Jump to content
zbiegu

Hurricane MK1 Rumanian Air Force (Hasegawa1/48) by zbiegu

Recommended Posts

Witam, w związku z 2 tygodniową wizytą w domu i brakiem pomysłu na robienie czegokolwiek innego na warsztat trafił MK 1 w barwach rumuńskich, model to dobrze znana Hasegawa ze wszystkimi jej zaletami i wadami, malowany Humbrolami z wyjątkiem czarnej która była od Vallejo. Zdjęcia:

pod pierwszym zdjęcia z budowy

DSC03357.JPG

DSC03359.JPG

DSC03360.JPG

DSC03361.JPG

DSC03365.JPG

DSC03368.JPG

DSC03373.JPG

DSC03374.JPG

I tyle plany miałem ambitniejsze tj. dwa modele w 20 dni ale jak to ze mną bywa, brakło czasu na dokończenie drugiego i tylko dwa zdjęcia poglądowe:

DSC03376.JPG

DSC03378.JPG

Japończyk teraz poleży sobie do lipca kiedy to mam zamiar go skończyć.

No bardzo ładny ten pierwszy samolot fajne malowanie i ogólnie widać że dobrze złożony. Co do drugiego to koncepcja też bardzo fajna szkoda że nie zdążyłeś.

Jako miłośnik RAFu i na przyszłość mam pytanie : "malowany Humbrolami" - numerki poproszę, chodzi mi o kamo ;) (przy okazji jakbyś jeszcze miał humbrolowskie "szaro-zielone" to też by było miło) ;)

A Hurricane klasa, wash jak trzeba, nie za brudny nie za czysty. A to rumuńskie malowanie ciekawe ;)

Hej.Ciesze sie ze juz sa zdjecie.Miałem okazje widziec oba modele na zywo no i coz- nie ma do czego sie przyczepic, jak byly rzeczy do poprawki to sa poprawione wiec mozna tylko ogladac i podziwiac.

...Mysle ze miłosnicy rafu nie maja problemu z rozpoznaniem kolorów.Pozdrowionka.

Bardzo ładnie wykonany Hurricane. Wykończeniówka nie razi nadmiernym "brudzingiem" i co nie czyni modelu sztucznym. Jedyne co bym nieco zmienił, to barwa okopceń, które są jak dla mnie trochę zbyt smolisto-czarne.

Reszta prezentuje się świetnie

Jako miłośnik RAFu i na przyszłość mam pytanie : "malowany Humbrolami" - numerki poproszę, chodzi mi o kamo ;) (przy okazji jakbyś jeszcze miał humbrolowskie "szaro-zielone" to też by było miło) ;)

No to tak góra to Humbrol 26 i 116 dół to 23 i 33 a żółty to rozjaśniony białym 154, co do szaro zielonego to ja używałem Humbrol 27 i 149 i na spód 64.

A mój następny projekt już ruszył i będzie to:

51pixdTc-oL._SS400_.jpg

I też będzie rumuński, swoją drogą rumuni używali chyba każdego typu maszyny dostępnej w czasie drugiej wojny światowej

Ojjj, rękawica rzucona ;) Pragnę się wytłumaczyć, miłośnikiem RAFu (jak i całego innego lotnictwa) jestem na co dzień, modelarzem w wolnych chwilach ;) A kolory mi sie kojarzą gdzie je zobacze ale przelicznika w głowie nie mam ;)

Rumuni rzeczywiście używali wszystkiego w IIWŚ (nawet od Polaków kupowali). A teraz dumnie reprezentują swoje siły powietrzne dość sporą liczbą MiGów 21, też oryginalnie