Jump to content

Kolor humbrola do polskiego c-130 hercules


Paweł S
 Share

Recommended Posts

Na początku też tak myślałem i chyba czytałem na jakimś forum, że to 125. Jednak według tego zdjęcia które podam niżej to chwba kolor ma być jaśniejszy ja kupiłem 145. 125 to napewno do mig-29 a po porównaniu ogromnej ilości zdjęć wyszło mi że Hercules jest jednak trochę jaśniejszy i jak zobaczyłem tą farbkę na żywo to wydaje mi się że 145 będzie ok. Możecie to potwierdzić? 145 w reau ma trochę taką jakby niebieskość w sobie, a na katalogu i w necie jest całkowicie szary.

http://fakty.interia.pl/news/w-herculesie-zawiodl-sztuczny-horyzont,1444294,

 

A na niektórych wydaje się jeszcze jaśniejszy

Link to comment
Share on other sites

Jakoś mnie ten 125 nie przekonuje, malowałem nim oba migi ( A i UB).

Zresztą na jednych zdjęciach nasze herculesy są bardzo ciemne, na innych jasniejsze. Np. kupiłem lotniczą polskę i tam jest o zlocie 2010 , jest też zdjęcie herculesa 1502 i jest on bardzo jasny. Sądzę że zostanę przy 145, ewentualnie dodamtrochę czerni to przyciemni,

 

P.S. Naprawdę nie uważacie że jest jaśniejszy niż mig-29 (chodzi o te najciemniejsze plamy, które według wszystkich schematów to 125)?

 

 

Ewentualnie może uda mi się tą farbkę wymienić, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu że to jest jaśniejsze niż 125.

Link to comment
Share on other sites

1501, 1502 i pewnie reszta malowane są FS 36118 której odpowiednikiem jest Humbrol 125. 1506 malowany był innym kolorem. 1507, nie jestem pewien czy nie jest malowany tak jak 1506 za wyjątkiem braku charakterystycznego czarnego nosa

Zresztą na jednych zdjęciach nasze herculesy są bardzo ciemne, na innych jasniejsze. Np. kupiłem lotniczą polskę i tam jest o zlocie 2010 , jest też zdjęcie herculesa 1502 i jest on bardzo jasny.

Zapewniam, że jest to spowodowane tylko i wyłącznie jakością zdjęcia, druku, wreszcie oświetlenia podczas robienia zdjęcia i wielu innych czynników. Przypomnę tylko aferę z "nowym" malowaniem Mi-24 około roku temu, gdy maszyny stały na śniegu i wypadły na prawie szare Do dziś latają w standardowym zielonym kamo. 1501 i 1502 widziałem osobiście, ten sam kolor.

Link to comment
Share on other sites

Dobra posiedziałem, pooglądałem i muszę wam przyznać, faktycznie macie racje. Nie będę ślepo bronił swojego zdania, skoro są mądrzejsi to skorzystam z pomocy i czegoś nowego się dowiem.

Pozatym skoro kolego widział z bliska to pewnie ma lepsze porównanie.

Zostało mi jeszcze pół puszki 125 humbrola, a to 145 to wymienie na jakiś inny. Jak myślicie pół puszki wystarczy na tego kolosa, czy wymienić właśnie na 125 kolejną.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak rozcieńczasz. Ja tam kupiłbym jeszcze jedną. Z resztą z doświadczenia wiem że kolor jest chodliwy jeśli chodzi o polskie konstrukcje a to chyba Twój temat (mój również). Mi na KC135 poszło pół więc jednak weź kolejną. Będziesz miał na kolejnego fulcrum'a jakby co.

Link to comment
Share on other sites

Według kolorystyki FS to nasze efy też mają w kamuflarzu 36118, czyli 125 humbrol, w takim razie wymienię na jeszcze jedną puszeczkę 125.

 

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc wszystkim, i muszę wam powiedzieć że ten Hercules to chyba będzie mój pierwszy warsztat na forum ( zabieram się za nigo jak tylko przyjdzie), a kolejny to już mi-14 który zamierzam zacząć wraz z rozpoczęciem się przerwy świątecznej.

Link to comment
Share on other sites

Hercules pewnie z Italki ale nie wiem czy wiesz, że jest wypukły no i konwersja do naszej wersji. Chyba tylko własnej produkcji bo nie obiło mi się żyby ktoś robił. Sporo roboty ale efekt końcowy jest super. Chociaż akurat ja niejestem zwolennikiem dużych modeli. Ciężko ze spasowaniem elementów. Myślałem o CASA albo An26 ale wolę kupić za te pieniądze pożądnego jastrzębia z Hasegawa.

Skąd zakupiłeś Mi-14?

Link to comment
Share on other sites

Mi-14 kupiłem od Pana Tomasza Bilikiewicza ( czyli od producenta) był to ostatni mi-14 pł jaki posiadał, został mu jeszcze mi-14 ps, także jakbyś był zainteresowany to na pw moge podać maila.

 

a hercules z Airfixa, czyli przepak Italeri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.