Skocz do zawartości

RWD 8 PWS 1/48 Spójnia


jarek38

Rekomendowane odpowiedzi

Jak udało Ci się tak realistycznie je pomalować?

 

Nie wiem, czasem też zadaję sobie to pytanie

Napiszę, co "po drodze" zrobiłem by uzyskać jak najlepszy rezultat.

Wyszedłem z założenia, zresztą nie pierwszy raz przy tym modelu(mechanizm skrzydeł), że trzeba naśladować, robić bardzo podobnie, czy też wykorzystywać rozwiązania z oryginału, gdyż przecież inżynierowie i wykfalifikowani pracownicy zbudowali ten piękny samolot. Skoro okaptowanie silnika było polerowane slifierkami, bo chyba nie ręcznie, stwierdziłem, że też powinienem tego spróbować.

Po kolei poszła szpachla, surfaser jako podkład, polerka w międzyczasie, MM alu metalizer, sidolux, metalizer. Teraz z sercem w gardle założyłem silikonową końcówkę na mini szlifierkę i zacząłem punktowo, bardzo delikatnie przykładając polerować wzdłuż blach poszycia. Warto, przed polerką zetrzeć stwardniały silikon z końcówki polerskiej. Najpierw polerowałem w kierunku do przodu starając się zachować ten sam kąt i nacisk, , następnie odwróciłem kierunek polerowania i tak całą osłonę. Następnie sido, metalizer i apiać od nowa i chyba jeszcze raz, albo i dwa to samo .

Uzyskałem w końcu efekt który mnie zadowalał tzn. patrząc na okaptowanie miało się wrażenie, że raz widzi się ślady polerki robionej w jednym kierunku, inny kąt patrzenia, inne ślady poleru bardziej się uwidaczniały, a poprzednie zanikały.

Wariactwo, wiem, ale fajna, ekscytująca zabawa, trochę jak odkrywanie czegoś nowego, nieznanego.

To chyba wszystko w tym temacie, modelarsko nie mam przed Wami sekretów, gdyż sam wiele wyniosłem z Waszych koledzy warsztatów.

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.