Skocz do zawartości

[Relacja] Slava - Trumpeter 1/700


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

okonek

Pet wyszedl Ci bardzo ladnie Tylko ze chyba malo kreseczek na bibulce zrobiles. Wedlug mojej dokumentacji powinno byc o 3 wiecej Widze ze jeszcze nie ma kalek - w jakich barwach go planujesz zrobic ? Jakas druciana pajeczynka mi go zaslania i trudno powiedziec czy zrobiles juz taki zloty paseczek na polaczeniu czesci doustnej z ta spalana Jakis metalizer tam poszedl czy dopiero masz malowanie tego detalu w planach

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiękam, napisz coś o technice klejenia takiego maleństwa, sam pewnie bym poległ przy wycinaniu siatki radaru tak by się nie uszkodziła a co dopiero na połączeniu tego klejem..

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel

Niezly jajcarz z Ciebie

 

Gulus

Ja tez tu zagladam na forum po posilkach

 

Sokol

No ryby to po ziemi nie chodza

 

Jedrek

Postaram sie przy kolejnym radarze albo modelu. No ale Ciebie to wszystko jeszcze czeka

 

Dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pet wyszedl Ci bardzo ladnie

Taaak... Okonek ma zrobionego takiego jednego peta wielkosci 20 cm i pokazuje te wszystkie swoje rzeczy przy nim i ze niby taki modelarz z niego...

Oszust...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się poddaję. Wyrzucam wszystkie moje dotychczasowe modele, zamalowuję ekran monitora na czarno/pędzel 00,1/ żeby mieć alibi i przechodę na kominiarstwo lub szydełkowanie.

 

Okonek frustrujesz nas wszystkich.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
radar przymocowałeś a relingi na nadbudówkach będziesz robił

 

No pewnie, ze tak. Na dziobie i pierwszej nadbudowce juz sie pokazaly. Troche roboty z nimi bo to raz poczworne , raz potrojne a innym razem nawet podwojne ale daje jakos rade. Narazie jest to jeszcze

 

029.jpg

030.jpg

 

PS.Dopisuje bo teraz sie dolukalem tej jamy skurczowej na falochronie. Normalnie prawie niewidoczna i dlatego jej nie poprawialem a na fotce wyglada jak kanion. Brrrrrrrrrrrrrrr....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radar przymocowałeś a relingi na nadbudówkach będziesz robił

 

No pewnie, ze tak. Na dziobie i pierwszej nadbudowce juz sie pokazaly. Troche roboty z nimi bo to raz poczworne , raz potrojne a innym razem nawet podwojne ale daje jakos rade.

 

pytam bo radar masz przymocowany, nadbudówki i pokłady pomalowane... jak Ty to robisz kleisz relingi na pomalowane a przy okazji operując na tak małym modelu radaru nie utrącisz...

 

Dopisuje bo teraz sie dolukalem tej jamy skurczowej na falochronie. Normalnie prawie niewidoczna i dlatego jej nie poprawialem a na fotce wyglada jak kanion.

fakt, na fotkach niespecjalnie to wygląda ale znając rzeczywistość w realu pewnie ciężko się tego dopatrzeć

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo radar masz przymocowany, nadbudówki i pokłady pomalowane... jak Ty to robisz kleisz relingi na pomalowane a przy okazji operując na tak małym modelu radaru nie utrącisz...

 

Tak kleje na juz pomalowane powierzchnie. Nie wyobrazam sobie wpierw kleic relingi a potem to malowac. Co do radaru to jest ustawiony dosc nisko i raczej nie obawiam sie potracenia go w czasie innych prac.

 

Dzisiaj troche zaszalalem i przeznaczylem na model wiecej czasu niz zwykle. Pozwolilo mi to prawie skaczyc glowna nadbudowke. Ale po koleji:

 

1- Na jednym z pomostow wywalilem orginalne ramiona masztow i zastapilem je jakimis tam resztkami, ktore pierwotnie mialy byc dla Kalinina ale, ze dysponowalem prawie dwoma zestawami blach do niego z dwoch roznych firm troche tego zostalo i bedzie tez uzyte w dalszej czesci.

 

2- Fron Dorr mial dosyc tempe lustro wiec wykonalem nowe. Powinno byc siatkowane ale w blaszanym zlomie nic juz nie znalazlem. Wykonalem go z orginalnej blaszki Dragona dla Sovremennego przeznaczonej dla jednego z radarow.

 

3- Musialem od nowa wykonac z blaszki aluminiowej lustro Kite Screecha , gdyz to z zestawu nadawalo sie tylko na smieci.

 

4- Na bocznych platformach masztu przybyly relingi.

 

031.jpg

 

Teraz kolej na kratownicowe ramie masztu. Juz przy przymiarkach do modelu wiedzialem, ze bede je musial wykonac z dubla Kalinina. Problemem okazala sie wielkosc.

 

032.jpg

 

1- Wywalilem po jednym segmencie ze skosnej ramy

2- W ramieniu ubylo ich az 4-ry ale zostawilem sobie zakladki na ponowne polaczenie obu czesci.

 

033.jpg

 

Zamocowanie kratownic bylo dosc skaplikowane i pozostaly widoczne miejsca polaczen. Pokazaly sie ubytki na skosach a do tego musialem wykonac jeszcze zakladke z odcietych segmentow na polaczeniu obu czesci ramienia. Jak widac pomimo niedociagniec w wkonaniu nowej czesci i tak model zaskal na wygladzie.

 

034.jpg

035.jpg

 

1-Wszystkie bledy widoczne z gory zakryl pomost ramienia wykonany z blaszek.

2-Przybyly dwa maszty kratownicowe z okraglymi antenami ( kolejne czesci z Kalinina, anteny to produkcja wlasna )

 

036.jpg

 

1- Przybyly dwa radary Palm Frond

2- Zamocowalem kolejny pomost a na nim maszt kratownicowy wykonany z orginalnych blaszek Dragona dla Sovremennego plus jakies dziwne anteny na nim juz wlasnego wykonania.

 

037.jpg

 

1- Tu widac orginalny masz zastapiony na poprzedniej fotce. Pomimo zludzenia, ze jest mniejszy oba sa prawie identyczne.

2- Przybyl reling na ostatniej platformie.

 

038.jpg

 

Na koniec trzy fotki jak to teraz wyglada. Na pierwszej teraz dopiero sie dolukalem, ze gora pomostu bojowego krzywo siedzi na reszcie ale nadal jest zamocowana na sucho wiec sie poprawilo.

 

039.jpg

040.jpg

041.jpg

 

Sorry za tak dlugi post. Nie wiem teraz co zmeczylo mnie bardziej: napisanie tego postu czy prace nad modelem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie, ze nikt nic nie napisal

 

Polukalem sobie z ranca raz jeszcze na wszystko i doszedlem do wniosku, ze polowa wczorajszych prac nadaje sie do Tak to juz jest jak sie dobrze nie czyta planow albo chce isc na latwizne.

 

1- Do poprawki poszly koncowe ramiona gornego pomostu, ktore w rzeczywistosci sa kratownicowe. Czesci z Kalinina zalatwily sprawe.

2- Na ich koncach jak i w paru innych miejscach pojawily sie niby anteny.

3- Na tym maszcie wywalilem oblesne anteny i odwzorowalem male wysiegniki ze swiatlami sygnalizacyjnymi oraz dodalem radionamiernik.

4- Sam maszcik zostal poprawiony. Poprzednia konstrukcja zostala skrucona o polowe a na niej pojawila sie inna koncowka. Troche jej kratownica nie taka jak byc powinna ale nie mialem juz niczego innego pod reka. Przybyly tez odciagi zamocowane do tylnego ramienia. Powinien byc jeszcze jeden do przodu ale ze wzgledu na radar nie bylo juz na niego miejsca.

5- Na koncowkach glownego ramienia przybyly male skosne platformy z niby antenami. Powinny tez miec konstrukcje kratownicowa ale jak poprzednio nic juz nie mialem do ich wykonania.

6- Calosc wypelnil radar Top Steer z WEM-u bo tylko taki mi sie ostal ( GMM-owski jest lepszy )

 

042.jpg

 

Teraz ujecie z innej strony, na ktorym widac dodane kratownicowe podpory gornego pomostu.

 

043.jpg

 

Nowy widok na calosc. Chyba oplacaly sie te poprawki

 

044.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest jak sie dobrze nie czyta planow albo chce isc na latwizne.

 

Dodam jeszcze - jak sie dobrze nie studiuje fotek

Odkrylem, ze w dodanych wczesniej okraglych antenach powinny znajdowac sie jeszcze pewne kopuly jak to widac na fotce Ustinowa. Na planach chyba je przeoczylem. Teraz juz dodane i mowie Wam - nic juz w tym rejonie nie poprawiam, nawet gdybym odkryl tam traktor

 

045.jpg

046.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś tempo narzucił

 

kleje na juz pomalowane powierzchnie. Nie wyobrazam sobie wpierw kleic relingi a potem to malowac.

 

pomęczę Cię trochę jeszcze bo ja to stara szkoła jestem "kleić na czyste powierzchnie", jakiego kleju używasz? trzyma się taki reling farby? klej ją przeżera? i jak to robisz, że nie widać tego kleju na fotkach przecież to wszystko takie małe...

 

Dodam jeszcze - jak sie dobrze nie studiuje fotek

taaa... już się nauczyłem

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrus juz gdzies tu kiedys o tym pisalem ale sam nie moge na to wpasc aby zacytowac. Stara szkola powiadasz Hmmmmm no masz racje ale nie chyba co do tej skali. Wszystkie blaszki sa u mnie malowane jeszcze jako calosc przed wycieciem. Jesli przy wycinaniu pojawia sie slady niedokladnosci wyciecia zostaja one przyszlifowane drobniutkim papierem sciernym . Miejsce takie jest potem zamaskowane leciutkim dotykiem pedzelka z minimalna iloscia farby.

 

Uzywam kleju Turbo 2000 firmy Boldt ( super glut ).

 

0001.jpg

 

 

Nie jest tani ale jeszcze mnie nie zawiodl. Lapie natychmiast i schnie umiarkowanie. Pisze to dlatego bo caly proces klejenia wyglada tak: posiadam taka metalowa podstawke, na ktora dozuje sobie w miare potrzeby kropelke kleju. Jak wspomnialem schnie umiarkowanie szybko czyli przez trzy-cztery minuty jest jeszcze plynny potem robi sie zelowaty. Same relingi wycinam tak aby jedna z poprzeczek stanowila powierzchnie laczenia. Reling taki zostaje wlasnie ta poprzeczka doslownie tylko dotkniety do kropli na podstawce i natychmiast ustawiony na miejscu. Niedociagniecia juz w miejscu klejenia o ile sie pojawiaja i to w zasadzie tylko przy dlugich relingach jak np. w czesci dziobowej poprawiam nanoszac ciekim drucikiem mikro kropelke od strony pokladu i staram sie ja rozmazac. Ilos kleju musi byc mikroskopijna. Plusem tego kleju jest to, ze gdy nanosi sie go jeszcze w stanie plynnym nie widac zaciekow bo po wyschnieciu jest bezbarwy a nie jak niektore gluty siwieja. Miejsca poprawek tylko czasami otrzymuja polysk, ktory to likwiduje po wyschnieciu oczywiscie minimalna iloscia farby w kolorze podkladu. Klej uzywalem juz wczesniej do klejenia np. oslon kabin w samolotach i nigdy nie pojawily sie jakies zamglenia czy cos podobnego jak nastepstwo parowania. Relingi z GMM czy WEM-u maja juz takie dolne poprzeczki. Nie wyobrazam sobie nawiecania czy tez nakluwania pokladu pod slupki. W wiekszej skali jest na to sposob. Przy relingach np. Abera, ktore posiadaja takie male ograniczniki na stopkach przykladamy lutownice do relingu, ktory sie wtapia w poklad. Potem poprawka malowania i jest juz OK

 

PS. Taki sposob mocowania relingow proponuje GMM. U mnie wyglada to podobnie ale juz tylko przy poprawkach i jak pisalem drucikiem.

 

049.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze jeszcze raz zawracam Wam dzisiaj glowe. Wlasnie zamocowalem wczesniej przygotowany dzwig i wykonczylem poklad, na ktorym sie on znajduje. Jedrek pisze, ze na moich fotkach wszystko ladnie wyglada a ja na tej widze z tysiac niedociagniec. W takich powiekszeniach to i pylki kurzu widac i rozumiem tych, ktorzy sa przeciwni takim powiekszeniom. Na gorze fotki widac podstawke, o ktorej wspomnialem w poprzednim poscie. No i na koniec dnia Ustinow burta w burte z Kulakowem

 

047.jpg

048.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich powiekszeniach to i pylki kurzu widac i rozumiem tych, ktorzy sa przeciwni takim powiekszeniom.

Ja tam nie mam nic przeciwko, przynajmniej z lornetką nie muszę siedzieć przed monitorem

Brak mi słów aby wyrazić to co myślę o Twoich modelach, po prostu są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.