Jump to content

Lublin RXIII TER mirage hobby


slimas
 Share

Recommended Posts

Witam

jest to model Lublina RXIII TER w skali 1/48 z mirage hobby.

Dodałem do niego elementy fototrawione od parta .

Model malowany pędzlem farbami agama i humbrol.

a teraz zdjęcia:

4a58806cb7547db8m.jpg

21f9e850f0979469m.jpg

621259767d4660fcm.jpg

6a9232980d52ebc2m.jpg

08944b3847d173c0m.jpg

ea372c60639a35a3m.jpg

2fc3a5abc19b62a0m.jpg

ec5e816e87c2209am.jpg

c927912e17d059e8m.jpg

 

sorrki za jakośc zdjeć niemam aparatu robie telefonem.

 

PS. podstawke namalowała moja mama

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Na początek pochwała. Cieszę się, że wybrałeś polską maszynę, któraj model pozostawia wiele do życzenia. Chwali Ci się to, że nie idziesz na łatwiznę. Dobrze się stało, że postanowiłeś pobawić się również w waloryzację,bo takie rzeczy należy ćwiczyć, aby dojść do wprawy.

Jeśli natomiast chodzi o niedociągnięcia to:

 

1.Powierzchnia modelu jest momentami niewyrównana i niewygładzona (np. pływaki, skrzydła);

 

2. Stanowisko strzelca ma postrzępione krawędzie, aczkolwiek sam karabin prezentuje się w miarę ok;

 

3.Malowanie jak na pędzel nie wygląda źle, jednakże nawet na tych zdjęciach widać grudki i niedomalowania (wydechy);

 

4. Wash, który niestety potraktowałeś chyba jako jedną z technik weatheringu, zdominował powierzchnię pływaków i sprawił, że wyglądają jak szachownica;

 

5. Robiąc zdjęcia (nawet telefonem) staraj się je robić na jednolitym, najlepiej jasnym tle i zrobić kilka fotek przedstawiających całą sylwetkę modelu (nie uciętą z żadnej strony) z różnych perspektyw.Może następnym razem spróbuj wypożyczyć od kogoś aparat lub poprosić o zrobienie sesji.

 

Kończąc niezbyt pewnie interesujący wywód powiem tak:

Zdjęcia tragiczne, Model jako taki, a obrazek ŚWIETNY !

 

Za ten rysunek powinieneś mamie kupić ogromną bombonierkę i poprosić o zrobienie innych, bo coś takiego wspaniale by się prezentowało oprawione na ścianie. Ja osobiście bardzo bym chciał mieć coś takiego nad biurkiem

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Do wielce pouczającego wywodu Kornika69, z którym nie sposób się nie zgodzić, dodam jeszcze uwagę dotyczącą zbyt mocnego wychylenia steru wysokości. Następny model, jak przypilnujesz czystości powierzchni, a może gęstości farby, czy może odpowiedniej wielkości pędzla, wyjdzie jeszcze lepiej. Widzisz, zupełnie zapomniałem pogratulować Tobie modelu i napisać, że bardzo przyjemnie się Lublina ogląda, mimo niedociągnięć.

Gratuluję mamie zdolności i życzę całej serii podstawek pod modele syna.

Pozdrawiam Jarek

Link to comment
Share on other sites

Ja się muszę tutaj bronić co do czystości powierzchni to plastik był taki nierówny ale myślałem że to jest po prostu faktura płótna.

Malowałem pędzlem z italeri nr 4 a farba była minimalnie gęstsza od wody.

A co do steru kierunku to się zgadzam i muszę to poprawić .

A mama dziękuję za dobre opinie o podstawce a następna podstawka pod B-25 ze starego revela w 1/48 rysunek będzie ogromny.

 

PS.dzięki za pouczająca krytykę jak i za dobre opinie.

Link to comment
Share on other sites

Ja się muszę tutaj bronić co do czystości powierzchni to plastik był taki nierówny ale myślałem że to jest po prostu faktura płótna.

 

Jeśli powierzchnia jest nierówna to co robimy ? Wyrównujemy

Papier ścierny 1000-1500 bądź też gąbka ścierna 3M załatwiają sprawę. potem niewielka polerka papierem 2000 na mokro badź polerowadłem i można malować.

 

A mama dziękuję za dobre opinie o podstawce a następna podstawka pod B-25 ze starego revela w 1/48 rysunek będzie ogromny.

 

No to teraz uderzyłeś w czuły punkt! Już nie mogę się doczekać tego B-25 ! Jak tylko będzie gotowy to wrzuć proszę chociaż jedno zdjęcie pokazujące sam rysunek. Pliiis

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz się bronić, uwagi są próbą znalezienia przyczyny zaistniałych niedociągnięć i być może podpowiedzią, jak ich uniknąć w przyszłości.

 

Pozdrawiam Jarek

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Jak skończę B-25 to oczywiście że wstawię zdjęcia ale to dopiero za pół roku bo muszę pokończyć inne modele które zaczołem pierwsza podstawka rysunek prawdopodobnie będzie pod albatrosa D IIItylko połorzyć lakierek i będzie galeria.

Link to comment
Share on other sites

Może wrzuciłbyś warsztat do B-25 ? Koledzy mogliby wesprzeć Cię w budowie, co zapewne przydałoby Ci się jeśli sklejasz wiekowego B-25 J Monogramu. Jakbyś miał jakieś pytania lub potrzebował papierów, to pisz na PW.

Link to comment
Share on other sites

Warsztatu już nie wrzucę bo zamknołem już kadłub ale wzorowałem sie na paru zdjeciach i szczegulnie sie skupiłem na wieżyczkach szczelców i kokpicie.

Ale na tym wiekowym modelu chciałem pokazać moje umiejętności malowania na srebrno pedzlem nie żebym sie chwalił ale pare osób na zawodach sie pytało czy malowałem jeden model aerografem czy pedzelkiem

ale zobaczymy jak sie uda bo niestety niemam aero a jakoś niepodobało mi sie to monotonne malowanie zielone.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, bo bardzo bym chciał zobaczyć jak wyszło Ci wnętrze. Mitchell to jeden z kilku moich ulubionych samolotów

Malowanie pędzlem (szczególnie wprawne i dające dobry efekt) jest niestety coraz rzadziej spotykaną sztuką. Aerograf daje wielkie możliwości, ale również rozpieszcza (znam to z autopsji). Często nawet najmniejsze elementy są pryskane, a nie pędzlowane. No cóż tak to już widocznie musi być...

Szczerze przyznam, że nie mogę się doczekać Twojego, pędzlowanego metalizerem Mitchella i coś tak czuję, że jeśli odpowiednio przygotujesz powierzchnie (wyszlifujesz, wypolerujesz, pozbawisz zanieczyszczeń i niedoskonałości), to będzie na to popatrzeć. Ja w każdym razie Ci gorąco kibicuję.

 

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co kornik_69 przekonałeś mnie do tego warsztatu jutro albo pojutrze wstawie zdjęcia wnętrza i wogule bo robiłem kilka rzeczy na kadłubie i chyba przez te upały klej puścił i się kadłubik rozłożył.

a mam pytanie czy dostane do tego B-25 silnik żywiczny?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo słuszna decyzja. Co do silnika, to będzie ciężko, bo żaden duży rynkowy producent nie robi jako takiego R-2600-29, które napędzały B-25 J. Możliwe, że ktoś odlewa je samodzielnie w domu według własnego projektu, ale to trzeba by było szukać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.