Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 9 "Famo" Schwerer Zugkraftwagen 18t | Rev


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

pudeko.jpg

 

Opis modelu

Popularne Famo w wydaniu Revella jest tanim (33zł - 35zł) modelem a także bardzo dobrze zdetalizowanym. W kwestie wymiarów nie wchodzę bo nie mam planów i mnie to nie interesuje. Model posiada ładnie odwzorowane koła, gąsienice, czy detale kabiny i paki. Gównie jakieś 3 lata temu kupiłem ten sam model tyle, że z pługiem i części były identyczne jak w tym modelu. Czyli czysto i ładnie odlane - delikatne nity oraz inne detale. Szkoda tylko, że chłopcy Revellowcy zamiast silnika dali coś podobnego do wielokąta. Silnik ten jest do wymiany lub walorki własnej. Jest to chyba jedyny minus tego zestawu. Model pewnie nie dorównuje modelowi "Tramka" lecz jest i tak bardzo ładny oraz jak wspomniałem ma dużą ilość detali. Co ciekawe model jest duży jak na skalę 1/72. Ma 11 cm długości.

 

In-box

W pudełku znajdziemy 5 ramek z jasno pisakowego tworzywa, kalkomanie umożliwiająca na wykonanie modelu w wybranym z dwóch wariantów malowań.

 

- 11. Panzerdivision, Wjasma / Ostfront, Oktober 1941.

- Sturmgeschütz-Lehrbatterie 901, Ostfront, Februar 1943.

 

Do modelu jest dołączona także przeźroczysta, sztywna folia która jest o wiele lepsza od szyb z plastiku. Co ciekawe wymiary szyby to 30mm x 6mm, a pasek z którego mamy wyciąć tą szybkę ma 20cm x 2cm. Czyli mamy duuuży zapas na kolejne modele.

92249194.jpg

Skala według producenta to 5/5 czyli model z duża ilością części - i tak jest bo model ma ich 153.

 

42275310.jpg

66746059.th.jpg88317956.th.jpg90870812.th.jpg

14215300.th.jpg71782779.th.jpg98809135.th.jpg

 

Malowanie przewiduje takie:

45873823.jpg

 

Części

dsc06708f.jpg

dsc06709b.jpg

dsc06710g.jpg

dsc06711j.jpg

dsc06712v.jpg

dsc06713o.jpg

dsc06714a.jpg

dsc06698g.jpg

dsc06699i.jpg

dsc06700q.jpg

dsc06701ir.jpg

dsc06702z.jpg

dsc06703g.jpg

dsc06704p.jpg

dsc06705v.jpg

dsc06706w.jpg

dsc06707c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, przepraszam za nieuwagę. I tak będę zaglądał patrzył co tam wyczyniasz z modelem. A co do przerabiania, ja sam w swoim popracowałem trochę przy wyciągarce, bo w Trumku jest ona ładnie widoczna, w tym modelu trzeba przynajmniej samą końcówkę przewiercić i jakąś linę dodać. A co do malowania, jakoś w 1 poście nie widzę byś jakieś z tych 2 wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny model, bardzo wdzięczny w sklejaniu. przerobki - znaczniki skrajni i poręcze, nawiercenie otworów w dźwigarach podtrzymujących pakę od dołu. milego sklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobki - znaczniki skrajni i poręcze

 

Moje zmagania z zestawem ograniczą się tylko do tego - model chce skleić tak dla zabawy, frajdy oraz relaksu a nie siedzieć nocami przerabiając go, bo pewnie nie zakończył bym tego na belkach. A tak po za tym bo ma ktoś jakieś "bambetle" na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie zajrzyj na MarSa :

http://mars.strefa.pl/pl/1-72/a.htm

Dodatki bardzo fajnej jakości , fajna faktura materiału na plandekach , napewno lepsze niż armo

 

Zawsze mam jakieś kupić ... ale model kupuje...

 

Postęp. :P

Zlepiłem także podwozie oraz część kabiny tylko podwozie zaraz idę malować więc fotki jutro.

Paka jest już częściowo ukończona - jeszcze jakiś ładunek oraz plandeka z CMK. Malowana metodą "lakieru do włosów" następnie trochę po pędzlowana oraz poprzecierana. Ogólnie fotki przekłamują ale dopiero co ją skończyłem i jutro zrobię nowe.

Proszę o komentarze co do malunku. :P

 

dsc06722k.jpg

dsc06723m.jpg

dsc06715v.jpg

dsc06717l.jpg

dsc06718r.jpg

dsc06719j.jpg

dsc06721x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze fotki modelu.

dsc06742x.jpg

dsc06732y.jpg

dsc06733n.jpg

dsc06737x.jpg

dsc06739r.jpg

dsc06741y.jpg

 

Błoto jeszcze dostanie lakier błyszczący w niektórych miejscach aby było widać, że jest mokre. Średnio to wygląda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to malowanie nie przypadło mi do gustu. Sam jeszcze takiego nie wykonywałem, to nawet nie wiem co za bardzo napisać. Ogólnie brawa za próbę, bo jak wiadomo, jak się człowiek boi, to nie próbuje.

Paka będzie otwarta? Jeśli tak, to dodasz jakiś łańcuszek, bo chyba klapa z resztą paki była i tym umocowana.

Bardzo fajnie, że model będzie obładowany wszelakim sprzętem. Sam osobiście lubię takie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka będzie otwarta? Jeśli tak, to dodasz jakiś łańcuszek, bo chyba klapa z resztą paki była i tym umocowana.

 

Ano z tym łańcuszkiem to będzie problem - bo weż taki mały wytrzaśnij ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.