Skocz do zawartości

Tamiya sturm tiger 1/35


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kamo to radosna twórczość czy jakiś konkretny pojazd?

Nie wypowiem się na temat kolorystyki, jestem daltonistą, ale zieleń wydaje mi się dziwna.

Dalej- gąski mi sie nie podobają. Za "czyste" w stosunku do reszty pojazdu, i za srebrne- wg. mnie są po prostu sztuczne. Masz jakieś kwity na malowanie części działa nieosłoniętej jarzmem na srebrno? I wnętrze również było całe białe, przynajmniej tak interpretuje kolor na znanych mi fotkach.

Biorąc pod uwagę, że pocisk ważył ok. 350 kg. lina dźwigu jest dziwnie "luźna". I chyba jeden element dźwigu Ci się połamał. Malowanie też mi sie nie podoba. Całość wygląda bardziej niechlujnie niż relalistycznie. Co do kół- krawędzie powinny być pomalowane na srebrno, farba w miejscu styku z gąskami się ścierała. Malowanie detali typu łopaty też dla mnie nieudane- szczególnie z tyłu. W sumie jedyne co mi się podoba to osłony rur wydechowych. Blaszki czy własna robota?

I na przyszłość- pisz więcej o pokazywanych pracach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne oslony to byla dawniej puszka od piwa co do gasienic wez pod uwage iz ten czolg wazyl ok 50 ton wiec nacisk na ogniwa jest wielki jesli by jehcla po licy lub jakiej kolwiek twardej drodze to bedzie mial odrapane gasienice czyli srebne co do odslonietej czesci jarzma dziala wiec ja dopatrzylem sie ze jest ona niepomalowan kola sa srebne tam gdzie powinny a slady eksploatacji no coz ot rzecz gustu co od koloru kamo jest on jak najbardziej realnyu .. sam go mieszlaem i tworzylem dcienie na podstaiwe orginalnych fragmentow czlogow gdyz naleze do stowazyszenia w muzemu im Orla bialego w Skarzysku Kamiennej i co do lakeiru to zrobilem jeden blad orginalnie byl on blyszzacy ale uznalem ze podczs uzywania stal sie pol matowy bo nie podobal mi sieblyszczacy czolg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym kazda jednostka dostawal pojazd w kolorze piaskowym i sami nakladali laty takei jakie obowiazylay w damnym pulku i mzoem tu sie klucic tak jak o malowanie pudla chodiz o to jak dokladnie wygladali i gdzie byly umieszczone polskie emblematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAA........................!!!!!!

 

Pisz po polsku, bo mam mętlik i trzykrotnie jedno słowo czytam

 

 

P.S> Kamo 5, gąski 3, pociski i wnętrze 4, dźwig 2, osłony 4+, a ogólnie cały model to tak 4 na szynach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gasienic wez pod uwage iz ten czolg wazyl ok 50 ton wiec nacisk na ogniwa jest wielki jesli by jehcla po licy lub jakiej kolwiek twardej drodze to bedzie mial odrapane gasienice czyli srebne

To nie jest czołg tak po pierwsze. Co do reszty- gąsienice mają być "obdrapane" jak to ująłeś, ale ich kolor dla mnie jest za jaskrawy i po prostu sztuczny. I jakieś pastele/brązowy wash by im dobrze zrobiły.

ps. masa ST to 66 ton.

wiec ja dopatrzylem sie ze jest ona niepomalowan kola sa srebne tam gdzie powinny

Przepraszam gdzie się dopatrzyłeś? Możesz pokazać jakieś zdjęcie? A koła nie są srebrne tam gdzie powinny, wierz mi- skoro gąsienice sa tak starte, to koła winny takie być tym bardziej.

co od koloru kamo jest on jak najbardziej realnyu .. sam go mieszlaem i tworzylem dcienie na podstaiwe orginalnych fragmentow czlogow gdyz naleze do stowazyszenia w muzemu im Orla bialego w Skarzysku Kamiennej

No fajnie, tylko że jakoś nie widziałem jeszcze muzealnego czołgu "realnie" pomalowanego, więc jakoś nie jestem przekonany. Zielony dla mnie jest za jaskrawy.

o do lakeiru to zrobilem jeden blad orginalnie byl on blyszzacy ale uznalem ze podczs uzywania stal sie pol matowy bo nie podobal mi sieblyszczacy czolg

A nad matem myślałeś?

pozatym kazda jednostka dostawal pojazd w kolorze piaskowym i sami nakladali laty takei jakie obowiazylay w damnym pulku i mzoem tu sie klucic tak jak o malowanie pudla chodiz o to jak dokladnie wygladali i gdzie byly umieszczone polskie emblematy...

Co do pierwszej części zdania- nie zawsze, kamo czasem było nakładane fabrycznie. Drugiej części zdania nie jestem w stanie rozszyfrować, pisz po polsku.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory mowiles ze jestes daltonista wiec wiecej nie bede sie tu wypowiadal wez sobie zobacz jakie byly farby od 1939 do 45 jak bys chcial wiedziec niektore jednostki uzywaly do zmatowienia koloru piasek lub tym podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym kazdy am swoj styl i racje i mozemy sie tak klucic do ... smierci ja wiem swoje ty wiesz swoje a co do farb nie dobieralem i mieszalem je do muzealnych tylko do orginalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nier bede tutaj was przekonywal i sie z wami klucil kazdy ma te swoje racje i niech tak zostanieto jest forum by zaprezentowac model a nie klucic sie z tego powodu i dochodzic kazdy lubi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory mowiles ze jestes daltonista wiec wiecej nie bede sie tu wypowiadal wez sobie zobacz jakie byly farby od 1939 do 45 jak bys chcial wiedziec niektore jednostki uzywaly do zmatowienia koloru piasek lub tym podobne

Widze, że nie dość że po Polsku, to jeszcze po angielsku nie umiesz pisać

Co do koloru się nie kłóce... a co do reszty zdania- poproś kogoś, żeby ją na polską mowe przetłumaczył.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżelimodelmiałbytrafićnapółkętobymgąsienicniebrudził.

Inna sprawa, jakby miał trafić na podstawkę z imitacją terenu, wtedy trzeba dodać trochę zabrudzeń w zakamarki.

 

Co do pierwszego zdania postu - SPACJA chyba też nie potrzebna? Na cholerę kropki, przecinki, duże litery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pwozartm, że mdlol jset na 4-- i gdyby kgeola tcorhę praiowpł gskąi i wsah to dłaybm mu 5

 

(proszę czytać szybko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ot wytlumac mi jedno skoro ten mozdziesz na podwoziu czolgu wazyl 50 ton a gonsienice sa w ciaglym ruchu to powiedz mi jak jakas rdza czy blodo moze sie tam utrzymac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsz enie robie washa to o cwidzicie to jest zabawa srodkami domego uzytku nie stosuje zadnych suchych pigmentow ani nic wszytkie zacieki czy przetarcia na pancerzu to jest robota aerografem lub pedzlem lub krdka do oczu mojej mamy co zreszta mnie kosztowalo odkupienie jej tej kredki ale to szczegol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ot wytlumac mi jedno skoro ten mozdziesz na podwoziu czolgu wazyl 50 ton a gonsienice sa w ciaglym ruchu to powiedz mi jak jakas rdza czy blodo moze sie tam utrzymac??

 

może tak samo jak na tym ważącym 69 ton Tygrysie II?

KTiger-506-Captured-Big.jpg

 

Sam model mi się podoba. Ładnie pomalowany, i ten delikatny wash też jest fajny. Gąsienice niestety nie powinny być całe srebrne... Oczywiście racja, że podłoże działa na nie jak papier ścierny, ale przetarcia powinny dotyczyć miejsc, mających kontakt z podłożem. (przede wszystkim zębów antypoślizgowych), a w mniejszym stopniu pozostałych części gąsienicy. Popatrz na zdjęcia, albo na modele np. Wojtka, Artura, czy innych znakomitych modelarzy z tego forum.

 

Sam model jest fajny, ładnie sklejony i pomalowany, ale obraz całkowicie srebrnych gąsienic psuje go trochę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech i tak bedzie znajde czas to zajme sie gasienicami ... postaram sie poprawic i ciekawe co wtedy powiecie o tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.