Skocz do zawartości

[In-Box] Sikorsky HO4S-3 - Italeri 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to przepak wydanego parę lat temu i niedostępnego już modelu H-19 Chicsaw italerki. Poprzedni model można było wykonać w w barwach Lotnictwa USA teraz dostępne są trzy malowania.

- Pudełkowe przedstawiające S-55 w barwach Kanadyjskiej Marynarki z HMSC Bonaventure - 1953 rok

- HRS-2 Korpusu Piechoty Morskiej USA z dywizjonu HMR-161, Korea 1953 rok

- Francuski H-19 ALAT GH2. EL Achouet, Algeria 1956

 

Model zapakowany jest w standardowe dla Italeri pudełko, na przodzie znajdziemy kolorowy boxart, z tyłu zaś boczne sylwetki w trzech pozostałych malowaniach, w jakich możemy wykonać model.

 

W pudełku znajdujemy 2 wypraski z szarego tworzywa oraz jedną z przeźroczystego, instrukcję oraz arkusik kalkomanii.

 

Instrukcja jest standardowa dla Italerii, więc w miarę czytelna, z schematami malowania.

 

Części odlane są przyzwoicie. Nie znalazłem żadnych przesunięć form, jednakże większość części trzeba wyszlifować z nadlewek. Linie podziału blach są delikatne, wgłębne. Niestety kabina jak i przedział transportowy nie powala szczegółami. Na uwagę zasługują łopaty wirnika głównego które są od razu wykonane jako opadające.

 

Na wyprasce z elementami przeźroczystymi znajdziemy okienka oraz limuzynę kokpitu. Szkło jest przeźroczyste, jednakże mogło by być trochę cieńsze.

 

Do zestawu można dokupić zestaw blaszek Eduarda 72363.

 

dscn0421h.jpg

dscn0431gu.jpg

dscn0422t.jpg

dscn0424.jpg

dscn0425.jpg

dscn0426q.jpg

dscn0427w.jpg

dscn0428l.jpg

dscn0429r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki z okresu Koreii dla USMC mam już prawie kompletne. Brakuje mi tylko HUP-2, tutaj łakomie patrze na zestaw A-Modelu tyż w 72 i HOK-1 którego nikt nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę ze znalazłem eksperta od wiatraków z USMC. Wiec spróbuje zaciągnąć języka Mam ten model w składziku i w nadchodzącym roku planuje się za niego zabrać. jak go kupowałem to odrazu nabyłem proponowaną przez Italeri farbkę czyli " Blue Angels Blue(gloss) MM1772, F.S.15050" i tu mam wątpliwości czy to odpowiedni kolor bo na moje oko wygląda trochę za jasno. Mam jeszcze na stanie "MM 1718 Flat Sea Blue FS35042 (Matt)" ale to chyba znowu za ciemny. Podsumowując jaką farbę polecacie do tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie ekspert, ekspertami są Ci którzy piszą książki. A wg tego co Ci eksperci piszą, to te śmigłowce były malowane na granat taki jakim malowano inne maszyny USN/USMC więc Sea Blue FS35042 tylko nie powinien być matowy ale błyszczący.

 

A MM niech nie będzie taki mądry bo jest sześć różnych odcieni koloru Blue Angels, w zależności od roku kiedy dane maszyny malowano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to jest młodsza wersja z innym silnikiem i przedziałem transportowym, z tyłu gdzie we wcześniejszych był silnik czy inne ustrojstwo :(

 

kaman_hok.jpg

To jest HOK-1 czyli HH-43A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.