie da się strzelac, a w drugim umożliwia strzelanie.

Ale to to jest taka pierdółka że szkoda gadac .

Było to efekt chwilowego zbyt dobrego humoru, tak więc .....

 

 

Aha czytając twój warsztat trafiłem na pytanie czy bmw r12 mogło byc używane w Normandii?? Wydaje mi sie że lepiej by pasował r75 bo produkcję r12 zakończono chyba w 1942 a Normandia to 1944. Z drugiej strony motocykl to nie samochód, nie był używana do ciągnięcia przyczep, pojazd do ewakuacji rannych z pola walki czy ochrona przed pociskami. Z tego powodu wydaje mi się że r12 mogły śmiało śmigac po Normandii.

Do tego fakt że BMW zawsze robiło cholernie dobre pojazdy (motocykle tej firmy to sa już kultowe) i nie psuły się po paru set kilometrach przebiegu.

Podsumowując, moim skromnym zdaniem, możesz spokojnie stawiac r12 u boku tygryska.

Pozdrawiam

 

Bo wiesz, jakby sie okazalo ze naprawde czegos istotnego nie ma to czulbym sie z tym zle

 

co do tej BMki to jeszcze daleko do jakiegokolwiek stawiania modelu na podstawce, narazie koncze figurki do niego i trafii do galerii niedlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem załogę, są to moje pierwsze figurki wogóle więc dopiero zaczynam w tym temacie.

 

Najpierw rzut ogólny

 

DSC01946.JPG

 

DSC01952.JPG

 

DSC01949.JPG

 

DSC01950.JPG

 

DSC01951.JPG

 

DSC01953.JPG

 

DSC01954.JPG

 

oczu nie malowałem bo nie czułem sie na siłach, tylko olejna washe na twarz, ogolnie jestem zadowolony ze sprobowałem, figsy tristara z tego zestawu może nie sa najlepsze ale niezle się wkomponowały w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.