Skocz do zawartości

M3 Lee "LULUBELLE"-Reaktywacja


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

No i wreszcie skończona dioramka. Co poniektórzy czekali na nową odsłonę, więc się doczekali. Scenka ma przedstawiać parę godz. przed całą akcją z filmu (Ci co nie wiedzą, starałem się upodobnić swój czołg do tego z filmu "Sahara" z 1943r.).

 

Co do budowy. Wieża zmieniona na właściwą, ogólna poprawa eM-trójki... Podłoże, namiot, palmy i wąż wykonane od podstaw. Wąż to kawałek drutu z doklejoną uformowaną blaszką po . Palmy to plastikowe patyczki po balonikach, obwinięte drutem w różnych kierunkach i oklejone taśmą Tamiya. Kokosy to ziele angielskie a liście są wycięte odręcznie ( i tu podziękowania dla mojej siostry Karoliny i mojej dziewczyny Kasi za pomoc w wycinaniu ), jest ich 29 szt. Namiot... wykonanie z cienkich patyczków, na to naniesiony odrysowany i wymierzony kawałek papieru, przyklejony i namoczony wodą z wikolem. Farby jakie użyłem to Humbrol i wszystko jest pomalowane pędzlem. Do terenu użyłem Mig-a w kolorze zbliżonym do pisaku ( na zdjęciach tak nie widać, ale w rzeczywistości jest za żółty). Tabliczka z nazwą to także puszka po uformowana i postrzępiona, dodałem w koło niej imitacje nitów. Zdjęcia nie są zabójcze bo się śpieszyłem... musiałem zdążyć podrzucić dioramkę koledze który zabierze ją na konkurs w Lublinie. Nie liczę na nic, bo błędów co nie miara, ale to moja pierwsza poważna diorama do której się przyłożyłem i jeszcze nigdy nie startowałem w takich zawodach więc czemu nie spróbować swoich sił już teraz.

 

A teraz zdjęcia :

 

HPIM6015.jpg

HPIM6016.jpg

HPIM6017.jpg

HPIM6018.jpg

HPIM6019.jpg

HPIM6021.jpg

HPIM6022.jpg

HPIM6023.jpg

HPIM6026.jpg

HPIM6027.jpg

 

Mam nadzieję że komuś się spodoba, co do krytyki to walcie śmiało ( chociaż wiem jakie byki walnąłem, ale może coś przeoczyłem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Tanker Jacket'y u czołgistów się gryzą z pustynią.

Dokładnie o to samo chciałem zapytać Poza tym namiot pozostawia wiele do życzenia - chyba to raczej jakas prowizorka aniżeli kontrakt, bo nigdy nie spotkałem takiego. chyba, że kolega ma zdjęcia archiwalne to zwracam honor. Póki co jestem na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, z góry mówiłem że jest dużo błędów. Niestety nie mam funduszy na zakupowanie tego co właśnie bym chciał/potrzebował. Raczej chodziło mi żeby zmienić poprzedni wygląd ( znaczy się z tamtej podstawki na coś lepszego). Sądzę że jest różnica i na lepsze. Dopiero się uczę . Ale z całej dioramy najbardziej podobają mi się palmy ( tak skromnie mówiąc ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.