Skocz do zawartości

P-39Q/N AIRCOBRA 1:72/ACADEMY


Marcin990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziś zakończyłem w całości budowę modelu P-39Q/N AIRCOBRA w skali 1:72, firmy Academy. Niżej zamieszczam zdjęcia. Dodam, że z modelu najbardziej podobały mi się jego kalkomanię Użyłem dwóch farb firmy Pactra z modelu ŁOŚ'ia-mianowicie górne i dolne części skrzydłach są pomalowanie tymi farbami. Jest także rzecz, która mnie bardzoooooooo zasmuciła-mianowicie złe-co tam złe-fatalne wyważenie modelu! W instrukcji było podane, aby jego dziób obciążyć o 7 G. Zrobiłem to plasteliną, ale model jak się przewracał na "tyłek" tak się przewraca. Nie chciałem już otwierać modelu, ponieważ mogłem go zniszczyć..Myślę, że o ten mały szczegół(a może i duży) nikt nie będzie się mnie czepiał Co tu jeszcze napisać..?Zapraszam do oglądania oraz komentowania!:P

 

 

s5003024.jpg

 

 

s5003025.jpg

 

s5003026.jpg

 

s5003027.jpg

 

s5003030c.jpg

 

s5003037.jpg

 

 

 

PS. Przepraszam za jakość zdjęć, ale niestety coś mi z flesh'em się w aparacie zepsuło i zdjęcia są troszkę nie ostre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flesz nie ma nic do rzeczy... zdjęcia są po prostu nieostre. Spróbuj włączyć tryb makro w aparacie i robić ja z ciut większej odległości, na JEDNOLITYM tle. Ułatwia to odbiór modelu

Z tego co "widać" napiszę tylko, że kolory są na pewno złe, zbyt daleko pomalowałeś także końcówki łopat śmigła na żółto. Dostrzegam tez niechlujnie pomalowane przejście kolorów w biały na ogonie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki niewiele lepsze, właściwie tylko na przedostatniej coś widać. Co do poprawności merytorycznej to się nie wypowiem bo nie moja tematyka, a nie mam teraz czasu żeby się wczytywać.

Co widać na pierwszy rzut oka: zainwestuj w taśmę maskującą (Tamyia), pędzelek cienki 00 - a jak masz to ćwicz nim, i więcej staranności w następnym modelu (ta linia granicząca zielony-biały na ogonie no masakra jakaś...).

Jak na początek to nie najgorzej byli tu lepsi początkujący hardcorowcy

ćwicz, ćwicz, nie zniechęcaj się i jeszcze raz ćwicz! a będzie coraz lepiej

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, ze strasznie zapaskudziłeś szyby.... jak nie masz kleju typu Clearfix to klej Wikolem lub smaruj mniej obficie same brzegi. Spód oczywiście powinien być szary. A jeśli chodzi o obciążenie to ołowiane ciężarki wędkarskie na ogół dają radę.... teraz możesz ewentualnie pomyśleć nad małą podstawką do której przytwierdzisz przednie koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.