Skocz do zawartości

Przelot nad okopami 1:72


ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Dioramka powstała z 2 zestawów, oba jakością pozostawiały wiele do życzenia figurki Airfix i Camel od revela. Reszta całkowicie od podstaw.

Scenka prezentuje Camela (3 Sqn RNAS dowódcy dywizjonu L.S. Breadnera )powracającego z misji i przelatującego dość nisko nad okopami wroga. Na ziemi trwa akcja ratowania żołnierzy po szturmie ubezpiecza ja stanowisko CKM gdzie trwa akcja przeładowania karabinu i snajper nad wszystkim czuwa dowódca. Samolot umieściłem na drucie bo nie chciałem, żeby bezpośrednio stykał się z dioramką.

Zapraszam do oglądania i komentowania

 

Najpierw całość:

CamelTrenchWWI01.jpg

CamelTrenchWWI02.jpg

CamelTrenchWWI03.jpg

CamelTrenchWWI04.jpg

CamelTrenchWWI05.jpg

CamelTrenchWWI06.jpg

CamelTrenchWWI07.jpg

CamelTrenchWWI08.jpg

 

Okopy:

CamelTrenchWWI09.jpg

CamelTrenchWWI10.jpg

CamelTrenchWWI11.jpg

CamelTrenchWWI12.jpg

CamelTrenchWWI13.jpg

CamelTrenchWWI14.jpg

CamelTrenchWWI15.jpg

CamelTrenchWWI16.jpg

CamelTrenchWWI17.jpg

CamelTrenchWWI18.jpg

CamelTrenchWWI19.jpg

CamelTrenchWWI20.jpg

CamelTrenchWWI21.jpg

CamelTrenchWWI22.jpg

 

I Camel

CamelTrenchWWI23.jpg

CamelTrenchWWI24.jpg

CamelTrenchWWI25.jpg

CamelTrenchWWI26.jpg

CamelTrenchWWI27.jpg

CamelTrenchWWI28.jpg

CamelTrenchWWI29.jpg

CamelTrenchWWI30.jpg

CamelTrenchWWI31.jpg

CamelTrenchWWI32.jpg

CamelTrenchWWI33.jpg

CamelTrenchWWI34.jpg

CamelTrenchWWI35.jpg

CamelTrenchWWI36.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja dioramki fajną jest. Ale jednak nie ustrzegłeś się kilku błędów

Model ogólnie wyszedł ci po prostu krzywy. Płaty schodzą się w lewą stronę i podobnie jest z podwoziem które też ma odchyłkę.

Dodatkowo jeszcze niemiaszki za spokojni są.

Wydaje mi się, że w realu to oni by po prostu naparzali w tego Camela a nie gapili się na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no coraz lepiej, w porównaniu do poprzedniej dioramki z niemcami duży postęp. Malowanie figurek bardzo dobre, wszystko ładnie i czysto pomalowane bez rozmazywania farbą, mogłeś się pokusić o lekkie cieniowanie mundurów i podmalowanie oczu, dobrym 000 jest to możliwe, ale i tak nieźle Jak już się czepiać to może okopy są zbyt czyste, w rzeczywistości panował tam niesamowity syf, ale oczywiście nie jest to konieczność, mógł być dopiero co wykopany do tego w bezdeszczowe lato, chociaż w porównaniu do reszty terenu który zrobiłeś jest chyba za czysty

Tak jak już wcześniej było mówione żołnierze są zbyt spokojni, wątpię żeby angol przeleciał bez żadnego wystrzału, a bez amunicji czy z zaciętymi karabinami chyba nie odważył by się przelatywać, mogłeś właśnie ustawić ckm w pozycji przeciwlotniczej, gumowe figurki łatwo można przerobić wkładając na chwilę do gorącej wody bardzo łatwo wtedy się wyginają. Poza tym mogłeś przykryć też czymś rannego i podłączyć taśmę do karabinu. Tak się czepiam, a zapomniałem dodać że całkiem fajna koncepcja okopów, coś w stylu małego fortu Mimo wszystko to bardzo fajna diorama czekam na kolejne pracę z pierwszej wojny, sam zawszę marzyłem o takiej dioramcę i mam nadzieję że w końcu sobie też taka zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dioramka elegancka. Całość fajnie się komponuje, ale zgodzę się do przedmówcy. Jedyne co mnie razi to to, że jest zupełnie za czysto, dla mnie jak to w filmach z tłem pierwszej wojny czy zdjęciach, tam było tyle zniszczonego wszystkiego, przy okopach jakieś dechy, koła, beczki, skrzynki, wszystko co mogło się tam znaleźć i później nie miał kto tego posprzątać.

 

Mam pytanie, czy drut ma kolce, czy ja ich nie widzę, ja jak kiedyś robiłem to pamiętam jak sam do skali 1/72 sobie takowy skręciłem z cienkiego drucika.

 

Ogólnie bardzo miłe dla oka, czekam na kolejne Twoje dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Bardzo fajna koncepcja, moje gratulacje. Oprócz tego co już koledzy nadmienili to poszpachluj te wielkie dziury w camelu na ogonie bo trochę za duże Ci wyszły. hehehe...(nie powinno ich być w ogóle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszpachluj te wielkie dziury w camelu na ogonie bo trochę za duże Ci wyszły. hehehe...(nie powinno ich być w ogóle)
A skąd wiesz, może to ślady po ostrzale?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

WOW, ach te figurki Revella, nie ma co ich się czepiać, one są produkowane od 40. lat. Jak byłem smykiem, to już były stare, a było to 30 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.