Skocz do zawartości

P-47N Italeri


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, wszystkim.

Ostatnio troszkę zboczyłem z głównego kierunku klejenia ( latadełka ) na rzecz okrętów ale postaram się to naprawić.

Przy "Okinawie" morduję relingi więc dla odstresowania poszedł ten samolocik. Nie widziałem nigdzie sklejonego Juga z tej firmy, co mogło już mi dać coś do zrozumienia ale stało się więc warsztat musi być. Wszystko po kolei.

 

114_rn.jpg

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F5%2F4%2F9%2F1354_2_ita1240_1.jpg

3f23fe790199918d.jpg

9489fe081b9a2551.jpg

6d292b51b15690d1.jpg

359b2f1b329a0042.jpg

549401404f7db3aa.jpg

c87432bfcffbecd3.jpg

 

 

Mam problem z wpasowaniem skrzydła w kadłub.Jeśli wpasuję je tak jak jest na zdjęciach to z jednej strony będzie odstawało a jeśli oba ustawię aby nie odstawały to dno "wpadnie" do kadłuba na jakieś 0.5-1mm co jest dużo.

Obie połówki skrzydeł wymagały i będą jeszcze wymagać sporo pracy.

Kabina jeszcze nie wklejona ale ponieważ pracuję nad nią to nie dawałem jej na tych zdjęciach.

Które malowanko proponujecie, ja jestem za boxartowym, choć to z paniami też ciągnie ?

 

Ogólnie jestem fanem P-47 i co najmniej kilka chciałbym ich popełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że pojawia się P-47.

Ani w 72 ani w 48 nie ma dobrego modelu N. W 72 to można jedynie myśleć nad Tamiya.

Jak chcesz popełnić więcej P-47 to proponuje przesiadkę na większą skale.

Jakbyś potrzebował papiery to daj znać bo o Thunderbolcie mam sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że pojawia się P-47.

Ani w 72 ani w 48 nie ma dobrego modelu N. W 72 to można jedynie myśleć nad Tamiya.

Jak chcesz popełnić więcej P-47 to proponuje przesiadkę na większą skale.

Jakbyś potrzebował papiery to daj znać bo o Thunderbolcie mam sporo

 

Warto wiedzieć, tylko ja akurat na razie kleję tylko 72 , choć 48 na pewno się pojawi ale niezbyt szybko.

 

Dzięki za info o materiałach ale chyba dodawać nic od siebie nie będę - najpierw opanuję czyste, prawidłowe klejenie a potem się wezmę za dodawanie od siebie; choć wiedzę o konstrukcji z całą pewnością bym poszerzył. "Zakochałem" się w tej konstrukcji właściwie dzięki Iłkowi i jakimś programom z NG i Discovery Tak wiem, ,że to idiotyczne

 

A wracając do modelu to zdziwiła mnie jedna rzecz. Może jestem laikiem ale komory podwozia na mój chłopski rozum są za płytkie. To w klejeniu nie przeszkadza. Inna sprawa za to przeszkadza - przejście skrzydło-kadłub. Jeśli ktoś kleił ten model to prosiłbym o info czy ten problem też występował bo u mnie to masakra

 

I jeszcze jedno. Czy uzbrajając mojego Juga w:

- 2*duże bomby ( 457kg chyba )

- 1* mniejsza bomba ( chyba 227kg ) z przyczepionymi do niej ośmioma małymi ( tak to przynajmniej na wypraskach wygląda )

- 10 HVAR-ów

- 6 bazook

Popełnię jakiś błąd Ot po prostu lubię podwieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info o materiałach ale chyba dodawać nic od siebie nie będę - najpierw opanuję czyste, prawidłowe klejenie a potem się wezmę za dodawanie od siebie; choć wiedzę o konstrukcji z całą pewnością bym poszerzył. "Zakochałem" się w tej konstrukcji właściwie dzięki Iłkowi i jakimś programom z NG i Discovery Tak wiem, ,że to idiotyczne

 

Dobrze priorytetem powinno być czyste sklejenie a potem zabawa w reszte. Zwłaszcza jeżeli model będzie NMF to czyste sklejenie i idealna powierzchnia mają znaczenie, bo na metalizerze widać każdą ryskę.

Programy z NG i Discovery są naprawdę pożyteczne, bo bardzo często pokazują archiwalne filmy.

 

 

 

I jeszcze jedno. Czy uzbrajając mojego Juga w:

- 2*duże bomby ( 457kg chyba )

- 1* mniejsza bomba ( chyba 227kg ) z przyczepionymi do niej ośmioma małymi ( tak to przynajmniej na wypraskach wygląda )

- 10 HVAR-ów

- 6 bazook

Popełnię jakiś błąd Ot po prostu lubię podwieszenia

 

Nie mam teraz czasu żeby oglądać się za zdjęciami, ale nie wiem czy podwieszenie HVAR i Bazook jest potrzebne??

Ja bym podwiesił HVAR i bomby 454kg i pod kadłub zbiornik np 760l (płaski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmar z ulicy wiązów czas pokazać, jutro pewnie będę dalej obrabiał :

 

9fcc29fdc12fc668.jpg

2e923a3dd559d900.jpg

91887516fa0596fc.jpg

45160f4cdc0335a2.jpg

 

Spasowanie linii podziału na spodzie to wynik kompromisu między wyglądem góry a spodu ( górę widać a spodu nie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przód do dalszego szlifowania. Tył lepiej się prezentuje. Trzeba by psiknąć czymś (surfacer, farba), żeby zobaczyć jak to wygląda.

 

Przeszlifuję jeszcze serią papierów 400, 1000, 1500 , w ewidentnych miejscach dam jeszcze szpachli, znowu szlifowanie i tak dalej; zamiast surfa, którego notabene nie posiadam wykorzystam czarną farbę ( patent z warsztatu Javelina z ZTS-u )

 

Tylko szkoda że zaszpachlowałeś też klapy...

 

Się weźmie i przeryje od nowa Czasu mam dużo , tylko jeszcze ten Kolos z Analizy w sobotę i uczyć się cza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad inwestycją w surfacer, albo przynajmniej w podkład w spreju.

Nie wiem czym malujesz na koniec, ale przydałby sie porządny podkład.

Tak btw ja w niedziele mam egzamin z bioetyki a walczę żeby skończyć z modelem na piątek żeby zabrać go na katowickie zawody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad inwestycją w surfacer, albo przynajmniej w podkład w spreju.

Nie wiem czym malujesz na koniec, ale przydałby sie porządny podkład.

Tak btw ja w niedziele mam egzamin z bioetyki a walczę żeby skończyć z modelem na piątek żeby zabrać go na katowickie zawody...

 

To jest standard, ciągle czegoś nie mam, a to Decalfix a to Surfacer a to znowu jakaś inna chemia. Właśnie Decalfixa chcę wypróbować na tym modelu na kalkach.

Maluję Tamiyami Aircraft Spray Bare Metal USAF i OliveDrab USAF.

Mr.Surfacer 1500 będzie dobry czy może jakiś cieńszy ?

 

No to widzę, że zasuwanko niezłe ? U mnie dokładnie sobota będzie taka: pierwsze zajęcia kolos z analizy matematycznej , drugie zajęcia też kolos ale z chemii laboratoryjnej . Matma mnie dobija, dobrze, że chemia prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak na razie przy Jugu tyle złożyłem, znaczy już dobrych "kilka" dni temu było już zrobiono ale teraz dopiero wstawiam.

Zrobiłem głupotę próbując zrobić malowanie z szachownicą żółto-czarną, kalka powiedzmy nie współpracowała ze mną :( albo ja z kalką, Decalfix lał się obficie a wynik jest chyba tragiczny, elementy kalkomanii były zbyt duże i troszkę wychodziły mi poza części. Ale właściwie to kalka przerosła moje umiejętności - miało być świetnie a wyszło jak zwykle

Jak radzicie, zedrzeć tą kalkę i robić inne malowanie czy skończyć to?

Jak z resztą elementów?

Część modelu zamaskowana bo chyba będę powiększał pas antyodblaskowy coby pasował do szachownic na dziobie - oczywiście jeślibym dalej brnął w to malowanie.

 

Jak radzicie, zrywać kalki z tyłu, kombinować nowe gwiazdy ( mam jakieś na stanie, znaczy wezmę z innego modelu ) na ogonie i inne malowanie zastosować ( nieskromne panie ) czy zostawić to co jest co zresztą średnio mi się podoba ?

 

92e5856aa8039c4fm.jpg

92344c5e0e331daam.jpg

e1d4880d5575b979m.jpg

81f6a679783c8c22m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Decalfix nie zachwyca. Mogę Ci polecić płyny Gunze, fajnie działają.

Obecnie też robię tego Juga - prezencik na mikołajki klasowe - ale od razu sobie odpuściłem szachownicę. Wybrałem sobie takie malowanie:

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/350/3/19/109

 

Polecam, przejrzyj różne inne malowania

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/350

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.