Skocz do zawartości

Ardeny 1945


knightrider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciłby wam przedstawić ostatnio ukończoną dioramkę. Przedstawia ona ardeńskie skrzyrzowanie ze zniszczonym Jagdtigerem i jadącym Willysem. Akcja tosczy się w końcu stycznia 1945r.

-Jagdtiger to model firmy Fujimi.

-Jeep Willys to Airfix.

-Choinki to świąteczny stroik.

-Śnieg z sody.

Jedyne moje zastrzerzenie do tej dioramki, to za czysty Jeep, powinien mieć zabłocone koła, ale nieumiem dobrze robić błota.

Przejdźmy do fotek.

6902cf571f16db19.jpg

519e3724d55d4735.jpg

eb200ccdd1be7603.jpg

1e0cb6b5cd354075.jpg

2774fd16ea27caeb.jpg

ccbd85685298187b.jpg

3ce981c85cda97a4.jpg

d0ca3c9598145173.jpg

b5a2bd2ddc5754fb.jpg

880d6d318abb41b6.jpg

c59d1132c59c411c.jpg

c22c9a8959fe3c2d.jpg

b1bfaae028cbc286.jpg

b03cc4b8fada4594.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama ładna, ale moim zdaniem troszkę za bardzo "czerwonawa" ta ziemia. kiepskiej jakości zdjęcia więc nic specjalnego nie da się stwierdzić. Choć ośnieżenie znaku mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak miałbym nieco więcej zastrzeżeń, a zbyt czysty byłby chyba najmniejszym z nich

 

Pomysł był bardzo dobry, ale koniec końców wygląda to wszystko trochę jak plansza do zabaw resorakami. Pomijając samą technikę wykonania (stroik świąteczny...) dioramy, przejdę do spraw merytorycznych:

 

- Nie jestem znawcą Jagdtigera i nie wiem czy nosi merytorycznie prawidłowe malowanie pasujące do odtwarzanego tutaj teatru działań wojennych, ale wiem, że Jeep na pewno nie ma właściwych oznaczeń.

 

- Nie wiem na 100% co chciałeś napisać na tych drogowskazach, ale domyślam się, że chodzi o Bastogne i Antwerpen (fr. Anvers). No chyba, że wzorem polskich filmów wojennych, wszyscy cudzoziemcy mówią płynną polszczyzną,no i w takim też języku stawiają znaki i miało tam pisać Bastoń i Antwerpia

 

Jak już wcześniej napisałem, sama koncepcja była dobra, ale trochę zbyt słabe przygotowanie i jak mi się wydaje zbyt duże tempo prac, poskutkowało tym co widać na zdjęciach.

Proponuję przed rozpoczęciem kolejnych ambitniejszych projektów potrenować m.in malowanie figurek w nieco mniej ambitnym projekcie, a przede wszystkim poświęcić więcej czasu na przestudiowanie dokumentacji (zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz teksty!) dotyczącej danego zagadnienia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zniszczonego, ten jagdtiger wygląda całkiem świeżo ale tez zbyt "plastikowo" niestety, koła idealnie żółte, bez śladów eksploatacji - przydałby im się wash. Bez choinek wyglądałoby lepiej.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Przejdź do photobucket to będziesz mógł wstawiać zdjęcia za darmo. Zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w słownik ortograficzny języka polskiego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.