Skocz do zawartości

Lodówkowiec


luke5317

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio budowałem nowy kompresor, hydraulika jest cała zrobiona wszystko gotowe... ale mam problem z wyłącznikiem bimetalowym w agregacie, załaduje ledwo do 1 bara, bimetal się nagrzewa i dupa... Co zrobiliście w swoich agregatach, że nie macie takiego problemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu bowiem o temperaturę obudowy samego agregatu, ale o temperaturę uzwojenia silnika aggregatu. Silnik musi być chroniony przed zbyt wysoką temperaturą uzwojeń. Zwykle takie grzenie jest oznaką oporów ruchu silnika (kiepskie łożyska itp.), który próbując je pokonać i ciągnie wiecej prądu (tzn. mocniej i szybciej się nagrzewa).

W Twoim przypadku, być może sam bimetal jest już do chrzanu, ale tego nie sprawdzisz inaczej jak podłączając zastępczy. Oczywiście możesz zaryzykować i obejść to zabezpieczenie, ale możesz doprowadzić tym do przepalenia uzwojeń silnika i wtedy to już d..a blada. Teoretycznie musiałbyś zmierzyć jaki prąd pobiera Twój aggregat i jak on się ma do jego nominalnego obciążenia.

Moje mądrości pochodzą ze szperania w różnych forach i byłoby nieźle, gdyby odpowiedział ktoś, kto zajmuje się takimi kompresorkami zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znowu problem z hermetykiem . Tak już bywa ze starymi sprężarkami od lodówek.

Pytanie czy demontowałeś ją sam z lodówki ?

Pamiętaj że całość w bańce zanurzona jest w oleju , który rozpuszcza się we freonie i w układzie smaruje silnik i tłoczek na wodziku .

Po rozhermetyzowaniu wylatuje freon a wraz z nim znaczna część oleju .

Czy czasami uzwojenie już dostało i chodzi na zwarci co pisał Erkamo .

Olej może być tzw. transformatorowy na dolewkę ja już nie mam. Lej przez trzeci króciec do serwisu.

Moja rada to jak ktoś napisał wcześniej- kibel i czekaj na wystawkę, może ci się uda przed innymi łowcami .

Kiedyś takie robiłem na podobieństwo Revell’a ciche ale chlapią olejem przez zawór bezpieczęństw.

Jak się wyśpię to zrobię fotkę jak wygląda i jak zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy agregat to dla mnie nie problem dzisiaj jadę po dwa następne. Czekam na fotki.

Edit. Byłem dzisiaj na złomie i wykręciłem z radzieckiej zamrażarki agregat ,nie ma z nim żadnego problemu. Chodzi jak marzenie!

Tylko mam jeszcze problem z reduktorem o takim https://ssl.allegro.pl/item1179969698_reduktor_cisnienia_z_manometrem_1_4_2381_yato.html kręcę tym pokrętłem i ciśnienie na wyjśćiu ani nie mogę zmienić, ani ustawić na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospieszyłeś się reduktor tego typu jest do spr. bezolejowych dla lodówkowej tylko z odstojnikien.

Dopiero jestem po pracy Idę spać rano w poludnie jakieś fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kolego masz źle podpięty reduktor. Na nim powinna być strzałka w którą stronę powietrze ma lecieć. Wiem co mówię bo przerabiałem to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.