Skocz do zawartości

S/Y Polonez 1/50 MIRAGE HOBBY


Zyziu195

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozpocząłem budowę żaglówki w skali 1:50. Co tu dużo pisać..

Kilka fotek:

269dc65232f8c13em.jpg

 

8ce166b15dd90bacm.jpg

 

1a601670609c1335m.jpg

 

0255a268dee9e140m.jpg

 

Niestety z tego co zdążyłem zauważyć bez szpachli się nie obejdzie..

 

Pozdrawiam

Zyziu195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Więc nadszedł czas na mały update. Po okresie nie obecności (wyjazd). Nadszedł czas na trochę dłubania, a że sezon dla RC Drifterów jest w pełni trochę mnie zajmuję mi dłubania.

 

Co zostało wykonane:

-pomalowany został kadłub

-a także pokład

-trochę farby dostało też wnętrze kokpitu

 

 

 

Fotki postaram się wrzucić wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę fotek :

Pokład:

DSC01999.jpg

DSC02000.jpg

 

Kokpit:

DSC01995.jpg

DSC01994.jpg

DSC01993.jpg

 

Kadłub:

DSC01998.jpg

DSC01997.jpg

DSC01996.jpg

 

Nie obejdzie się pewnie też bez poprawek.

Niestety małe problemy z aparatem opóźniły wrzucenie fotek.

Miłego oglądania i komentowania. Rady mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie trochę krytyki :

Sam troszkę pływam i kiedyś już przeglądałem fotki tego jachtu więc zastanowił mnie błękitny kolor sterówki. Będę do bólu szczery (mam nadzieję ,że się nie obrazisz ) i powiem, że wygląda trochę jak WC na dworcu centralnym. Wszystkie fotki wskazują raczej na drewniane obicia. Całe wnętrze jest właściwie drewniane, natomiast tablice mniej-więcej w ciemno szarym kolorze. Nie chcę być wyrocznią w tym temacie bo jak wiadomo jachty, okręty czy też łódki się zmieniają i mogłem coś przeoczyć.

Odnośnie maskowania - widzę po kolorze, że stosujesz zwykłą taśmę malarska. Uważaj by nie zalegała zbyt długo na modelu bo albo odejdzie z farbą lub też pozostawi plamy kleju. Kiedyś sam nie widziałem potrzeby kupowania np. Tamiyowskiej tasiemki jednak teraz zmieniłem zdanie bo to na jaką taśmę trafisz to czysta ruletka.

Rozumie też, że to nie jest ogromny model jednak staraj się kłaść dokładniej farbę. Tutaj jak sam napisałeś czekają Cię poprawki więc o tym już mówić nie trzeba .

 

Pozdrawiam i kibicuje

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to jest mój pierwszy model redukcyjny który sam maluje. Kolorystyka kokpitu wzięła się z instrukcji dlatego jest błękitna. Myślę, że przy S/Y Opty będę się wspierał zdjęciami z orginału a nie z instrukcji.

 

Zyziu195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=19610 na pewno to pomoże . Powstaje jeszcze jeden ładny modelik będę podziwiał czekam na relacje

 

Korzystam już z wątku warsztatowego, a także galerii kolegi reggy. Mój model pewnie nie będzie tak ładny jak jego, no cóż ale mniejszy staż w modelach redukcyjnych i mniej doświadczenia.

 

Już były małe poprawki w malowaniu kadłuba i postaram się już jutro albo najpóźniej w sobotę wieczorem wrzucić fotki jak on wygląda.

 

Pozdrawiam

Zyziu195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże fotki:

DSC02002.jpg

DSC02001.jpg

DSC02003.jpg

 

Jak już będą wszystkie słupki do relingów i nałożona warstwa białego by poprawić malowanie to pokład otrzyma ostateczną warstwę farby.

 

 

Już jutro kolejne prace przy S/Y Polonez, a także rozpoczęcie podwójnego projektu S/Y Opty.

 

Pozdrawiam

Zyziu195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek z budowy żaglówki. Tym razem fotki są pokazane przed malowaniem i po nim. Niestety ale będą potrzebne poprawki kosmetyczne..

 

Przed malowaniem:

DSC02034.jpg

DSC02033.jpg

DSC02032.jpg

DSC02031.jpg

DSC02012.jpg

DSC02011.jpg

DSC02010.jpg

DSC02009.jpg

 

Po malowaniu:

DSC02038.jpg

DSC02043.jpg

DSC02044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.