Skocz do zawartości

Moje początki z figurkami 1:35


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wykąpałem w cleanluxie kilku figurantów , jako że jestem malo , a praktycznie wogóle - obeznany w wykonywaniu figurek, chciałbym wykonać kilu figurantów pod bacznym okiem zaawansowanych modelarzy.

Każda rada będzie dla mnie bardzo cena , słowa krytyki a także i otuchy będą dla mnie duża motywacja.

Wiec zaczynamy:

Kilka starych zestawów dragona kilku niemiaczkow i aliantów.

 

22ae9751ca93aa90med.jpg

 

Podstawowa żeczą będzie napewno sklejenie figurek oraz dokładne wypilnikowanie.

Czy jeszcze jakies zabiegi powinienem wykonać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie napiszę, że osobiście zamiast "pilnikowania" - co sugeruje użycie pilnika - do usunięcia grubszych nadlewów używam ostrza w oprawce (np.OLFA), i gąbki ściernej (np. 3M) do późniejszego starannego wygładzenia. Gąbka łatwiej dopasowuje się do kształtu szlifowanego przedmiotu, nie kaleczy figurki tak jak pilnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz , skalpel mam , gąbka ścierna też jest i cały zestaw pilników micro też jest 

Na 1 ogień padła figura pancerniaka , najprawdopodobniej jakiś dowódca o to podgląd zestawu z którego jest figurka :

 

Dragon_6028.jpg

 

A tu znalazłem wykonany zestaw czy mam sie na nim wzorować ?

 

l_CAN20034.jpg

 

Figurka juz po usunięciu nadlewów , podkreśliłem troszkę linie położenia patek kołnierza na kurtce by były bardziej wyraziste (czytałem że nie którzy robią tam z szelkami oporządzenia i innymi detalami ).

Czy powinienem na tym etapie skleić figurke ? po wyszpachlowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCN1512.jpg

 

DSCN1514.jpg

Wiem że wygląda to derastycznie ale staram się poćwiczyć na figurce niż kupować nowe zestawy

DSCN1513.jpg

 

Na obecna chwile wygląda to tak , głowa tylko spasowana nie przyklejona.

COś nie moge zapanować nad ta szpachlą , jakaś zbyt lejaca jest (tamiya).

Cos robie nie tak??

Dodam jeszcze szpachle w okolice ramion i całość wyszlifuje z nadmiaru.

Co będzie moim następnym krokiem?

Czy opożadzenie powinno już być na figurce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z figurek pływala ok 1 dnia w cleanie puźniej scierałem wszystko ręcznie pędzelkiem :/.

Wcześniejsza figurka wylądowala w cleanluxie , wziolem sie za nastepna by wyprobowac nowa metode z linku - baza nalozona , pozniej troszke rozcienczona puzniej 1 warstwa flesha - pozostaly jeszcze highlights , oczy i brwi - a puzniej wash

 

Wygląda to tak ?

 

DSCN1576.jpg

 

DSCN1574.jpg

 

DSCN1572.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się figurki oczyscilem tylko by potrenować na nich , jeżeli troszkę wyuczę się juz jakiś podstaw zacznę wykonywać nowe zestawy.

Jak na razie jeszcze malo mi doświadczenia , chciałem uzyskac tutaj tym tematem jakieś porady , ale ciezko widzę by ktos cos zdradzil z własnych warsztatów.

Widze kolega po fachu ASG pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale resztki farby po pomalowaniu będą widoczne i może to kiepsko wygladać, lepiej oczyścić ile się da.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.