Skocz do zawartości

SPITFIRE Mk.XVI E , 1/48 ITALERI.


ALBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Następny model z powstającej kolekcji (nr.3).

Tym razem skala 1/48 , firma Italeri + pasy i przewody hamulcowe.

Spitfire Mk.XVI E - Royal Air Force - No 21st Air Group. Cały samolot czarny połysk , złoty kołpak i końcówki skrzydeł. Model średnio spasowany - przyjął sporo szpachli pomiędzy skrzydła a kadłub. Niestety farba była chyba zbyt słabo rozcieńczona i zrobiła się kaszka, próbowałem poprawić ,ale wygląda jak wygląda. No i może jeszcze zbyt dużo obić. Oglądajcie , oceniajcie.

 

IMG_0607.jpg

IMG_2972.jpg

IMG_2977.jpg

IMG_2978.jpg

IMG_2980.jpg

IMG_3738.jpg

IMG_3739.jpg

IMG_3740.jpg

IMG_3742.jpg

IMG_3743.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezłą XVI-kę wykrzesałeś z Tego starutkiego, przepakowanego Occidentala. Niestety tak jak sam napisałeś zrobiła się kaszka, która łapie i nadal będzie łapać kilogramy kurzu

Pamiętaj o trzech bardzo ważnych krokach, które należy podjąć w stosunku do powierzchni, a o których często zapomina się, przed malowaniem kolorem bazowym:

 

1. Odtłuścić przed podkładem

2. Wygładzić po podkładzie

3. Pokrywać tylko solidnie wymieszanym i rozcieńczonym kolorem bazowym

 

Otarcia lakieru technicznie wyglądają całkiem fajnie i dobrze rokują na przyszłość (szczególnie te na ścieżce wejściowej pilota do kokpitu i na krawędzi natarcia skrzydeł), jednakże rzeczywiście w wypadku tego Spita są przesadzone i miejscami niepotrzebne. Oby tak dalej ale oszczędniej i ostrożniej.

Jedna kokarda na kadłubie i jedna na skrzydle niestety albo się zabrudziły, albo zerwały, albo stopiły pod palcem.

W kolejnych projektach staraj się również kąpać oszklenie w Sidoluxie aby zwiększyć jego połysk i przejrzystość.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarcia na kokardach to niestety wynik działania washa Vallejo , a raczej próby jego zmycia (pisałem o tym problemie przy wcześniejszej galerii) widać to na niektórych zdjęciach zrobionych wcześniej - przed użyciem washa. Mimo dwu krotnego pokrycia Sidoluxem po nałożeniu kalkomanii uszkodziły się (chociaż na upartego można by to tłumaczyć zużyciem powłoki lakierniczej podczas eksploatacji ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko inne - czy światła pozycyjne nie są czasami na odwrót?

 

Któryś z modelarzy przy innym wątku podał ciekawą mnemotechniczną metodę zapamiętania kolejności - czerwone z lewej "od strony serca".

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągane trochę to tłumaczenie, a te wytarcia jednak rzutują na efekcie końcowym Staraj się uważać przy wykończeniówce. Ja wiem, że "syndrom końca modelu", który często pojawia się podczas wykończeniówki, skutkując pośpiechem i babolami, może dawać się we znaki, ale właśnie wtedy trzeba szczególnie skupić się, właśnie przy samym końcu. Wtedy mamy model jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no całkiem udany modelik, sprawia przyjemne wrażenie, czysto sklejony ogólnie bardzo dobrze. Zgadzam się z przedmówcami że obicia bardzo ładne, no może trochę przesadzone w okolicach wydechów, i te przy drzwiczkach jakieś takie dziwne Ładny wash w komorach podwozia, przydałoby się może jeszcze jakieś okopcenia dać, na czarnej powierzchni bardzo ładnie je widać Ooo kółeczko ogonowe z prawej strony trochę krzywo pomalowane myślę że można jeszcze poprawić. Nie wiem też czy lufki są przewiercone? ,na zdjęciach jakoś słabo je widać, więc nie jestem pewien.

Ale najbardziej nurtuje mnie malowanie tego spita jakaś nocna wersja czy coś, bo wygląda naprawdę imponująco, mógłby mi ktoś przybliżyć jego zarys?

Gratuluję modelu mi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.