Skocz do zawartości

Tiger I early - Tamiya


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że błotników z blaszki nie zrobiłeś, nie było w zestawie voyager'a ??

 

były, nie zmarnują się, jeszcze ich uzyje przy jakims tygrysie.

 

DSC01707.JPG

 

dzisiaj dorobiłem zaległe wyrzutniki, doszły też prawie wszystkie zaczepy lin holowniczych. Madeira zwróc uwage że na wylocie filtra jest taka siateczka pierwszy filtr na miejscu, drugi moze jutro.

 

DSC01713.JPG

 

DSC01710.JPG

 

DSC01715.JPG

 

robi się gęsto, niedługo nie bedzie jak złapać modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Faktycznie za chwilę nie będzie jak łapać modelu. Ale wygląda na prawdę świetnie!!

 

Madeira zwróc uwage że na wylocie filtra jest taka siateczka

 

Wiem, zauważyłem ja na jakiejś monografii -nie pamiętam już gdzie. Na pewno ją uwzględnię, ale gdzie mi tam do filtrów jeszcze... Dziś kończę przednie błotniki i jadę z mocowaniami przekładni.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziałem się powoli za błotniki...

 

DSC01721.JPG

 

musze wymienic 3 sztuki tych uchwytow przy mocowaniach trackow na wiezy bo wyszly jakos koslawo i nie daje mi to spokoju.

 

DSC01725.JPG

 

DSC01724.JPG

 

DSC01723.JPG

 

DSC01722.JPG

 

filtry jak widać na miejscu, juz niewiele zostalo, niedlugo czuje pojdzie podkladzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziemy z koksem.

A już szukałem jakiegoś białego proszku. Ech, głupi jednak żart.

 

Zdetalowanie tego modelu, jakie robisz zapiera mi dech w piersiach. Rób, rób, wygląda coraz piękniej. Ja już czekam na Twoje malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę filtry założyłeś skąd robisz tego tygryska ?

 

odsyłam do pierwszej strony tematu

 

"Prawie" skonczylem etap klejenia.

 

DSC01734.JPG

 

zdetalowałem troche blotniki.

 

DSC01733.JPG

 

ziarno potworne na zdjeciu ale chcialem pokazac ze doszly srubki do tych zaczepow klapy

 

 

 

DSC01731.JPG

 

doszly dziurki na lufie, jedna jest na zdjeciu troche wieksza ale juz poprawilem

 

DSC01730.JPG

 

pożegnalne zdjecie konczace nocna serie prowizorycznych fotek na byle tle. Nastepne z racji malowania beda robione raczej w dzien, musze tez kupic jakis karton na tlo w koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko, zaczalem etap malowania to bedziecie sie mieli napewni czego czepic juz po wstepnym polozeniu podkladu wyszlo ze lufa w jednym miejscu jednak ma widoczne laczenie, poza tym pare miejsc trzeba przeszlifowac albo poprawic, ale i tak pokaze wam dopiero jak bedzie wszystko wysmigane z podkladem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01741.JPG

 

ech, na lufie nie ma juz kreski ale zostalo takie delikatne splaszczenie po szlifowaniu, nastepnym razem jak bede skladal tigera a bede, to kupie se lufke RB. Jak widac zrobilem tzw preshading, wczesniej sie w to nie bawilem tylko malowalem calosc na czarno albo szaro, zobaczymy czy sie oplaci ta zabawa. akurat na ostatnie kółko zabraklo mi farby >: Teraz poloze na to dark sand a potem bede rozjasnial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polozylem, tyle ze vallejo dark ochre jako wstepna baza, teraz bede to rozjasnial tylko jeszcze nie zdecydowalem czym, cieniowanie chyba wyszlo niezle na tym etapie.

 

DSC01744.JPG

 

DSC01746.JPG

 

Hans

 

DSC01747.JPG

 

DSC01748.JPG

 

fotki takie sobie bo juz slonca brakowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak sobie właśnie przeglądam fotki z twojego warsztatu i doszedłem do wniosku, że model Tamiya po waloryzacji nie jest wcale gorszy od Dragona, a nawet miejscami lepszy. W czasie świąt też planuję wykonać Tygrysa z 502 Batalionu tylko z numerem 213, póki co na razie zbieram dodatki

Jeśli chodzi o bazę to moim zdaniem wyszło za ciemno na początek ale jeszcze pewnie mocno to rozjaśnisz. Jednokolorowe kamo wbrew pozorom daje duże pole do popisu przy malowaniu tylko trzeba wyjść z bardzo jasnej (wręcz beżowej) bazy, przyciemnić to zawsze można w późniejszych etapach

P.S. Jesteś pewien (tzn. czy masz jakieś zdjęcia) czy ten konkretny pojazd posiadał wizjer ładowniczego, bo część Tygrysów z tego batalionu to bardzo wczesne wersje i nie wszystkie czołgi go miały?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na warsztat. ; ) Tamiya nie jest wcale gorsza po waloryzacji ale trzeba troche wysilku wlozyc jednak. Jesli chodzi o rozjasnianie to juz dostal dark yellow rozjasniona, nie jest bardzo jasny coprawda ale juz nie wyglada jak pustynny, aktaulnie jestem na etapie malowania narzedzi wiec dopiero jak sie z tym uporam to zrobie fotki, akurat nie lubie tego etapu wiec moze za tydzien beda jakies zdjecia ;P teraz przerzucilem sie na drugiego tigera późnego...

 

Pewien zupelnie byc nie moge bo na fotach tego nie widac ale z tego co wiem mniej wiecej to pojazd pochodzil z dostawy majowej '43 a peryskop pojawil sie w marcu.

 

http://missing-lynx.com/panzer_facts/pftiger.htm

 

tutaj jest ściagawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wielkiego update'u nie ma bo nadal detale czekaja na dokonczenie ich podmalowania ale ze nie pokazywalem ostatecznego koloru to cyknalem fote.

 

DSC01834.JPG

 

tak to wyszlo po rozjasnianiu, uporałem sie tez z malowaniem zewnetrznych bandazy, jeszcze te wewnetrzne ktorych w sumie i tak nie bedzie widac, niedlugo pewnie bede zamawial do niego friule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miałem okres niemocy modelarskiej ale ruszyłem teraz troche sprawy i mam nadzieje że już pojdzie.

 

DSC01920.JPG

 

Roboty z kołami masę, tylne bandaze pomalowane średnio a nawet momentami wcale ale praktycznie nie bedzie ich widac tymbardziej ze bede nakladal jeszcze bloto, na froncie koła maja juz wash.

 

DSC01921.JPG

 

DSC01922.JPG

wieża dostała już sido i kalki, teraz pora zrobic obicia a potem wash.

 

DSC01926.JPG

 

małe porównanie skal 1/35 i 1/48, ten mniejszy to model AFV który sobie majstruje bez zbednej spinki o detale, pewnie pojdzie na handel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzień dobry!!

 

Cieszę się, że ruszyłeś dalej. Z przestojem jest tak, że trzeba po prostu siąść do stołu zacząć coś dłubać. Potem już idzie samo i.. kurde znów pół nocy zarwane.

 

Wygląda obiecująco. Różnica w skali jest o wiele mniejsza niż myślałem. Ładnie się wieżyczki prezentują. Czekamy na ciąg dalszy Tomaszu_gnr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać z wieżą narazie nic sie nie zadziało ale pasażer gotowy, teraz musi czekać aż jego maszyna bedzie oddana do użytku.

 

DSC01942.JPG

 

przy okazji dopatrzylem sie ze moglem dorobic tez czarna uszczelke przy wlazie dowódcy i teraz mam zagwozdke czy ja dorabiać czy może nie dorabiać zeby nic nie zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.