Skocz do zawartości

Global Japan Tuning


Rabbit666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się z wami podzielić niespodzianką jaka spotkała ze strony firmy Kuchmodel

Otóż przeglądneli oni moje zdjęcia ( w/w gdzie oklejałem subaru) i spodobało im się takie zastosowanie ich produktu. Zapytali mnie czy nie udostepnił bym swoich zdjęć dla ich reklamy. Nie widzialem w tym problemu a na dodatek jako gratis dostałem formatkę blachy ryflowanej.

Naprawdę gorąco polecam ich produkty ( nie dlatego że dostałem jeden za free ), sa naprawde dobre i łatwe w obróbce. Dobrze wyglądają po pomalowaniu. Łatwo się kleją i tną.

Polecam ich produkty ( nie tylko te ), kto wie, może i wasze zdjęcia im się spodobają i również dostaniecie od nich ciekawą i miłą ofertę

kuchmodel.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie będę się rozpuszczał nad modelem 22B bo i tak każdy wie że to najlepsze, najładniejsze i najprawdziwsze Subaru jakie kiedykolwiek powstało więc przejdę do wykonania modelu

 

Wydech świetnie się prezentuje choć nie do końca jestem przekonany co do tych przypaleń. Nie chodzi mi o wykonanie tylko umiejscowienie, wydaje mi się że układ powinien być przypalony na kolektorze, ewentualnie na kolanku za kolektorem pod silnikiem i na końcówce tłumika. Oczywiście twoje przypalenia są świetnie wykonane i bardzo efektowne.

Podwozie wygląda niesamowicie, zaryzykuję stwierdzenie że miażdży klejnoty Otarcia również wyglądają realistycznie. Z mojej strony znalazło się jedno "ale", mianowicie otarcie wewnątrz nadkoli - wydają mi się zbędne bo raczej nie ma co tam ocierać, chociaż jak napisałeś jest to auto do driftu więc możliwe że właściciel zdarł opony do gołego zbrojenia i wtedy druty "grawerowały" wnęki kół

 

We mnie jak najbardziej masz sojusznika i kibica

Powodzenia!

 

Teraz z innej beczki - czy ryflówki Kuchmodel można kupić gdzieś poza allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wnętrze w trakcie malowania. Aby móc zabrać się za malowanie karoserii, musiałem zabrać się za bk. Będą to tylko płaskie dokładki - linia subaru jest tak ładna, że nie chce jej psuć jakimś fikuśnym bk.

Na początek zrobiłem szablony z taśmy.

bk2.jpg

bk1.jpg

 

Następnie tak odrysowany kształt przykleiłem na polistyren i wyciąłem.

Tak wygląda skończony próg składający się z dwóch kawałków polistyrenu grubości 0.5mm.

bk5.jpg

 

A tak dokładki na przód i progi się prezentują:

bk6.jpg

bk.jpg

 

Pomalowałem tez klatkę, początkowo przeoczyłem łączenie rur na bokach i wyglądało to tak:

biel.jpg

 

Ale szybko poprawiłem szpachlą i wyszlifowałem. Pomalowałem także gąbeczki na czarny matt:

nk.jpg

nk1.jpg

 

Potem zabrałem się za tylną dokładkę i wyszło coś takiego:

ty.jpg

ty1.jpg

ty2.jpg

 

Obniżyłem też zawieszenie i złożyłem bk i zawieszkę w całość ( na sucho):

bkty.jpg

bkty11.jpg

bkty13.jpg

bkty14.jpg

bkty17.jpg

bkty18.jpg

bkty19.jpg

 

Zrobiłem też nastaw. Zrobiłem to zaślepiając otwór na górne mocowanie amortyzatora pręcikiem polistyrenowym i wywiercając nowe.

BIW.jpg

bkty10.jpg

 

Dalsze prace niebawem...

Dzięki za opinie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się z wami podzielić niespodzianką jaka spotkała ze strony firmy Kuchmodel

Otóż przeglądneli oni moje zdjęcia ( w/w gdzie oklejałem subaru) i spodobało im się takie zastosowanie ich produktu. Zapytali mnie czy nie udostepnił bym swoich zdjęć dla ich reklamy. Nie widzialem w tym problemu a na dodatek jako gratis dostałem formatkę blachy ryflowanej.

Naprawdę gorąco polecam ich produkty ( nie dlatego że dostałem jeden za free ), sa naprawde dobre i łatwe w obróbce. Dobrze wyglądają po pomalowaniu. Łatwo się kleją i tną.

 

Jaaaaaa, ale jazda, całą formatkę Ci dali?

 

A teraz poważnie. Jeszcze na żadnym cywilu nie widziałem tak realnego brudu na płycie podłogowej, po prostu rewelacje, jakby oglądał swój samochód od spodu. 100% realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Projekt 3

 

Odcinek 3

 

Z powodu braku czasu i zbyt dużej ilość pomysłów związanych z wykonaniem Nissana postanowiłem wziąć się za wnętrze. Pierwsze co zrobiłem to przeniesienie subwooferów z Premium edition, dorobiłem dywaniki na podłogę, Na tył foteli poszedł carbon. W planach mam jeszcze dorobienie pasów bezpieczeństwa. No i nie wykluczone że na tylnej półce położę jakąś gazetkę

obraz409s.jpg

obraz410.jpg

obraz411.jpg

obraz412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt 1

 

Witam,

Całe malowanie nadwozia podzieliłem na 7 etapów. Każdy z etapów będzie się składał z 2-3 faz. Postaram się faza po fazie i etap po etapie robić foty co i jak.

 

Etap 1

 

Etap ten dotyczyć będzie przodu. W fazie pierwszej pomalowałem kastę własna mieszanką bieli i piaskowej. Jest to baza pod kolejne kolorki, które będą stanowiły fazę drugą.

 

BIW3.jpg

Kolor jest delikatnie przekłamany - w rzeczywistości jest jaśniejszy.

 

Etap 2

 

Na tym etapie dokładam kolejne kolorki.

Na początek wyciąłem sobie odpowiedni szablon. Do robienia szablonów używam kalki technicznej. Przy odrobinie wprawy łatwo się z niej wycina i daje możliwość precyzyjnego ustawienia szablonu - dzięki temu, że jest przezroczysta.

Na pierwszy ogień poszła ciemna zieleń z Vallejo.

A potem własna mieszanka szarego również z Vallejo.

 

kamo19.jpg

kamo17.jpg

kamo7.jpg

kamo6.jpg

kamo.jpg

kamo1.jpg

kamo3.jpg

kamo4.jpg

 

 

 

Etap 3

 

Ten etap polegał na nadaniu wrażenia, ze malowana grafika to materiał - a konkretnie mundur wojskowy. Z taśmy Tamiya zrobiłem szablony - krawędzi kurtki z guzikami ( nie wiem jak to inaczej opisać :P ) oraz kieszeń. Same guziki wybiłem sobie wybijakiem zrobionym z zeszlifowanej igły lekarskiej, zamontowanej w "klupce zegarmistrzowskiej". Całe cieniowanie było robione na dużym ciśnieniu transparentną czarną Vallejo.

 

 

A tak wygląda efekt końcowy:

kamo8.jpg

kamo9.jpg

kamo10.jpg

kamo11.jpg

kamo12.jpg

kamo13.jpg

kamo14.jpg

kamo15.jpg

kamo16.jpg

 

Tym samym fazę pierwsza uważam za zamkniętą.

 

 

ps - włoski i pyłki na elementach wnętrza są luzem - nie zdążyłem ich zdjąć przed zdjęciami

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Szacunek za ten wzór
Ale wykonanie marne - zdaje się, że kalka kiepsko siędo tego przydała - pozostały bardzo nierówne krawędzie. Zdecydowanie lepiej byłoby owe ciapki ponanosić maskolem np. Talens'a - krawędzie kolorów wyszłyby wtedy idealnie. A tak jest trochę lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza wszystko jest pod kontrolą - te które nie za bardzo wyszły nie beda sie rzucać w oczy

Poza tym musisz wziąć jedną rzecz pod uwagę - to jest próba oddania materiałowej kurtki - musi być to delikatnie rozmazane aby dawało złudzenie materiału, fałd, cieni itd - jak namalujesz to wszystko super wyraźne to zabijesz efekt jaki chce się uzyskać

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tak ładnego malowania. Z tego co dostrzegłem to widzę tam imitację munduru wojskowego. Cienie i imitacja załamania przy kieszeni i guzikach wyszły naprawdę z wielką precyzją.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszej budowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt 1

 

Witam,

 

Faza 2

 

Tym razem zabrałem się za malowanie boku kierowcy. Na początku przyszykowałem szablony:

Jak już wcześniej wspomniałem używam kalki technicznej. W taki sposób przygotowuje sobie szablony:

1.szkicuje to co chce malować

sz1.jpg

 

2.wycinam po zewnętrznej krawędzi

sz.jpg

 

3.dookoła krawędzi wycinam prostokąty, które potem zaklejam taśmą Tamiya - uwaga - taśma musi być przedtem osłabiona przez kilkukrotne przyklejenie i odklejenie na czystej powierzchni - zapobiegnie to uszkodzeniu malowanej powierzchni.

sz2.jpg

 

4.tworzę kilka kopii szablonów - z wybranymi elementami ubioru/detali. Ułatwia to malowanie i skraca czas

kieragra10.jpg

 

Następnie zabrałem się za malowanie.

Na początek pomalowałem kastę kolorkiem podkładowym ( ten sam co baza pod kurtkę) i przykleiłem szablon. Fuknąłem kolorkami do malowania twarzy z Vallejo - jasnym i ciemnym tonem skóry.

kieragra12.jpg

kieragra11.jpg

 

Potem przyszedł czas na malowanie hełmu i uniformu - czarna z niebieską w proporcjach 1:1.

kieragra9.jpg

 

Kolejne elementy to gogle ochronne i wykańczanie twarzy. Oczy - czarny, biały i niebieski, detale twarzy to w/w tony skóry.

kieragra8.jpg

 

Potem przyszedł czas na chustę osłaniająca twarz - mieszanka zieleni z brązem.

kieragra7.jpg

 

Namalowana pierwsza warstwa kamizelki - nawiązanie do kamo z kurtki na przedzie pojazdu.

kieragra2.jpg

 

Namalowane kamo - szara i ciemna zielona z pędzla. Cieniowanie i wykańczanie detali - aero + pędzel

kieragra3.jpg

 

Na koniec dodałem tło z szarej. A wszystko prezentuje się tak:

kieragra1.jpg

kieragra.jpg

 

 

Tym samym fazę drugą uważam za skończoną.

 

Dziękuje za zainteresowanie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczka trochę ma jakby co nie co wypalił, ale podoba mi się to co robisz Co do wzorów na masce to na kurtce też nie są idealnie położone i z różnymi krawędziami.

 

Szacuneczek za maluneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.