Skocz do zawartości

YAK-9D Airfix 1/72


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam kolejny model z serii wojna w Korei Yaka-9D. Zdaję sobie sprawę, że głównie była tam używana wersja Yaka-9P jednak ze względu na szczątkowe informacje wersji Yaków uzywanych w tej wojnie nie można wykluczyć, że i ta wersja była używana.

Ogólnie o modelu, nie polecam go ze względu na tragiczne dopasowanie i

uproszczone wykonanie.

Co mi się udało poprawić i wykonać zostawiam wam do oceny;o)

Aha, ze względu na zepsuty aerograf model w całości malowany pędzęlkiem i farbami Pactra.

p1020457x.jpg

URL=http://img233.imageshack.us/i/p1020458s.jpg/]p1020458s.jpg[/url]

URL=http://img502.imageshack.us/i/p1020460h.jpg/]p1020460h.jpg[/url]

p1020461v.jpg

p1020462w.jpg

p1020463t.jpg

p1020466s.jpg

URL=http://img837.imageshack.us/i/p1020470h.jpg/]p1020470h.jpg[/url]

p1020471u.jpg

p1020472h.jpg

p1020473a.jpg

p1020464h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no świetnie wchodząc do wątku pomyślałem : boshh stary airfix - tragedia w reedycji, a Ty zrobiłeś z niego bardzo przyzwoity model! smaczkiem są żołnierzyki na skrzydłach i klapy (jakich blaszek użyłeś? bo i kokpit super) natomiast co to są te czerwone kropy obok to nie wiem, ale chętnie się dowiem

 

gratuluję pięknego modelu

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z większych błędów jakie zauważyłem to zły obrys końcówek skrzydeł ,zły kształt rur wydechowych,lufa działka za duża wygląda jak w wersji T,golenie podwozia powinny być pochylone bardziej do przodu pozatym model sprawia fajne wrażenie .Duży plus za samozaparcie przy budowie tego modelu.Jeszcze śmigło nie w tą stronę się obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie JAK ??
''Yak'' było napisane na pudełku . Te zacieki po obu burtach zamiast odwzorowywać okopcenia tylko szpecą. Lepiej by wyglądał bez nich. Po za tym zestaw słaby, próbowałem go kiedyś zrobić ale wywaliłem do kosza- nie dałem rady nic z niego wykrzesać. Tobie się udało.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no świetnie wchodząc do wątku pomyślałem : boshh stary airfix - tragedia w reedycji, a Ty zrobiłeś z niego bardzo przyzwoity model! smaczkiem są żołnierzyki na skrzydłach i klapy (jakich blaszek użyłeś? bo i kokpit super) natomiast co to są te czerwone kropy obok to nie wiem, ale chętnie się dowiem

 

gratuluję pięknego modelu

 

pozdrawiam!

 

Te czerwone to wlewy paliwa do zbiorników, natomiast wszystkie dodatki są własnoręcznie wykonane z blaszki miedzianej 0,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z większych błędów jakie zauważyłem to zły obrys końcówek skrzydeł ,zły kształt rur wydechowych,lufa działka za duża wygląda jak w wersji T,golenie podwozia powinny być pochylone bardziej do przodu pozatym model sprawia fajne wrażenie .Duży plus za samozaparcie przy budowie tego modelu.Jeszcze śmigło nie w tą stronę się obraca

 

Wszystkiego w tym modelu nie poprawię ale podwozie na pewno. Jak to zrobię wrzucę fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.