Skocz do zawartości

Pourquoi pas? czyli powrót do żagli


Piter

Rekomendowane odpowiedzi

ryszardb - no i właśnie tak zrobię . Dzięki za rady . Staram się z tym modelikiem nie śpieszyć bo naprawdę powstanie fajny stateczek .

 

LordDisneyland - Wiesz... żeglowanie, mimo że zainwestowałem w patent, to jednak nie jest dla mnie jakoś specjalny wyznacznik do zbierania informacji na ten temat. Owszem Ryszarda rozumie i wiem co mi przekazuje ale jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim zdobędę satysfakcjonującą mnie wiedzę na temat żaglowców. Taki model jest fajny bo człowiek uczy się naprawdę bardzo wiele. Dlatego też założyłem ten temat by czerpać wiedzę od wielu znawców tematu ;) .

 

No nic... wracam do roboty, a jak mi ktoś znowu powie, że jestem mało gadatliwy to mu każę wybierać wodę ze skrzynki mieczowej (bez urazy Lordzie ;) ).

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

PS. Nad waleniem pomyślę chociaż nie wiem czy ktoś robi takowego w zbliżonej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawe są głowonogi z LEGO . Można by coś z tego wykonać . Ten statek raczej zostawiam z minimalnym stanem osobowym (czyt. wszyscy schowali się pod pokładem) ale może pomyślę kiedyś nad dioramką właśnie w podobnym stylu . Lubię takie nietypowe sceny tylko jeszcze muszę gdzieś poszukać odpowiedniego modelu, marynarzy i zdobyczy . Kusicie Panowie na kolejny projekt . Pomyślałem też nad czymś np. w skali 1/35 i wykonaniem łodzi wielorybniczej tylko właśnie problem ze zdobyczą. Nie wiem czy bym sobie poradził z wystruganiem takiego walenia. Łódź i załoga do zrobienia ale gorzej właśnie ze zdobyczą. Fajne by to było

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łódź wielorybnicza wykonywana byłaby od podstaw? Czy też istnieje jakiś model wtryskowy?

Zawsze możesz zrobić scenkę a la Verne z wykorzystaniem czegoś takiego [fakt, kosztowny ten paskud, ale cóż w tym hobby jest tanie :/ ]

http://www.monolith-icon.eu/sklep//index.php?products=product&prod_id=1451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... myślę raczej zrobić coś takiego od podstaw. Po głębszych przemyśleniach zrobił bym coś oryginalnego w wolnym czasie i właśnie świat Verne był by bardzo ciekawą podstawą do pomysłu. Na razie jeszcze sporo czasu minie bo kupa projektów wisi mi nad głową. Pomysłów cała masa ale niestety czasu brak. Coraz bardziej mnie ciągnie pod żagle, a mam jeszcze Wase Airfixa co sprawia, że padł nawet pomysł zrobienia dioramki z Piratów z Karaibów - taka Czarna Perła wyglądała by niesamowicie. Oczywiście nie mówię o przerabianiu Wasy ale coś by się znalazło. Krakena też można z czegoś zrobić jak by się uparł. Jak bym miał wykonywać wszystko co mi wpadnie do głowy to musiał bym żyć chyba z 1000 lat i nic innego nie robić .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.