Skocz do zawartości

Polski T-72 M1, 1:72 S-mars


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Takiego Polaka sobie zrobiłem dla oderwania od polskich latadeł.

Model w jedynej właściwej dla mnie skali, czyli 1:72.

Zrobiony z wyprasek, mało znanej, taniej, chińskiej firmy, aczkolwiek bardzo przyjemnie mi się przy nim dłubało.

 

Projekt całkowicie relaksacyjny i prosto z pudełka.

 

Zielony nałożony aerkiem, a pozostałe plamy malowane pędzelkiem.

Delikatnie przetarty suchym pędzlem, żeby czarny nie był za czarny i za czysty.

 

Proszę o komentarze i podpowiedzi gdyż na 100% będą dochodzić kolejne Polaczki.

 

Teraz fotki:

10583790.jpg

 

11618854.jpg

 

75193413.jpg

 

89298871.jpg

 

47111590.jpg

 

47023951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzem aparatu to ja nie jestem

 

 

Nie szkodzi, jeżeli tobie się podoba to połowa sukcesu. Moim zdaniem (i w praktyce) nie ma żeczy idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem fajny, niestety wykonanie już mniej. Brak szachownic, niepomalowane bandaże, nieusunięte łączenia form z granatników. Gąski krzywo założone. Jednak plus za temat. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej.

 

 

nie ma żeczy idealnych.

 

Za to rzeczy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za komentarze , ale teraz tak:

 

- szachownic nie ma bo takich nie miałem, a na nowych zdjęciach tych pojazdów ich bardzo często nie zauważałem więc sobie odpuściłem.

 

- co to są te bandaże, bo ja nie obeznany w słownictwie pancerniaków

 

- owszem, z modelu jestem zadowolony

 

- krzywe gąski to fakt, ale one były dziwne od początku do końca.

Są one gumowe a że producent tak je zapakował że cały czas w pudełku były zgięte to materiał się zdeformował i za nic nie chciał powrócić do pierwotnego, prostego kształtu

 

-co do nieusuniętych łączeń form to zauważyłem dopiero na zdjęciach i jeszcze raz zastanowiłem się czy go pokazać, aparat wyłapie wszystko

 

- tak jak kolega Rafał zauważył model naprawde fajny a tani.

 

- kolejny będzie leoś, również z tej firmy, oczywiście proszę o kolejne komenarze i odpowiedź na pytanie co to są te bandaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to co jest tanie to jest dobre. Model T-72 M1 "Revella" kosztuje 43 zł i jest pewnie o niebo lepszy niż ten chiński wyrób. Jeśli o Leoparda to też sugerował bym wyrób "Revella" za 32.50 u "Martoli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te bandaże są pomalowane ale na srebrno ziemisty, tak jak gąski ( tak że niby farma zdarta do metalu i upaćkana błotem) to już moja twórczość która wciąż się rozwija i jak widać dużo jej jeszcze do świetności

 

A co do moich modeli pojazdów z polskiego wojska to to będą przerywniki w obecnym projekcie " obecne siły powietrzne Polski" podobnie jak modele okrętów naszej floty( za jakiś czas wstawie galerie naszego KILO-orzeł) dlatego wybieram tańsze odpowiedniki.

Oczywiście dalej będę co jakiś czas pokazywał swoje pojazdy.

W najbliższym czasie może ten leoś, a tak pod wielkanoc może bm-21 z icm-u.

 

Oczywiście bez urazy dla sklejaczy pojazdów militarnych ale w lotnictwie się zakochałem i to jest mój główny cel narazie.

 

Obecnie jestem może w 40% projektu lotniczego.

Jak latadła mi się wyczrpią to ruszę z kopyta z projektem "obecne siły lądowe Polski" jeszcze póżniej MW RP ale tu już zbawa od podstaw.

 

Wszystko to składa się na wielki projekt " obecne Wojsko Polskie" ale zrealizowanie tego projektu to już działanie długofalowe i plan modelarski na najbliższych kilka, pięknych młodzieńczych lat.

 

Proszę o kolejne podpowiedzi i komentarze na temat tego modelu bo to mój debiut w tym dziale i popełninych na nim błędów będę starał się wystrzegać.

 

Stawiam duże tym którzy przeczytali od początku do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to co jest tanie to jest dobre. Model T-72 M1 "Revella" kosztuje 43 zł i jest pewnie o niebo lepszy niż ten chiński wyrób. Jeśli o Leoparda to też sugerował bym wyrób "Revella" za 32.50 u "Martoli"

Na Allergio72-jkę można lekko ''strzelić za 20 zł.I nie kupuj więcej Marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.