Skocz do zawartości

Kolor humbrola do polskiego c-130 hercules


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku też tak myślałem i chyba czytałem na jakimś forum, że to 125. Jednak według tego zdjęcia które podam niżej to chwba kolor ma być jaśniejszy ja kupiłem 145. 125 to napewno do mig-29 a po porównaniu ogromnej ilości zdjęć wyszło mi że Hercules jest jednak trochę jaśniejszy i jak zobaczyłem tą farbkę na żywo to wydaje mi się że 145 będzie ok. Możecie to potwierdzić? 145 w reau ma trochę taką jakby niebieskość w sobie, a na katalogu i w necie jest całkowicie szary.

http://fakty.interia.pl/news/w-herculesie-zawiodl-sztuczny-horyzont,1444294,

 

A na niektórych wydaje się jeszcze jaśniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ten 125 nie przekonuje, malowałem nim oba migi ( A i UB).

Zresztą na jednych zdjęciach nasze herculesy są bardzo ciemne, na innych jasniejsze. Np. kupiłem lotniczą polskę i tam jest o zlocie 2010 , jest też zdjęcie herculesa 1502 i jest on bardzo jasny. Sądzę że zostanę przy 145, ewentualnie dodamtrochę czerni to przyciemni,

 

P.S. Naprawdę nie uważacie że jest jaśniejszy niż mig-29 (chodzi o te najciemniejsze plamy, które według wszystkich schematów to 125)?

 

 

Ewentualnie może uda mi się tą farbkę wymienić, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że to jest jaśniejsze niż 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1501, 1502 i pewnie reszta malowane są FS 36118 której odpowiednikiem jest Humbrol 125. 1506 malowany był innym kolorem. 1507, nie jestem pewien czy nie jest malowany tak jak 1506 za wyjątkiem braku charakterystycznego czarnego nosa

Zresztą na jednych zdjęciach nasze herculesy są bardzo ciemne, na innych jasniejsze. Np. kupiłem lotniczą polskę i tam jest o zlocie 2010 , jest też zdjęcie herculesa 1502 i jest on bardzo jasny.

Zapewniam, że jest to spowodowane tylko i wyłącznie jakością zdjęcia, druku, wreszcie oświetlenia podczas robienia zdjęcia i wielu innych czynników. Przypomnę tylko aferę z "nowym" malowaniem Mi-24 około roku temu, gdy maszyny stały na śniegu i wypadły na prawie szare Do dziś latają w standardowym zielonym kamo. 1501 i 1502 widziałem osobiście, ten sam kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra posiedziałem, pooglądałem i muszę wam przyznać, faktycznie macie racje. Nie będę ślepo bronił swojego zdania, skoro są mądrzejsi to skorzystam z pomocy i czegoś nowego się dowiem.

Pozatym skoro kolego widział z bliska to pewnie ma lepsze porównanie.

Zostało mi jeszcze pół puszki 125 humbrola, a to 145 to wymienie na jakiś inny. Jak myślicie pół puszki wystarczy na tego kolosa, czy wymienić właśnie na 125 kolejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozcieńczasz. Ja tam kupiłbym jeszcze jedną. Z resztą z doświadczenia wiem że kolor jest chodliwy jeśli chodzi o polskie konstrukcje a to chyba Twój temat (mój również). Mi na KC135 poszło pół więc jednak weź kolejną. Będziesz miał na kolejnego fulcrum'a jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kolorystyki FS to nasze efy też mają w kamuflarzu 36118, czyli 125 humbrol, w takim razie wymienię na jeszcze jedną puszeczkę 125.

 

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc wszystkim, i muszę wam powiedzieć że ten Hercules to chyba będzie mój pierwszy warsztat na forum ( zabieram się za nigo jak tylko przyjdzie), a kolejny to już mi-14 który zamierzam zacząć wraz z rozpoczęciem się przerwy świątecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hercules pewnie z Italki ale nie wiem czy wiesz, że jest wypukły no i konwersja do naszej wersji. Chyba tylko własnej produkcji bo nie obiło mi się żyby ktoś robił. Sporo roboty ale efekt końcowy jest super. Chociaż akurat ja niejestem zwolennikiem dużych modeli. Ciężko ze spasowaniem elementów. Myślałem o CASA albo An26 ale wolę kupić za te pieniądze pożądnego jastrzębia z Hasegawa.

Skąd zakupiłeś Mi-14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-14 kupiłem od Pana Tomasza Bilikiewicza ( czyli od producenta) był to ostatni mi-14 pł jaki posiadał, został mu jeszcze mi-14 ps, także jakbyś był zainteresowany to na pw moge podać maila.

 

a hercules z Airfixa, czyli przepak Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.