Skocz do zawartości

P-40N Warhawk 1:48 Eduard


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam przyjemność zaprezentować Wam P-40stkę, wykonaną z zestawu Eduarda 8036. Model jest zrobiony" prosto z pudła"- z lekkimi modyfikacjami istniejących części ( pocienianie itp.) Zbudowałem go dla relaksu i z sentymentu dla modeli samolotów, od których sklejania zaczęła się moja modelarska zabawa. Dlatego też nie wnikałem bardzo w merytorykę- purystów proszę o wybaczenie błędów

Jeśli ktoś z Was będzie ciekawy szczegółów budowy to chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Jestem ciekaw Waszych uwag o mojej skromnej pracy. Pozdrawiam

Marcin

p.s wklejam miniaturki- mam nadzieję że nie przeszkodzi to w oglądaniu.

http://68a0e4991eea84f9m.jpg 72dd689a08c35616m.jpg ded95fed99475d12m.jpg 1e521d1ec5ae81eam.jpg 2290e523c755093dm.jpg ebf5f0f41ef92c82m.jpg dc8d7bdee749e280m.jpg d6e0be58d2ea5419m.jpg 76b6adec2040feb8m.jpg 4ede1dccd4318fe4m.jpg a94235fe688352c7m.jpg f7324a05290a2601m.jpg 51f2ec2fc7e50822m.jpg 8be5a0bd1241617dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Gloria świetnie zrobiona popraw tylko linki do fotek.Powiedz mi co się stało tej jednej fladze japońskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowo Niespecjalnie wnikałem w historię samolotu jak i pilota który nim latał- wydaje mi się jednak że miał on zaliczone 2,5 zestrzelenia- stąd połówka trzeciej flagi. Tak przynajmniej były wydrukowane kalki, a z tego co wiem "cząstkowe" zestrzelenia zdarzały się w ferworze walk dosyć często. Nie wiem tylko o co chodzi z tymi linkami do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja mogła mieć miejsce, gdyż gdy zaliczano jedynie 1/2 zestrzelenia, to malowano pół oznaczenia. Podobnie było na ETO i MTO gdzie malowno np. pół niemieckiego krzyża lub niepełną swastykę.

 

Co do samego modelu to wyszedł całkiem nieźle. Jedynie zużycie powłoki lakierniczej budzi trochę mieszane uczucia. Mniejsze ryski i odpryski wyglądają ładnie, te większe natomiast już nie wszystkie. W niektórych miejscach trochę trącą plamowatością

Szkoda, że nie pokusiłeś się o przynajmniej delikatne przebarwienia powierzchni.

 

Ogólnie twojej P-40-tce dałbym szkolną: 4-

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po reaktywacji monitora (wielkie dzięki Robert!) mam znów "okno" na świat -co za ulga

Korniku- masz rację -kiepski ze mnie malarz... Ale pracuję nad tym Zresztą obecnie jestem na etapie gdy większą przyjemność sprawia mi samo sklejanie niż malowanie. Tak poważniej to za wzór do lakierniczych poczynań służyła mi tylko przecudnej urody ilustracja na eduardowskim pudełku, do kunsztu której daleko mi jak widać. Także fotki na intensywnie niebieskim tle nie są najlepszym pomysłem, zwłaszcza że używam już dosyć podstarzałego Canona A80 . Dlatego wrzucam garść innych zrobionych w tym samym czasie na szarym tle- widać troszkę to zróżnicowanie- zwłaszcza na górnych powierzchniach. Pozdrawiam serdecznie i z tego miejsca życzę wszystkim Modelarzom Radosnych Świąt i Dobrego Nowego Roku

http://69131fec3df0eadcm.jpg 3a5d1cde62333be1m.jpg ee5bfbc3b5d013c2m.jpg f7d6fc446de86e60m.jpg 4e8db283fd4ff3e1m.jpg 462ef992fa8b2afem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.