Skocz do zawartości

[Relacja] Slava - Trumpeter 1/700


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Brak mi słów aby wyrazić to co myślę o Twoich modelach, po prostu są

 

Dzieki Jedrula. To samo moge powiedziec o Twoich. Coraz bardziej kusi mnie jakis taki kilkunastotonowiec na kolkach. A moje to tylko modeliki. Modelem to mozna nazwac cos takiego. Moze kiedys sie uda

 

070.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy relingach np. Abera, ktore posiadaja takie male ograniczniki na stopkach przykladamy lutownice do relingu, ktory sie wtapia w poklad.

 

tego sposobu nie znałem

 

modelik idzie Tobie cudnie, tempo zabójcze... pewnie znów zatrudniłeś krasnali, które takie proste relingi montują

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa krasnale. Przydalby sie jakis Relingi proste bo to te z GMM-u. Na nadbudowki stosuje normalnie potrojne z Aber-a ale z racji malej ich ilosci w moim posiadaniu i rezerwy na tylna nadbudowke tu dalem te poczworne. Sa sztywniejsze i lepiej sie nad nimi pracuje. Aberowskie sa strasznie miekkie i czasami mozna sie przy nich

Model otrzymal juz numer burtowy i nazwe na kadlubie. Na ladowisku tez pojawilo sie jego oznakowanie. W tej chwili pracuje nad tylna nadbudowka.

 

051.jpg

052.jpg

053.jpg

 

Teraz problem ale tylko dla mnie : chcialem zamocowac zurawiki dla motorowek i okazalo sie, ze dwie mi gdzies wcielo. Poszukiwania nic nie daly. Myslalem, myslalem no i nic innego nie wymyslilem jak wykonac dwa nowe. Na fotce pierwszy to orginal. Ten bialy tez posiada takie skrzydelka po bokach ale biel na bieli jakos mi nie chwycilo. Troche jakies takie oba nie do konca jak bym chcial ale i tak jestem zadowolony, ze udalo mi sie cokolwiec wystrugac

 

050.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mialem troche urlopu ale jutro sie konczy. Kolejne prace:

 

Silosy rakiet otrzymaly numery.

 

054.jpg

 

1- Za nadbudowka glowna znajduje sie mniejsza z zaluzjami. Nie dorwalem fotek pokazujacych ta czesc. W czasie wizyty Ustinowa w USA caly ten element zostal zasloniety flagami kodowymi. Ciekawe dlaczego Na innych fotkach czesciowo widac tam tylko reling. Dopasowujac sie do drzwi i drabinek na wypraskach dalem tam pomost z resztek Kalinina ( pomost kominowy ) i ogrodzilem zaluzje relingiem.

2- Znalazlem jeszcze 4-ry kratownicowe maszty i wymienilem nimi tepe orginalne czesci na kominach. Przydaly by sie jeszcze 6-sc na reszte okretu ale juz nic nie mam.

3- Dodalem owalne i okragle relingi gniazd antenowych po obu burtach

4- Kolejne relingi na srodkowej nadbudowce

5- I kolejne na wysepkach anten

 

055.jpg

 

No i na koniec siatka na pokladzie lotniczym. Na dioramie zaloga bedzie ja rozwijac na reszte pokladu w czasie przygotowan do lotow. Smiglowca nie bedzie ( jeszcze nie wytoczyli go z hangaru )

 

056.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki cyferkom lepiej widać gdzie dodatkowo zadziałałeś

przy pierwszej z lewej trójeczce podszpachlowałbym łączenie nadbudówki z kadłubem, na fotkach wychodzi niezły rów choć pewnie w rzeczywistości prawie tego nie widać

 

pomysł ze zwijaną siatką super wiele będzie się działo na dioramce z chęcią bym zobaczył już załogę w akcji

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco widac ale nie az tak jak na tych fotkach. W tej chwili juz nie chce mi sie tego poprawiac

 

Kolejne prace przy modelu:

 

1 - Tratwy ratunkowe po obu stronach nadbudowki

2 - Trapy na uskoku pokladow oraz pokladzie lotniczym

3 - Trapy burtowe po obu stronach

4 - Oslony pokladu lotniczego ( biale - troche inny podzial spowodowany brakiem odpowiednich czesci ) oraz juz bez strzalki - relingi na prawie calej rufie.

 

057.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zabrales za niego to czemu nic nie pokazujesz

 

Przybyl kuterk roboczy Bekas. Na jego dachu przybyly dwie anteny i imitacja niby szperacza. Nie do konca mi sie podoba i jeszcze nad nia popracuje. Przed nim widac mniejszy reling ze sladami kleju od strony burty - jeszcze bedzie poprawiane

 

058.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czas konczyc drania Kuterek Sokolienok juz na swoim miejscu po drugiej stronie pokladu. Pojawily sie sprezynki ( caly czas jakos mnie w... , ze nie da sie wykonac tych anten inaczej - no chyba, ze Jedrus cos wymysli ) oraz anteny na przedniej czesci sterowki i przed nia. Na zaznaczonej wysepce musialem dodac trzy podpory dla ich zamocowania.

 

060.jpg

061.jpg

 

Pozostaly jeszcze liny sygnalowe pomiedzy pomostem i masztem oraz czesc podwodna ale juz teraz moge pokazac typowa dla moich relacji fotke na wodzie

 

062.jpg

 

Na koniec fotka pokazujaca moj b..... na warsztacie. Chce nia pokazac, ze w czasie przerw w pracach model i poprzednie byly caly czas pod ochrona o czym bede mogl tylko pomazyc przy kolejnych modelach

 

063.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Okonek chyba nie śpi i nie je tylko siedzi w stoczni 24 godziny na dobę

 

super wygląda model... aż mam ochotę mojego wyciągnąć z pudła

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

podłączę się do odpowiedzi, najlepiej blaszki GMM kupować u producenta, po ok. tygodniu masz je w skrzynce na listy, jak kupować u nich masz opisane w temcie o blaszkach

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sposób wykonywania zamówienia na stronie GMM trochę mnie zniechęcił ... na szczęście znalazłem sklep z blaszkami GMM ... jak mi odpiszą ze tej konkretnej blaszki nie ma to przemęczę się na stronie producenta bo ta blaszkę musze mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jest to działanie celowe czy zapomniałeś o tych elementach ?

 

Powiem tak: zapomnialem do momentu robienia fotek, po jakims czasie sam to odkrylem ale do dzisiaj nie poprawilem. Nalezy mi sie wiec podwojny a dla Ciebie wielkie za uwage. Z jednej strony wstyd za popelnionego babola ale z drugiej cieszy fakt, ze ktos tu jeszcze zaglada

 

PS. Poprawie przy budowie wiekszego odpowiednika (farba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Treevillku właśnie przeglądałem moje fotki szukając planów kuterka i wpadłem na jedną taką zagubioną. Oto ona z dedykacją dla Ciebie

 

069.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.