Skocz do zawartości

Plany techniczne marynarki wojennej USA 1939-1944


Samik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że interesuję się tylko bronią pancerną to nie zaglądałem do działu statków i okrętów.

Do dziś.

Najbardziej zaciekawiło mnie Wasze zainteresowanie wszelkimi zdjęciami i planami. Wiadomo, że w broni pancernej też tak jest, ale jeżeli chodzi o "techniczne" to już jednak mniej. Widziałem temat okonka, który model robi tylko na podstawie zdjęć i czegoś co przypomina "zdjęcie techniczne" jeżeli mogę się tak wyrazić.

Do czego zmierzam?

Ano właśnie.

Przypomniało mi się, że w swoim dawnym archiwum CD-kowym mam gdzieś dość dużą kolekcję planów technicznych marynarki USA 1939-1944 o dość dużych rozmiarach. Dziś troszkę popracowałem nad tym i chcąc się podzielić tym z innymi wrzuciłem to na swoją stronkę. Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Więc kto potrzebuje to niech bierze.

 

 

http://www.moje-hobby.4nt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=131&Itemid=45

 

Pozdrawiam

Samik

 

 

edit: No i chyba do tego pomyliłem działy. Temat chyba powinien być w "1:1 - Okręty, statki technika, dokumentacja, historia, linki itp." Może to ktoś "naprawic"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa - dzieki Dodam jeszcze ze wyglada to na jakies wstepne projekty/studium i tak to jest podpisane

 

Zmien tylko "statki" na "okrety" bo w oczy szczypie

 

Uzasadnienie za Wiki:

Okręt - jednostka pływająca pod banderą wojenną, należąca do wojska i obsadzona przez załogę pozostającą w stosunku służby wojskowej - żołnierzy, określana także czasem nieprawidłowo jako okręt wojenny.

 

Mianem "okręt" błędnie niektórzy określają też duży statek morski. Jednostki cywilne nazywa się statkami w przeciwieństwie do okrętów będących jednostkami militarnymi.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa, dzięki za plany, troszkę ich jest

 

Jędrek

ps. zdjęcie techniczne na podstawie, którego Okonek dzierga swój model to jedna z dwóch sylwetek na jakie udało nam się trafić, żadnych konkretniejszych planów, nic, posucha zupełna...

ps2 przeniosłem temat do właściwszego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien tylko "statki" na "okrety" bo w oczy szczypie

 

Zmieniłem.

Czyli nawet barka desantowa jest okrętem? Nie znam się aż tak bardzo na marynarce dlatego też pytam.

 

 

Pozdrawiam

Samik

 

 

P.S. Gdybym chciał powrzucać wszystkie swoje archiwa na stronkę to i 40 GB by nie starczyło. A to tylko zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet barka desantowa jest okrętem? Nie znam się aż tak bardzo na marynarce dlatego też pytam.
- jezeli jakas MW podnosi na barkach bandere to oczywiscie. Jezeli nie, to i tak mysle ze lepiej ja nazwac okretem (jezeli juz ktos musi) niz statkiem. Jednostki o przeznaczeniu cywilnym, a przejete przez MW tez staja sie okretami (np. transatlantyki za czasow wojen swiatowych).

 

Ciekawy jest przypadek Wilhelm Gustloff'a (pewnie slyszales). Niemcy robia duzo krzyku i uwazaja Marineske za morderce niewinnych itd., a zpominaja ze statek zostal wcielony do MW i sami sa winni tragedii - bo wozili ludnosc cywilna na okretach.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pytanko do Samika lub kogoś kto może mi pomóc:) Czy twoja stronka nadal jest czynna, bo niestety nie otwiera mi się z jakiegoś powodu a jestem zainteresowany planami okrętów marynarki USA z okresu drugiej wojny światowej?? Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś mógłby w jakikolwiek sposób mi pomóc:) Konkretnie chodzi mi o USS Enterprise CV-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zawsze można użyć określenia "jednostka pływająca".

 

Lepsza nazwa będzie "jednostka pomocnicza" (taka nazwę używa Polska MW co do wszystkich barek , kutrów łącznikowych, motorówek , pływających warsztatów , stacji demagnetyzacyjnych , holowników , itp)

 

Thomasgt , Marcin Rogoza - Lepiej wysłać PW lub maila do Samika bo pewnie nie zagląda do działu Okrętowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.